Prvá návšteva lekára na potvrdenie tehotenstva

nazornatest
2. máj 2023

Ahojte baby o pár dní mám ísť ku gynekológovi s tým že mám pozitívne testy a 10dní meškajúci menzes čiže mi ide vlastne potvrdiť tehotenstvo a chcem vedieť keďže sa jedna o prvé dieťatko že ako to prebieha čo vie doktor zistiť takto na prvý krát kedy budem mať prvú fotku sona ci mi bude robiť aj sono prsníkov a koľko mi tam treba peňazí stresujem lebo prvý krát tak prosím neodsudzujte ďakujem za odpovede vopred

lucka_ke
2. máj 2023

podľa mňa ideš skoro, ešte nič neuvidí, skús si prečítať https://najmama.aktuality.sk/clanok/236052/ultr...

vamajka
2. máj 2023

@nazornatest pokial je vsetko ok staci ist v 7-8 tyzdni

gabym
2. máj 2023

@nazornatest @nazornatest sono prsníkov ti robiť nebude, peniaze ti netreba ( ak máš zdrav. poistenie, ideš ku svojmu gyn a chodíš na preventívne prehliadky), prvá fotka bábätka cca v 12-13 tt. Nebude robiť žiadne špeciálne vyšetrenia, zoberie krv, aby videl výšku hcg. Tým ti vlastne tehotenstvo potvrdí

pbra40
2. máj 2023

@nazornatest prides tam, urobi ti ultrazvuk (vbutornou sondou cez posvu). Ak uvidi, co mas, tak potvrdi, ci sa to nachadza v maternici.
Ak budu nejake ine informacie chybat, bud ti zoberie krv na zistenie HCg v krvi alebo ta objedna o 2 tyzdne zasa na sono.
Sono prsnikov robit nebude.

petruska173
2. máj 2023

Ja som dostala aj fotku takej mini machule 😀 a platila som 5€.

nazornatest
autor
2. máj 2023

@vamajka áno len som informovala sestričku u môjho gynekológa že som mala pozitívny tehotenský test pretože som mala prísť na také preventívne vyšetrenie kvôli bolestiam prsníkov ktoré boli nakoniec asi príznak tehotenstva tak mi povedala že sa mám ozvať keď mi bude 10dni meškať ms a že ma objedná tak preto sa pýtam že čo ma čaká

nazornatest
autor
2. máj 2023

@petruska173 to si bola v kolkom týždni keď ti dali fotku?😊

zuzi0911
2. máj 2023

Ja som bola u dr pri 3 dnovom meskani a bol už val v maternici..
Keď si vypytas fotku dá ti ju...
Môj si napríklad do karty vytláča pre seba a ja som si ju len odfotila 😊 ...

Pri prvej návšteve sa nič nedeje špeciálne, ak by krv možno zobrali...

Tie ďalšie ta caka moc,váha,tlak ,vysetenia ...

Máš nárok na 4 sona počas tehotenstva .(mne napr robil prvy trimester,vždy koli srdiecku)....potom už len tie 4...
Tieto 4 sona sú tzv.tie veľké, kde sa bábätko mera,kontroluje sa placenta,prietoky atd...takéto prvé sono je uz okolo 12tt aj na vylúčenie Vývojových chýb...plus Triple testy

Za poplatok si môžeš dat urobiť trisomy (nájdeš info na nete)

Ak budeš chcieť viac môžeš sa objednať k dr grochalovi naor .za poplatok máš pekne fotky a aj ti poriadne pozrie bábätko ci nemá vývojové chyby atď...
(Pozri si ho na nete,tam máš všetko aj v ktorom tt sa chodí atd)...

kitycat
2. máj 2023

Ja som dostala fotku ked som mala potvrdení akciu srdca. Cca v 9tt

diaalex
2. máj 2023

@nazornatest ja som pri prvej šla v 11tt a pri druhej v 10tt 🙂 zbytočne ísť skoro

nikaeli
2. máj 2023

Nesúhlasím s názormi, že je to skoro.. píšem to často a napíšem to znova - keby som šla na prvé vyšetrenie až po 10tt, možno by som tu už nebola - vďaka tomu, že som šla hneď po pozitívnom teste (v 5-6tt) sa zistilo, že ide o mimomaternicové a hneď som šla do nemocnice. Priebeh taký istý ako pri normálnom tehotenstve.

katuskacicuska
2. máj 2023

@nikaeli mám dve deti, pri nich som mala inú dr, a ona tiež ma objednavala nejak až v 10tt.. minuly mesiac som dr vymenila.. a dnes mi vysiel pozitivny test..volam dr a ona že 10.5 mám prísť .. a ja v šoku že to je ešte skoro nie? A ona mi vraví, že treba potvrdiť že je to “tam kde má byť uložené” a nie mimomaternicove…tak aom rada … máš pravdu 👍

petruska173
2. máj 2023

@nazornatest tuším 7+3 som vtedy bola, takže mám fotku takej fazule 😀 ešte ani končatiny neboli vyvinuté, hlavné že bolo srdiečko.

mysiacik28
3. máj 2023

Kazdy hyn inak. Niekomu beru krv, inej nie. Niekomu daju fotku hned na prvom vysetreni, inej nedaju pocas celeho tehotenstva. Jednu objednaju v 6. tyzdni a druhu v 8mom. Niekomu vidno akciu srdca uz v 6tom a niekomu az v 9tom. U niekoho sa plati a u niekoho nie. To iste so sonom… ale teda standardne sa sono prs pocas tehotenstva nerobi
Takze vsetko co si tu precitas si nejakym sposobom spriemeruj a nemaj prehnane ocakavania u gyn

motogirl699
3. máj 2023

@nazornatest ja som bola prvý krát v 5tt a už tam bolo vidno malú "fazuľku" 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre