PCOS, progesterón a zvláštny pocit

7. dec 2023

Pekný deň všetkým. Chcela by som pekne poprosiť o radu. Mám PCOS. A lekar mi na úpravu cyklu napísal progesteron od 16dc do 25 dňa. So snúbencom sa snažíme o bábätko ale keďže je to už dlhšiu dobu sledovanie ovulacie som vzala. Po dobrati progesteronu sa mi na 26 deň cyklu akoby spustil menzes. Tak som to aj brala ale bolo to len také slabucke spinenie v trvani dva dni. Ešte sa mi nestalo žeby prišiel skôr aj pri liekoch. Práveže väčšinou meskal. Tak som to brala ako uzavretú vec. Ale dnes je 31 deň cyklu a ja sa stále cítim zvláštne. Sém tam ma ešte boli podbrusko ako na menzes pritom už dávno žiaden nie je. A dnes na obed mi je akosi zle od žalúdka. Test som skúšala. Niečo sa mi tam zdá ale to už by asi bol pozitivny však? Stalo sa prosím niečo podobné niekomu? Môže test ukázať aj neskor?

autor
7. dec 2023

Opravujem sa je 30dc. A od dnes mam taky vytok priesvitný a dosť veľa ako pri ovulacii.

zuzkaa1991
7. dec 2023

Ja som mala pcos dali sme si maratón kazdy druhy den sme malk sex nesla som po sexe na wc som zaspala vecer a podarilo sa nam oba tehu tak....prve som mala MA takze inofolic sme brali obaja a kedze som nevedela si sledovať ovu testy zbytocne tak sme vyskusli kazdy druhy den ;) a vyslo

autor
7. dec 2023

@zuzkaa1991 a na kolky deň ste mala pozitivny test?

ninka99865
7. dec 2023

Pri pcos treba ísť na endokrinoglocke vysetrnie na kompletný hormonálny profil spolu s inzulinovou rezistenciou.. a podľa toho nastaviť liecbu. Progrsteron dávajú lekári vekmi radi na “úpravu cyklu” aby nemuseli nič riešit. Otázne je ci ti vôbec prebieha ovulacia, nakoľko ho nasadzujú tabuľkovo. Pochybujem že pri pcos máš ovulaciu do 16 dna. Ja pcos nemám s ovulaciu mám na 21-22 deň, ak som dala takto skvelo nasadila progesteron na 16 deň tak mi ju progesteron blokol a neprebehla. Ovulaciu si treba odsledovať a až po nej progesteron nasadiť…

ninka99865
7. dec 2023

Pri pcos treba ísť na endokrinoglocke vysetrnie na kompletný hormonálny profil spolu s inzulinovou rezistenciou.. a podľa toho nastaviť liecbu. Progrsteron dávajú lekári vekmi radi na “úpravu cyklu” aby nemuseli nič riešit. Otázne je ci ti vôbec prebieha ovulacia, nakoľko ho nasadzujú tabuľkovo. Pochybujem že pri pcos máš ovulaciu do 16 dna. Ja pcos nemám s ovulaciu mám na 21-22 deň, ak som si takto skvelo nasadila progesteron na 16 deň tak mi ju progesteron blokol a neprebehla. Ovulaciu si treba odsledovať a až po nej progesteron nasadiť…

pet888
7. dec 2023

Vsak pozdielaj test,ci teda nie si tehu

zuzkaa1991
7. dec 2023

Predtým som mala vselijaky dlhý cyklus od 30 az 40 dni spravila som si test ked mi meskalo 5 dni pri prvom pri druhom 2dni ....

autor
7. dec 2023

@ninka99865 vďaka za radu ja na endokrinológiu chodím. Mam zníženú funkciu štítnej žľazy takže užívam aj euthyrox. Lekar mi ho teraz zvýšil keď som mu povedala, že sa snažíme. Keď som si sledovala ovulaciu testami tak som niekedy mala aj na 16 deň pozitivny test. Niekedy na 18ty. Bazalka sa mi merať nedá keďže robím na zmeny a aj nočné služby.

autor
7. dec 2023

@pet888 neviem ci to bude vidno dosť ťažko sa mi to fotilo. Posielam test čerstvý a aj po zaschnutí. Nebol z ranného mocu lebo som po nočnej.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre