Ovulácia a bolesti v podbrušku

31. mar 2021

Ahojte baby mam takú otázku...
29-teho som si robila ovulacny test... čiarka bola trochu slabšia než tá kontrolná, deň predtým ma bolelo podbruško tak som skúsila...
Potom 30teho som myslela, že čiarka bude logicky silnejšia, ale bola už slabšia... V podbrušku ma stále bolí... sú to bolesti po ovulacií alebo ako? Keď som už ten vrchol ovulacií "prepásla" tak od čoho si tie bolesti? Viem, že sú pred ovulaciou, ale aj po?...
Ovulaciu som mala pravdepodobne 27 a 28 keď 29 čiarka nebola úplne silná... 27 sme s mužom mali sex, myslite, že vydržali do tých plodných dní?... Dúfam, že ma chápete... 😅
Za rady a odpovede ďakujem.

clori
31. mar 2021

vsetko je mozne, ano, aj nie. skoda, ze si netestovala poctivejsie. ak by si to spajala napriklad s meranim bazalky a ak by si to robila poctivo aspon par dni pred ovu a chvilu po ovu, mala by si lepsi prehlad. ak mozte, majte sex pravidelne aspon este tyzden. bolesti mozes mat kedykolvek pred ovu, pocas aj po ovu. pred ovu tlaci dominantny folikul na okolite tkanivo, po ovu to je zase folikularna tekutina, ktora sa uvolni do podbrusia, okolo vajecnika, ci maternice. nepomohla som, ale v tomto pripade sa to u teba neda vobec urcit. okojne este testuj dalej. aj ten sex majte. pre istotu.

autor
1. apr 2021

@clori ahoj, netestovala som, pretože až teraz prvýkrát som skúsila ovulačné testy... 😏 Nechcela som sa až takto sledovať 😅 ah, škoda... ☹️ Tak... Ak príde MS tak po nej určite začnem aj bazalnu merať aj testy kúpim! 😊

clori
1. apr 2021

staci, ak si to vyskusa na 2-3 mesiace. pomoze ti to spojit si tie bolesti s ovulaciou, ze ci to je u teba pred, pocas alebo po. fakt to nemusis dlhsie hrotit. staci si to len intenzivne vsimat najblizsie tyzdne a potom mozes pokojne prestat. a je lepsie sa kratku dobu intenzivne venovat svojmu telu ako sa so snazenim trapit niekolko rokov. a nakoniec zistis, ze ste sa napriklad triafali uplne zle cele roky. co sa bohuzial obcas stava, ked nechce zena "prehanat so snazenim". akurat to potom zhorsi cele psychiku. daj si jasny ciel, casove obdobie od do ako pri pracovnej ulohe. sledovat si cyklus neznamena, ze ti z toho prepne. ak budes uvazovat triezvo, velmi ti toto kratkodobe sledovanie cyklu pomoze. ale najdolezitejsi je aj tak pravidelny sex. ak mate chut, je fajn, ak sa tomu nevyhybate ani mimo tvojich predpokaldanych plodnych dni. telo vie niekedy riadne prekvapit 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre