Pohlavný styk pred očakávanou menštruáciou a možné otehotnenie

laura1209
2. jan 2021

Ahojte 🙂 chcela by som sa vás opýtať. Mám pravidelný menštruačný cyklus 27dni(1deň, max 2dni+-). Deň pred očakávanou menštruáciou som mala pohlavný styk, pričom vyvrcholenie bolo do mňa. Na druhý deň prišla menstruácia, trvá už 4 deň. A moja otázka znie, mohla by som otehotnieť ?

xpetka1x
2. jan 2021

@laura1209 nieee🙈🙈

sylvia_123
2. jan 2021

@laura1209 nemohla.

laura1209
autor
2. jan 2021

@xpetka1x aj napriek tomu, že spermie prežijú max 7 dní?

danusa64
2. jan 2021

Iba ak by si mala v tom case aj ovulaciu co je velmi neprevdepodobne. Ale su aj take vynimky. Ja tomu nechapem, ak nechces otehotniet preco sa nechranis? Ak chces otehotniest tak by si mala mat nastudovany aspon nejaky zaklad.

xenike18
2. jan 2021

Nie nemozes mi mame sex vzdy tak😁

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petamich
2. jan 2021

@laura1209 ja sa ta nechcem dotknut ale pred tym ako zacne clovek aktivne sexualne zit by si mohla nastudovat aspon zakladne veci, spermie sice preziju par dni ale za predpokladu, ze ovulujes a sucastou ovulacie je ovulacny hlien atd. - aka je sanca, ze vajicko sa uhniezdi v sliznici, ktora sa odlupuje a odplavuje pocas menstruacie, podla mna minimalna a navyse to by si musela mat jeden z tych vynimocnych cyklov, kedy zena ovuluje "zvlastne"

mozno by nebolo zle zvazit aj nejaku formu ochrany, nie ze by mi vadilo, ak sa tu budes kazdy mesiac pytat ;) skor pre tvoje mentalne zdravie

laura1209
autor
2. jan 2021

@petamich slušne som sa opýtala a nenienim tu dávať prispevky každý mesiac, to si vyprosujem aby sa tu staral o moje metálne zdravie, keď sama nemáte ani štipku úcty 🤷🏽‍♀️

petamich
2. jan 2021

@laura1209 ja som to nemyslela absolutne v zlom, prepac ak som sa ta dotkla 🙂 len si pamatam tie casy, ked som sa s prvym partnerom aj ja kazdy mesiac obavala a stresovala a "hlava ma z toho bolela" - myslim, ze som reagovala uplne v poriadku aj som sa ti snazila vysvetlit ale ak som sa ta dotkla ospravedlnujem sa, ty si sice tiez na mna zareagovala trosku prehnane, neviem, ktora cast mojho komentara bola neuctiva ale fajn

laura1209
autor
2. jan 2021

@bambulienka25 nove štúdie ukázali že 7 dní... a ďakujem za odpručanie si naštudovať google, mala by si to aj spraviť. Hovoria, že aj keď má žena oravidelný cyklus, jej ovulačné obdobie može byť posunuté 😃 dopredu alebo dozadu aj niekoľko dní... tak preto som sa spýtala, či sa to už niektorej stalo.

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
xpetka1x
2. jan 2021

@laura1209 aj napriek tomu..

laura1209
autor
2. jan 2021
laura1209
autor
2. jan 2021

@bambulienka25 nemáš začo ☺️

mikasz
2. jan 2021

@laura1209 toto je trochu pritiahnute za vlasy. Ano cisto teoreticky, vo velmi vynimocnom pripade, keby ste mali sex 5.-ty den cyklu a ovulaciu mas 12-ty den, tak je mala sanca, ze by to mohlo vyjst, kedze "prezivaju" az 7dni.
Ale stale je tam vela ale.
Pred ms su sance minimalne
Ale pokial teda nechces byt tehotna, tak sa chran. Pokial sa nechces chranit, tak si aspon odsleduj vlastny cyklus kedy mas ovulaciu a nemusis zbytocne sledovat, daju sa kupit ovulacne testy, bazalny teplomer, ci odsledovat podla hlienu

renata1405
2. jan 2021
bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
siska53
2. jan 2021

@laura1209 mohla. Ja som.tak.. asi 2-3dni pred nou. Ale ja som mala nepravidleny menzes.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre