Pozitívny tehotenský test necelé 3 týždne po styku

jerseytay
28. máj 2024

Dobrý deň žienky, vopred sa Vám ospravedlňujem, ak tu už takéto otázky boli, ak treba, kľudne ju aj zmažem, len mi zvedavosť nedá a kúsok času čo mi dnes ostalo by som využila na to, aby som sa s vami poradila 🙏 možno to je blbá otázka, ale môj gynekológ je týždeň na dovolenke a chcela by som sa informovať.
Okolo 10. 11.maja som mala ovuláciu, a aj pohlavný styk počas týchto dní , teraz je tomu 18 dní, menštruácia mi neprišla a mešká už pár dní, no cítila som sa zvláštne, mala som nutkanie urobiť test, ktorý mi vyšiel pozitívny.
Môže byť test pozitívny aj 17-18 dní po styku? Sú to predsa len 2 týždne aj pár dní, druhá ciarka bola veľmi slabá, ale bola tam.Preto sa len chcem poradiť, či je možné aby mi už test ukázal dve čiarky a či je normálne takto skoro mať nafúknuté brucho, a také pocity ako pred menštruáciou.
Ďakujem pekne a ešte raz sa ospravedlňujem, ak sa tu otázka opakuje.

Pekný večer prajem 🙏🙏🙏

sense
28. máj 2024

@jerseytay ovuláciu si mala odsledovanu? Ak áno tak 2 týždne od ovulácie by si už test pozitívny mala... V vajíčko sa uhniezduje 7az desať dní... A teda aj lutealna fáza trvá 12-16 dní čiže ak bola ovulácia naozaj 10 alebo 11.5 (nie podľa appky) tak teraz by si mala dostať ms alebo môžeš byť tehotná a test by už ukázal pozititu

kiki68
28. máj 2024

@jerseytay jasne, 10 dni pri zdravom tehu od styku uz ukaze. Takze si tehu podla vsetkeho. Sprav o par dni dalsi test a potom uz len zavolat lekarovi o termin.

jerseytay
autor
28. máj 2024

@sense ano odsledovanu, len som si nebola ista, ci uz ukaze aj takto skoro test, ale uz teda viem, ze ano.. Ďakujem krásne za odpoveď 🙏😊

ar3m1s
28. máj 2024

@jerseytay tehotensky test ti moze vyjst pozitivny uz aj 10 dni po styku. Do 14 dni by uz mal byt urcite pozitivny. Cize 18 dni je urcite dost na to aby si ho uz mala pozitivny 🙂. Ak je to ale len slaba ciarka tak to ale nemusi byt dobre. Nechcem strasit ale ciarka by uz mala byt silnejsia. Nie je to vsak pravidlo samozrejme moze sa stat ze aj slaba ciarka znaci dobre tehotenstvo. Ja som mala slabu ciarku od 17 dna od styku do 23 dna od styku a nakoniec to bolo biochemicke tehotenstvo :/ . Cize radsej to ber este s rezervou :/

jerseytay
autor
28. máj 2024

@kiki68 uz som kontaktovala, len tyzden pockat mi nedalo, tak som sa skusila opytat, mebola som si ista, dakujem krásne za odpoveď 🙏😊

jerseytay
autor
28. máj 2024

@ar3m1s beriem to s rezervou, po prvom rizikovom tehotenstve, kde som vkuse mala nejaké problémy, sa už neteším vopred, ale som opatrnejšia, len som sa chcela informovať, kým zastihnem lekára, lebo termín mám až o týždeň a nedalo mi to. Budem teda zvedavá, ďakujem pekne za odpoveď 🙏😊

ar3m1s
28. máj 2024

@jerseytay drzim silno palce nech sa to podari 🥹💖

jerseytay
autor
28. máj 2024

@ar3m1s ďakujeme krásne, sama som zvedava, aj v obavach, lebo mám doma ročnú slečnu a bolo by veru veselo ešte s jedným babom, ale bola by som rada 😊🙏 ďakujem krásne

sofia1979
28. máj 2024

@jerseytay veď sfot test aká je tá čiarka možno tebe sa zdá slabá

jerseytay
autor
29. máj 2024

@sofia1979

Dnes som spravila ešte jeden pre porovnanie

sofia1979
29. máj 2024

@jerseytay vyzerá, že silnie, gratulujem len ovulka musela byť neskôr

jerseytay
autor
29. máj 2024

No žienky, je to tam, bude teda veselo 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre