Pocit a príznaky tehotenstva, negatívny test s menzesom

lluckaa
15. mar 2013

Mate skusenosť:Pocitujem,že som tehotná,test negatívny a mesnštruácia mám 3dni slabú ale mám, často močím, je mi špatne po káve aj sem tam po jedle, mám všetko na saláme,som nervozna, úplne bez nálady a ten pocit,že som tehotná,dokonca som za 2týždne 3kg pribrala z ničoho nič, áno chute mám zmixované, ale test je negatívny a mám už aj menštruáciu, neplánovali sme bábo takže , nemyslím že by som mala príznaky tehotenstava a pocit tehotenstva z túžby čiže z psychickéj stránky ...stalo sa Vám niektorej niečo podobné, viem že je možné byť tehotnou a mať menzes, tak isto je možné že test ukáže opak,, ale aby to bolo súčasne naraz? aj menzes aj negatívny test, to by už asi bola iná náhoda, prosím o Vaše skúsenosti alebo zážitky, ...tieto pocity mam už 2 týždne,no menštruácia ako som písala prišla, ale príznaky ostali, rovnako aj pálenie záhy ...ďakujem

soldi
15. mar 2013

@lluckaa ak bol test negativny tak na 99% tehotna nie si.

tie veci, co popisujes mozu byt sposobene zlou funkciou stitnej zlazy, zaludocnym problemom, atd...

ak sa citis zle, navstiv obvodneho lekara.

lluckaa
autor
15. mar 2013

@soldi veď práve, že ten test ma tak uisťuje, ale jednak robila som si ho večer, no dnes sa test môže robiť kedykoľvek počas dňa, a u nás v rodine sa stalo,že žena bola tehotná a menzes mala (mamikne obe sestry to tak mali), tak preto ma to tak mýli, ale určite počkám test zopakujem a vyriešim poprípade nejaké probiotiká na trávenie 🙂 ... len aj bruško mi narástlo, stále si hovorím,že som nafúknutá čo je inak počas menzesu normálne 🙂 ale v bruchu mám zvláštny pocit 🙂 😀 😀 😀 ...asi to bude hormónmy 🙂

nibiru
15. mar 2013

@lluckaa v prvom 3mestri nemaš dovod priberat a vatšina žien skor schudne ako priberie možno ta pochytila jarna unava,ako píše soldi aj štitna žlaza može haprovat mala som kamosku ktorej sa tak pokašlala stitna že pripralal vypadali jej všetky chlpy na tele nakoniec chodila na ožarovanie.

lluckaa
autor
15. mar 2013

@nibiru no nemyslím si ,že v prvom 3mestri nie je dôvod priberať, u každej žene je to individuálne, mala som tri tehotenstva a pri každom som pribrala hneď v prvých týždňoch , prvé dva skončili zle a z tretieho mám moju malinkú Kristínku a tu som dokonca v 12tt mala už pribratých 8kg 🙂 takže tak 🙂, dosť tie stavy porovnávam s tými tehotenstvami dozadu, ale už som uvažovala aj nad tým ,že je to z jarnej únavy 🙂 a priberanie možno ide vekom, však nemôžem mať stále 50kg 🙂

nibiru
15. mar 2013

@lluckaa no s fyziologickeho hladiska naozaj nemáš najmenší dovôd priberať jedine beriem že možno ti tehotenstvo zvyšuje apetit,hormonálne zmeny,rýchlejšie sa ti ukladá voda v tele ale v za 2tt môžeš akurát tak byt naliata vodou nie tukom to su pomalé procesi ktoré sa naozaj ukazujú po mesiac,dva toto mam od endokrinologa a gynekologa nakolko ja som síce schudla ale napriek tomu pre komplikácie pribrala dosť, už s nadváhou som otehotnela,len u mna bolo naozaj litre litre vody v pôrodnici som nechala čistých 13kg ked som tam šla nebolo mi videt oči ani hýbať prstami som nemohla.pre pokoj v duši kludne zbehni ku gynekologovi nech ti urobí odbery.

lluckaa
autor
15. mar 2013

@nibiru vieš ale ja skutočne pri každom jednom som pribrala už či to bola voda alebo nie, to neviem len váha a objem ukazovali svoje , a ísť k gynekologovi, to mi je zatiaľ smiešne, no tá predstava , že tam príde: cítim že som tehotná, ale mám menzes a ani testom sa tehotenstvo nepotvrdilo , tak to mi je smiešne 🙂, chcela som len tak pre zvedavosť získať nejaké skusenosti a informácie tu , preto som to tu zverejnila, lebo nemám celkove rada , keď som si nie niečim istá 🙂 takže to zatiaľ ani nejak nejdem riešiť, čas všetko ukáže .-) ... no a ja som v deň pôrodu mala pribratých 20kg a keď som odchádzala z pôrodnice vážila som len o necelé 3kg menej a pritom malá sama vážila 3,5kg čo je dosť nelogické ale je to tak! ... a do 4mesiacov som schudla všetky kilá navyše a vrátila sa mi pôvodná váha 50kg ...a zavodnená som bola ale to sa zväčša ukazuje až ku koncu tehotenstva

lluckaa
autor
15. mar 2013

@nibiru ..nakukla som k tebe, takže sa snažíte o babatko už rok mala som problém otehotnieť (asi tými potratmi) , trvalo nám to asi aj 9mesiacov, a teraz keď mám pocit že som tehotná a nebudem začínam mať obavy , že ma to čaká znovu tá túžba po dieťatku a mesiac po mesiaci sklamanie, že zas je na teste len 1palička .... normálne začínam uvažovať, že ozaj chcem druhé bábo 🙂 ak už nieje čo je asi malá pravdepodobnosť 🙂

nibiru
15. mar 2013

@lluckaa ne neboj sa budeme tehotne xixixixi nam sa mala podarila po 2rokoch každy boži mesiac som mala priznaky dokoca aj teraz a stale nič a ked sme boli objednany do car.tak v ten den som zistila že som tehotna teda 4dni predtym som mala implantačne krvacanie.priznaky žiadne noo teraz tahame rok a som stoho na prašky aj ked teda stale vravím kašlem na to :o(nedá sa teraz som presvedcena že tehu som bolia ma didi dva dni mi bolo zle ale enspolieham na to presne pre to sklamanie:o(

lluckaa
autor
15. mar 2013

@nibiru ja za posledné 2roky som len 2x pociťovala príznaky tehotenstva, tabletky nepapám a sex ? ten máme síce chránený ale nie od samého začiatku, takže by bola možnosť pravdepodobnosti ,že by som mohla byť tehotná, ale to by som asi nemohla mať v minulosti problémi s otehotnením ... ale známa mala prvé bábo z umelého oplodnenia asi sa im to podarilo po 10rokoch a že viac detí nebudú mať a vonkoncom nie prirodzenou cestou a ona buum do 2 rokoch otehotnela 🙂 sexom 🙂 ....moja bývala triedna nemohla mať detičky 15rokov, tak adoptovali a do roka ostala tehotná 🙂 takže tu sa zázraky dejú 🙂 ..... ale držím ti palce, len nech tie didi bolia naďalej 🙂 mňa prestali bolieť 🙂

simullka
15. mar 2013

ahojte baby...my sa snažíme 9 mesiacov a nič...tento mesiac som mala prvýkrát pocit, že to vyšlo, mala som príznaky, bolo mi zle, dokonca mi meškala mrcha, ešte aj na teste som videla ducha...ale asi to bola len psychika...lebo dnes mrcha došla a som z toho sklamaná...doteraz som si z toho nič nerobila keď prišla, tentokrát ma to vzalo trochu viac ako som čakala...no nič..musím ísť ďalej a dúfať, že raz sa to podarí....

lluckaa
autor
15. mar 2013

@simullka podarí sa 🙂 aj moja Kikuška sa nám podarila asi až po 9mesiacoch, tak držím palčeky 🙂 .... a ja raz neviem ako ten duch vyzerá na teste, buď tam je len jedna čiaročka, alebo sú kolajničky, alebo jedna tmavá a druhá bledá 🙂

simullka
15. mar 2013

@lluckaa dúfam aj ja, že sa raz podarí...ale tak je super, že máš aspoň jedno dieťaťko, ja by som dala všetko za to, aby som mala aspoň jedno zdravé bábo...a ďakujem za podporu 🙂

lluckaa
autor
15. mar 2013

@simullka áno mám jedno zdravé dieťatko, ale bolo to už v poradí tretie tehotenstvo, 2xsom o bábo prišla, Kristínka bola vytúžená, menej sa sústreď na otehotnenie a podarí sa, u mňa sa to osvedčilo, proste som pustila dieťatko z hlavy, povedala som si raz ostanem tehotná 🙂 vždy keď prišla mrcha, povedala som si nič, ideme ďalej a teším sa na ďalší mesia, lebo tam tá mrcha zas nemusí prísť, jednoducho som sa nesústredila a bum prišlo to 🙂

simullka
15. mar 2013

@lluckaa oooo tak to som nevedela, že si si toľko toho prežila...ja viem, každý vraví, že sa nesústreď a ono to príde...ale ako sa mám nesústrediť, keď manžel chodí na týždňovky, niekedy sa stane, že nepríde aj 2 týždne a ovulka sa neprispôsobí plánom môjho muža...ale asi sa s tým musím zmieriť a pristupovať k tomu tak, že keď mám zostať tehotná, tak zostanem...

lluckaa
autor
15. mar 2013

@simullka aha, no ja poviem pravdu nesústredila som sa, ale vyšlo bábo práve cez ovuláciu, toto som si ustriehla a som si tým istá lebo pomer s v tom mesiaci mali len cez ovuláciu 🙂 a podarilo sa, brala som aj kyselinu listovú tá podporuje otehotnenie, ale to si už možno aj ty vyskúšala 🙂

simullka
15. mar 2013

@lluckaa no kyselinu listovú som neskúšala ale zajtra sa chystám nabehnúť do lekárne, aby som začala čím skor...tak asi si nájdem niečo čo bude moju myseľ nútiť zaoberať sa niečim iným...

lluckaa
autor
15. mar 2013

@simullka uvidíš, kyselina listová zaberie 🙂 o mesiac alebo dva pridáš sem príspevok, že bábo je na ceste 🙂

simullka
15. mar 2013

@lluckaa bodaj by si mala pravdu...ani nevieš, aká by som bola šťastná... 😉

lluckaa
autor
15. mar 2013

@simullka budeš 🙂 ... sranda, my sa tu trápime, že máme problém alebo mali sme problém otehotnieť a hneď vidíme v sebe tú chybu, ale už dosť často býva chyba v chlapovi, moja kamarátka sa s priateľom snažili vyše roka a nakoniec chyba bola u priateľa, podstúpil jednodňový zákrok a bábo bolo do mesiaca uchytené 🙂 ja som len chcela povedať , že nie vždy je chyba v nás, ale neplodonosť ako taká u partnerov sa rieši po roku nechráneného pohlavného styku , tam sa keď párik chce , tak obaja podstúpia vyšetrenia , aby sa zistilo ktorému z nich vlastne treba napomôcť 🙂

simullka
15. mar 2013

@lluckaa no to je tiež pravda, ale asi je to tým, že žena si skôr prizná, že môže byť u nej nejaký problém...máloktorý chlap si prizná, že nejaký problém môže byť na jeho strane...ale nič nie je vylúčené...počkám ešte nejaký čas, skúsim všetky tie vitamíny a keď nič tak potom muža "vyženiem" na vyšetrenia...

lluckaa
autor
15. mar 2013

@simullka 🙂 len si daj v lekárni poradiť aby si vitamíny neprekombinovala aj to nie je dobré , budem držať palce 😀 😀 a čakať na ten príspevok s dvomi kolajničkami na teste 😀 😀

simullka
15. mar 2013

@lluckaa ďakujem ale ja si zatiaľ kúpim len kyselinu listovú a budem piť alchemilku...nechcem tiež do seba pchať zbytočne veľa vitamínov...

jfd
15. mar 2013

Žreb si si kúpila?
@lluckaa

lluckaa
autor
16. mar 2013

@jfd aký žreb? test? 🙂

romannasport
11. aug 2013

@simullka com viac budes cakat tym mensia sanca na tehotenstvo psychika musi byt v absolutnom klude.najsamlepsie je nic neplanovat mat iba nechraneny sex a hotovo a nenazdas sa a budes mat 2//

kanka14
11. aug 2013

Ahojte 🙂 Chcela by som poradiť, je možné aby som bola tehotná ak som doatala menštruáciu (29.07.) ale mala som len dva dni čo nikdy predtým nebolo a potom ďalšie 4 dni len špinenie. Pred menštruáciou asi dva týždne ma boleli kríže a podbruško čo trvá až do dnes, občas mi býva nevoľno a prestali mi chutiť aj cigarety. Stále som unavená. Test som si robila ešte pred menštruáciou a boli tam dve čiarky síce tá druhá bola slabučká, od vtedy som si spravila ešte štyri testy a tie boli všetky negatívne. Naozaj neviem už čo si mám myslieť, o bábätko sa snažíme už rok tak by som bola veľmi rada ak by to už prišlo. Stalo sa vám niečo podobné? Prosím poraďte. Ďakujem.

miskapod
12. máj 2015

@kanka14 ako si dopadla? bola si tehotna? mam podobnu situaciu..

miskapod
12. máj 2015

@lluckaa Ahoj, mam podobnu situaciu. V den ocakavanej ms som si robila test a bol tam duch. Mozem neskor hodit foto...Potom som vsak dostala ale ovela slabsiu ako bezne. Vcera som myslela ze uz mi skoncila tak som si spravila test ale vysiel negativne. Dnes som si vsak este vsimla spinenie. Avsak mam priznaky: nechutenstvo, nervozita, nevolnost, naliate prsia - aj po ms, placlivost. Moze byt ze sa nam konecne zadarilo napriek tomu ze 1. test duch, 2. test negativny a slaba MS? snazime sa uz takmer 2 roky tak je mozne, ze si to nahovaram :(
poradte mi co robit? ako na to nemysliet?

lluckaa
autor
13. máj 2015

@miskapod v case ked som tento tex pisala som nakoniec nehotna nebola, ale pol roka na to som si nasla na teste ducha tri dni nato test bol negativny a na piaty den za duch a tehu som bola🙂 a dcerka ma presne dnes uz 11mesiacov ...jednoducho som prestala na to mysliet neviem ako sa mi to podarilo nemysliet ale isli sme k moru a vratila som sa a babo sa podarilo, samozrejme tehotna som bola a menstruacia resp.krvacanie prislo a lezala som v nemocnici 2tyzdne ...ak sa pokusate uz 2roky asi budem zbytocne radid lebo isto ste toho uz vela vyskusali, moje deti neboli na supu no pomohla mi kyselina listova z tych drahsich som kupila v lekarni, mam za sebou 4 tehotensta a z toho 2 deti a 2x potrat . Drzim palce nech sa zadari 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre