Pozitívny ClearBlue test

zuzka0209
4. apr 2023

Ahojte dievčata, včera som uplnou nahodou zistila ze som tehotna 😄
Volala som doktorovi. Vypocital mi ze by som mala byt 6-7 tyzden tehotna.
Ale - kedze mam nepravidelny cyklus a naposledy mi meskala menstruacia 17 dni, strasne tazko sa toto urcuje podla mna.
Mali sme s partnerom “zabavu” 22.3. Je mozne zeby test ukazal 2-3 tyzden tehotnosti uz? Ved to je predsa nejaka doba….na ultrazvuku som bola vcera o 17:00 a tam nebol ani naznak…. Neviete niekto poradit? Ďakujem

zenulkaaa
4. apr 2023

No ak ste mali sex 22.3. Tak to sedi. 2 tyzdne od oplodnenia je to. Tento test ukazuje tyzdne od oplodnenia, nie od MS.

zuzka0209
autor
4. apr 2023

@zenulkaaa aj tak mi to nejak nesedi. Kedze aj nejaky ten cas trva nez to telo zaznamena…a ked som robila obycajne testy to boli hned kolajnice… chceli sme dieta niekolko rokov….Neslo to, a poslednu menstruaciu sim mala vo februari.

zuzuliennka1
4. apr 2023

@zuzka0209 kedy by si mala teraz dostat ms?
mne test, obycajny ako na fotke v tvojom komentari, ukazal ze som tehotna - 2 tyzdne po oplodneni.
ked ste mali 22.3. sex, teraz su to 2t a to uz test veru ukazat moze

zuzka0209
autor
4. apr 2023

@zuzuliennka1 mali sme aj 14.3 😃
Ale tento posledny som si tak najlepsie pamatala. 😃😃 beztak som nasla este toto

zuzka0209
autor
4. apr 2023

@zuzuliennka1 v podstate ciste teoreticky mozem byt aj 4 tyzdne tehotna. Nepamatam si kazdy sex ten posledny tak najviac nejako. Ale viem ze sme aj pocas marca este mali.

majamat
4. apr 2023

@zuzka0209 test zaznamenava HCG. si v tt, kedy sa uz tento hormon tvori. rozedzie je velmi siroke.
v 4tt 5-426
v 5tt 18-7340

takze ty mozes byt na tych vyssich hodnotach a preto ti ukazuje test takto

zuzka0209
autor
4. apr 2023

@majamat mohla by si mi to este nejak lopatistickejsie vysvetlit? Cize je sanca ze som mohla otehotniet aj toho 22.3? Alebo ako tomu mam rozumiet? Mne dr povedal ze mam prist az 11.4 na ultrazvuk. Jedine co mi nejde do hlavy preco ma nevzal rovno na krv ked som mu ukazovala vsetky tie pozitivne testy

kitycat
4. apr 2023

Skludni hormon ☺️

Nic ti neutecie, ist k dr 11.4 je akurat

A slovo tehotnost je nejaky slang?

zuzuliennka1
4. apr 2023

@zuzka0209 kam sa ponahlas, lekari vedia, co robia, na kontroly sa chodi v urcitych terminoch, aby aj bolo nieco na sone vidiet. Polka aprila na kontrolu je uplne v pohode a akurat termin
ku gyn. na kontrolu sa nejde s 2 ciarkami na teste, ale az s urcitym odstupom

floki1994
4. apr 2023

@zuzka0209 tehotna si tak si to uzivaj..je snad jedno kedy sa to podarilo 🙂 lekar robi spravne a ttoho 11.4 ti urobi zas sono ci uz je nieco vidiet...potom podla velkosti plodu ti povie cca tyzden tehotenstva.. nebral ti krv vsak naco testy mas krasne silne 🙂 hod sa do pohody a uzivaj ze sa podarilo 🙂

taty
4. apr 2023

Ja som mala menštruáciu ukážkovú vždy , ako hodinky. Ale ovulácia nikdy nebola v rovnaké dní . Takže aj toto je dôležité. Takže nestresuj, ultrazvuk to ukáže ktorý približne týždeň si.

zenulkaaa
4. apr 2023

@zuzka0209 clearblue je dost presny. A tehotensky test ti dokaze ukazat pozitivitu uz 10dni po styku. Takze ja to az tak cudne nevidim.

vela02
4. apr 2023

@kitycat slovo tehotnost normálne používala aj moja gynekologička

majamat
4. apr 2023

@zuzka0209 no ubehlo odvtedy 13dni.
otehotniet sa da tak, ze dojde k styku pred ovulaciou, ci po nej.
ovulacia prebehne tak, ze vajicko sa vyluci z vajecnika a putuje vajickovodom. do maternice to tusim trva tak tyzden.

cize ak zena natrafi na obodbie pred ovulaciou, tak spermie si na vajicko pockaju-. napr cakaju 2 dni+ 7dni putuje a potom sa este uhniezduje. ( neviem rpesne cisla, kolko to trva, ale to nie je podstatne, ide o ten popis ), cize spilu 9dni.

ak natrafi na ovulaciu, tak sa oplodni a putuje 7dni.

ak natrafi na obdobie po ovulacii, napr o 2 dni , tak napr vajicko uz 2 dni putovalo. do maternice sa dostane o 5dni.

cize mozes mat takto 3 zeny. kazda ma vajicko,ktore sa uhniezduje v maternici a to vsetky mali ovulku pred 7dnami, no prva mala styk pred 9dnami a posledna pred 5dnami.
a od toho aj zavisi, kedy sa zacne tvorit HCG. jednoducho su tu taketo odchylky.
dalsia vec je, ze si v 4t, cize 2t od oplodnenia a teda mozes amt HCG 400. no v 5tt ( 3tt po oplodneni ja najnizsia hodnota 18, cize tato hodnota sa vyskytuje aj v dalsom tt ) tehu test nemoze vediet, ci si teda 2t, ci 3t po oplodneni, lebo ta hodnota medzi 18-426 spada do oboch tt.

tymto asa fakt nezaoberaj, nie ej to nic co by sa nedalo vysvetlit pri zdravom tehu.

zuzka0209
autor
4. apr 2023

@majamat mne len nejde do hlavy to kedy sa to udialo a ako je mozne ze po tolkych rokoch… 😃 ja som mala poslednu menstruaciu po 42 dnoch a dalsiu som mala dostat presne toho 22.3. Ja som proste zmatena z toho. 😀

majamat
5. apr 2023

@zuzka0209 no stava sa to. mala som kolegynu, co nemohla otehotniet, 20r zila so svojim manzelom bez deti. potom jej zacali puchnut yvrazne nohy, dr ju poposielala an vysetrenia-aj na sono a zistili, ze je v 5m tehu 😀
po porode ju nahovarali an dalsie,a le uz koli veku nechcela. no smiala sa, ze ako si mm nedaval 20r pozor, tak si zacal davat 😀

uz je na dochodku a uz ma aj vnucata. no zaujimavy pripad. dr sa na nu chodili pozerat, jak na vyklad.

zuzka0209
autor
8. apr 2023

Ahojte - tak, sme v nemocnici…
Tehotenstvo bolo potvrdene. Vcera som isla na pohotovost s krcami a spinenim, dnes rano som zacala strasne krvacat a mala som tlaky ako blazon.
Zrejme to nebude moc dobre - ale ja som zatial mimo ohrozenia. Na UsG nepoculi akciu srdca, tak je to zrejme viac menej uz iste. Cakame do rana…
Aj toto zivot napise…

vela02
8. apr 2023

@zuzka0209 ach, to ma veľmi mrzí 😢 drž sa! Prajem ti veľa síl. Ale ešte je stále nádej… držím veľmi veľmi palce ✊🏽🍀

zuzka0209
autor
9. apr 2023

@vela02 ďakujem krasne. 🌺🌺
Uz cakam na sono…Som zvedava co bude.
Este stale ma nadej drzi… 🙂

vela02
9. apr 2023

@zuzka0209 ako si dopadla?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre