Posledný menzes som mala 4. marca. Kedy mám ísť k lekárovi na potvrdenie gravidity?

aaatimejka
12. apr 2021

Ahojte , chcem sa opýtať že podľa vás kedy by som mala íst k lekárovi ? Posledná MS mi prišla 4.marca (mám nepravidelný cyklus 30-35dní) , a pozitívný test som mala minulý týždeň 6.apríla (urobila som aj digitálny test Clearblue a ten ukazoval 1-2 týždne). Podla tehotenskej kalkulačky som už v 5týždni a 4dni (do kalkulačky som napísala prvý deň poslednej MS) . a tiež sa chcem opýtať že test Clearblue minuly týždeň ukazovalo 1-2 týždne a podľa kalkulačky vtedy som mala 5 týždňov, to je v poriadku prosím? Ďakujem pekne za odpovede.

pribinak
12. apr 2021

Môj gynekológ objednáva na 8tt, skôr to nemá veľmi zmysel. Vtedy je už pekne vidno srdiečko a jeho akciu.

babovka2321
12. apr 2021

@aaatimejka ak bude vsetko v poriadku, tak naozaj skor ako ten 8 tyzden je to zbytocne, zeny su len zbytocne vystresovane, ze doktor nevidel to alebo to. Iba v pripade krvacania/velmi silnych bolesti (mierne su ok) by som sla skor.

surama
12. apr 2021

@aaatimejka Ahoj, oficialne sa tehotenstvo rata od prveho dna poslednej MS a trva 40 tyzdnov. A tehotensky test ti meria hladinu HCG v moci. Cize test ti zachyti iba cas od oplodnenia, ale tehotenstvo sa ti bude ratat od prveho dna poslednej MS, aj ked realne si vtedy este nebola tehotna. Inak ja som si bola potvrdit tehotenstvo na konci 6. tyzdna a lekar vravel, ze to vobec nie je skoro, ale akurat. A bola som potom kludna, ze je vsetko ok 🙂

jazula
12. apr 2021

Ja som nad tým vôbec nerozmýšľala a hneď ako vyšli dve čiarky, letela som k dr 😂. Tiež som bola v 5+ niečo tt vtedy. Objednal ma na další týždeň a už bolo vidieť aj srdiečko. Takže ja by som sa na tvojom mieste objednala na koniec tohto alebo začiatok budúceho týždňa.

aaatimejka
autor
12. apr 2021

baby dakujem vam krasne za odpovede . Píšete že najlepšie je íst 8tt - aby niečo bolo vidno , ale chcem sa opýtat ze 8tt sa ráta od poslednej MS? 🙂

surama
12. apr 2021

@aaatimejka Ano 🙂

jazula
12. apr 2021

@aaatimejka Áno, rátajú to podľa prvého dňa posledného menzesu. Srdiečko by malo byť vidno od skončeného 6teho týždňa, ak máš ale taký dlhý cyklus, možno bude lepšie ísť trošku neskôr. Veď prípadne zavolaj dr, kedy ťa chce vidieť 🙂

aaatimejka
autor
12. apr 2021

ďakujeem 🙂

elenita
12. apr 2021

@aaatimejka podla mna si zavolaj k svojmu lekarovi a dohodni sa s nim. Kazdy postupuje trochu inak. Mna objednal na 5. - 6.tt, aby sme vylucili mimomaternicove tehotenstvo.

sonetta
12. apr 2021

@aaatimejka najlepšie, keď si zavoláš k Dr. Mne kazali prísť, až keď som bola v 10.ci 11.tt

konikkon
12. apr 2021

@aaatimejka treba volať lekárovi a objednať sa, veď on ti dá vhodný termín. Ja PM 9.3. a lekár mi dal termín 5.5.

petamich
12. apr 2021

kazdy lekar objednava inak, jeden chce co najskor a skontroluje, ze je vacok ulozeny kde ma, iny az 8-9tt, ked uz by mala byt akcia srdiecka 🙂 najlepsie je zavolat si

kikuska717
13. apr 2021

@aaatimejka Ja sa prikláňam k tomu, že tam netreba chodiť zavčasu a skôr ako v ukončenom 8.tyzdni by som nešla. Pretože ak prídeš moc skoro, môže sa stať, že lekár nič nebude vidieť a objedná ťa o dva týždne a zbytočne ťa to vystresuje 🙄

marianna_peskova
13. apr 2021

Ja som bola prvýkrát na ultrazvuku v deviatom týždni tehotenstva. To úplne stačí.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre