Po koľkých dňoch meškania menzesu mám ísť na gyndu?

malinka888
11. máj 2015

Dobrý den, chcela by som sa opýtať po koľkých dnoch od meškania menštruácie je vhodné navštíviť gynekologa?

zuzik311
11. máj 2015

Minimálne 2 t ale cca okolo 8-9 tt t j od prvého dňa poslednej menštruácie ideálne

blevka
11. máj 2015

Ak mas dve ciarky, nekrvacas ani nemas nezvycajne bolesti tak skor ako o dva tyzdne to nema zmysel, lekar by nic poriadne este nevidel. Idealne po cca troch tyzdnoch az mesiaci.

malinka888
autor
11. máj 2015

@blevka Práveže dve čiarky nemám, ale mohlo by ísť podľa mna aj o tehotenstvo, test nemusí byť 100 % tný.... a chcela by som aj vedieť na čom som :/ nedá sa to fakt nijakovsky vidieť?

sue
11. máj 2015

https://www.modrykonik.sk/forum/som-tehotna/je-mozne-otehotniet-z-kvapiek-lasky/

Kľudne choď - vezme ti krv z ktorej zistí hladinu HCG (obvykle do pár hodín, niekde do nasledujúceho dňa, záleží od labáku...), ak by to nebolo tehu, môže to byť čokoľvek od nepravidelného cyklu, cez cystu až po stres a preto nemáš menzes...

malinka888
autor
11. máj 2015

@sue Dakujem 🙂 a myslíš že ak mi povie že sa to nedá vidieť tak skoro mám mu sama navrhnúť ten odber krvi? lebo môj gynekolog je nejaký taký strašne uponáhľaný a veľmi sa mu nechce do takých vecí :D aj kamoška vravela že ju len pozeral a krv jej nebral

sue
11. máj 2015

@malinka888 kľudne si to vyžiadaj - ak nebude na UZV vidieť žiadnu cystu ani žiadny iný problém, prečo by sa ti posunul menzes, tak si vyžiadaj vyšetrenie krvi. Nenechaj sa odbiť, nech sa zbytočne nestresuješ 😉

malinka888
autor
11. máj 2015

@sue a treba tam nalačno ísť?

meaningful
11. máj 2015

@malinka888 netreba byt nalacno

luciferkax
11. máj 2015

Skor ako o dva tyzdne.to nema nejaky zmysel."..ja by som vyckala

sadika
13. máj 2015

mne sestricka povedala ze minimalne na 10-ty den meskajucej menstruacie. Bola som 6+0 a uz bolo vidiet plodik 3mm a bijuce srdiecko

ivca88
13. máj 2015

Pokial nekrvacas ...nemas za sebou neuspesne tehotenstva... idealne je ist az ked meška cca 20 dni.... alebo v termine toho dalsieho menzesu (ktory uz nebude)

A to z jednoducheho dovodu .... ked prides ked bude ms meskat 5 dni .... uvidi len prazdny vak .. a i tak ta da na dalsiu kontrolu az o mesiac
A je zbytocne babo presvecovat tak skoro... a dokonca niektore aj po vaginalnom sone zaspinia a potom sa boja ....
Ozaj chod az 8 tt najskor 😉 a potom zase o mesiac v 12 tt pojdes na screening a dostanes tehu knizku... 😉

Inak ja som.sla na lacno -> brali mi hned aj krv na RH faktor a ine prkotinky 😉

malinka888
autor
13. máj 2015

A nejaké príznaky tehotenstva ste už mali aj predtým ako ste išli na gyndu? 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre