Otehotnenie a lieky na pulz

carinka888
28. máj 2022

Mile snazilky maminky.. chceli by sme s manzelom babo druhe.. lenze mam taku stopku pred ocami lebo beriem ivabradin na pulz… mimochodm mam aj tetaniu ak to niekto pozna.. ale ide skor o lieky.. viem ze nie ste doktorky a ja som to uz riesila s kardio a povedala mi 10 dni pred vysadit lieky lenze ja neviem presne kedy otehotniem a to mam kazdy mesiac lieky vysadit? Ma niekto skusenosti ze ste brali lieky na pulz a zadarilo sa vam a babatko bolo zdrave? Ďakujem velmi pekne 🙂

nevenka
28. máj 2022

@carinka888 ja by som na Tvojom mieste zvazila rafsej navstevu kardiologa. Mne po porode predpisali Prestarium, ze pocas dojcenia je mozny, ale presne ako pri Tvojom lieku je pisane, ze zeny vo fertilnom veku by mali pouzivat ucinnu antikoncepciu. Povedala som lekarovi, ze my pouzivame len metodu plodnych a neplodnych dni a je mozne, ze budem znova tehotna. Tak mi predpisal radsej betablokatory, konkretne Concor 5 mg, lebo ten v pripade otehotnenia nie je problem. Ty si nemozes dovolit nebrat 10 dni lieky na srdce, to nerob urcite.
Nemozes betablokatory? Tie by boli bezpecnejsie. Mne ich uz vysadili a mala som trochu reakciu ako zvyseny tlak a pulz, asi 2 tyzdne, teraz uz je to celkom dobre. Ja som to ale mala kvoli hypertyreoze, ktora mi sekundarne zvysovala tlak a pulz a uz ju mam zaliecenu. Inak betablokatory sa podla lekara vysadzaju az potom neskor pocas tehotenstva lebo mozu vplyvat na rast plodu. Ale ze v zaciatku nevadia, ako ten, co beries Ty.
Lepsie by bolo teda skor, este pred otehotnenim, sa nastavit na ine lieky. Konzultuj to radsej s lekarom, ako riskovat nejake poskodenia plodu.

nevenka
28. máj 2022

@carinka888 este raz som si precitala...to Ti doktorka povedala hlupost riadnu. Akoze 10 dni pred cim mas lieky vysadit? To je blbost toto, skus sa poradit este s nejakym inym lekarom.

leuska1991
28. máj 2022

@carinka888 ano brala som lieky pocas celeho tehotenstva. Maly je zdravy,samozrejme musis ist si dat lieky vhodne v tehotenstve. Ja som brala isoptin

moni106
28. máj 2022

@carinka888 ja som brala tiez ivabradine.ked som spomenula ze sa snazime o babo.hned mi to zamenila za ine.lebo tieto sa absolutne nemoze.vie to nahradit concorom alebo inymi.bez liekov nemozes ostat.to ze ich mas vysadit a ostat bez liecby ? nechapem.odporucam zmenit lekara

carinka888
autor
28. máj 2022

@moni106 urcite skusim zmenit lekara alebo resp sa poradit aj inde lebo toto neni normalne… musim ro zmenit…. Lebo moze sa stat aj nahodne ze sa nam podari a potom co? Budem si buchat hlavu lebo beriem ivabradin..:(

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre