Pomoc s bazálnym teplomerom

9. feb 2023

Ahojte, prosím o radu. Som v testovaní nová. Zacala som ovulacnymi testami tam bola ovulácia potvrdená na 13dc. Teplomer mi dorazil iba dnes , objednané z amazonu , ziaden návod iba potrhana krabica a nachádzane testy s teplomerom. Merala som dnes teplomerom v ustach 97.97
Vie mi niekto vysvetliť pri akom cisle sa povazuje za ovulaciu?

ninka99865
9. feb 2023

Nájdi si témy o bazalnej teplote a poštuduj. Treba merať od začiatku cyklu po skončení ms a zapisovať do tabuľky napr fertility friend. Každá žena ma Iné teploty aj pred ovulacne aj poovulacne. Po pár cykloch sa zorientujes. Pridaj sa do skupiny meranie bt a tam ti pomôžeme keď nebudeš vedieť 🙂

ninka99865
9. feb 2023

A meria sa ráno po zobudeni vždy v rovnakú hodinu. A odporúčam merat dole nie v ústach

zuzik307
9. feb 2023

a teplomer ti meria vo Fahrenheitoch, nie v °C

autor
9. feb 2023

@zuzik307 to som si vsimla ale niesom si ista ci to viem prestaviť

ninka99865
9. feb 2023

Načo si objednavala z amazonu? Veď v dm majú za 7 eur

autor
9. feb 2023

@ninka99865 podla mna som sa pytala na ine veci. Nie nato kde koľko stoji teplomer. Vravím som v tom nova a maju tam tie sady ovulacny+tehotenský+teplomer

veronikaszabova
9. feb 2023

Zbytocne merias bazalnu teplotu od stredu cyklu. Aby si vedela graf relevantne vyhodnotit, musis merat cely cyklus. Kazda zena ma bazalku inu, preto zbytocne merias tento cyklus

autor
9. feb 2023

@veronikaszabova ale vsak preto sem pisem len aby mi bolo troska vysvetlené ako to funguje s meraním a tymi hodnotami tie cisla som si nebola ista. Dnes som to len odskusala ale to ze sa nemôže hocikedy merať mi je jasne .

ninka99865
9. feb 2023

Veď som ti vysvetlila v prvom príspevku ;)

autor
9. feb 2023

@ninka99865 ano jedine normalne odpovedať zatial co jedna mi pise preco kupujem teplomer v amazone a druha ze testujem zbytočne 🫣😁 skor ma zaujímalo pri akom cisle sa uz povazuje sa ovulaciu. Lebo vska taky dosarpany balik mi došiel ze navod k nicomu🤦

autor
9. feb 2023

Jedina normalna odpoveď, pardon*

ninka99865
9. feb 2023

Veď som ti napísala, že každá žena ma iné teploty pred ovuláciou a po. Musíš si to sama odsledovať. Ja mám napr predovulacne 36,15-40 a poovulacne 36,50-90. Ale každá to máme inak

autor
9. feb 2023

@ninka99865 musím zistiť ci sa to nejak da prepnut na normalne C° lebo mi to takto vadi. Prosim ta ak meriam zdola netreba odmeriama ziadne stupne ze?

autor
9. feb 2023

Odmeriavat*

ninka99865
9. feb 2023

Nerozumiem otázke

sono2
9. feb 2023

Normálny z dm za 3 eura si kúp meraj na jednu desatinu

sono2
9. feb 2023

A najlepšie v posve

kristie571
9. feb 2023

Ide o to aby si merala od zaciatku cyklu do konca na jednom mieste.
Potrebujes ho prepnut na °c a meriat kazde rano ihned po prebudeni, v rovnakom case. Ak mas instagram, pozri si profil ‘ ownyourcycle ‘ pekne to tam vysvetluje ako cela symptotermalna metoda funguje. Po par cykloch sa v tom zorientujes, odsledujes. 😊 nic zlozite.

ninka99865
9. feb 2023

Pridaj sa do tejto skupiny.

autor
9. feb 2023

@kristie571 ano uz mi je jasnejšie, doteraz som bola v tom ze napr do36.5 nic a nad sa povazuje za ovulaciu. Avsak neviem ci to budem vedieť prepnúť nakoľko to ma len jedno tlačítko na zapnutie vypnutie. Studujem googlim ale nenasla som nikde ci sa da prepnúť. Nasla som na nete nejaky navod k teplomeru z amazonu ale očividne iny druh

kristie571
9. feb 2023

Mozes merat aj teraz od stredu cyklu, ale nic sa vlastne uz nedozvies. Mozno tak ocakavanu menstruaciu. Mne v den kedy ma prist teplota rano klesne.
Treba potom merat od zaciatku cyklu a po ovulacii ti teplota pekne stupne. Vyskusas jeden dva cykly a uvidis to hned. Neda sa presne povedat nad kolko °c prebehla ovulacia. U kazdej to je inac, teplotu ovplyvnuje tiez viac faktorov, musis sa casom odsledovat. 🙂
Skus ho nejak prepnut, ak nepojde tak kup obycajny z dmky ci lekarne, je toho plny internet. Ide o to aby meral na 2 desatinne miesta, je to tak presnejsie. Nastuduj teoriu a postupne skusaj, tiez som sa chvilku ucila ako to funguje vlastne.

autor
9. feb 2023

Dievčatá podarilo sa mi to da na C° co ma potešilo. Od budúceho mesiaca zacnem teda od začiatku cyklu , pre istotu cely mesiac aby som v tom mala jasnejsie, ovulacne testy budem skusat tiež len ci to ma vyznam lebo som citala ze veľakrát to nesedi🤐 ale mam 28 cyklus ako ma byt, tak som zvedava. Dnes som to skusila len zo zvedavosti, tento mesiac nechavam bokom teplomer aj testy uz lebo beriem atb a mam v moci zapal aj krv a obavam sa ci to na oboje nemoze mat vplyv ohladom výsledku. Ďakujem za rady

any_soj
9. feb 2023

Kuk tu, zvlášť časť článku pravidlá merania 🙂 Toto je relevantný zdroj
https://www.lpp.sk/stm-ppr/16046-symptotermalna...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre