Otehotneli ste, aj keď ste ešte nedostali prvý menzes po pôdorde?

suz2
9. aug 2013

Viem, je to individuálne, ale aj tak ma to zaujíma. ja ešte kojím a nedostala som MS od pôrodu. dávame si zatiaľ s manželom pozor, ale pred pár dňami sa nám "šmyklo", tak ma zaujíma aké je "štatistické riziko " :o) ďakujem

cillikat
9. aug 2013

No, ved to, ze je to individualne......🙂 nikdy nevieme, kedy zacne ten prvy cyklus a moze sa to hned stat a uz MS ani zena nedostane 😀 ..... ja som po prvom porode dostala MS po 4 mesiacoch pri plnom dojceni a po druhom porode som uz dva roky (dnes presne) a zatial MS nemam, tiez si stale len davame pozor 🙂 .....Neviem, ci zistime nejaku statistiku 😀 Drzim palce 🙂

cucoryedka
9. aug 2013

ahoj 🙂 my sme tak prisli k druhemu babatku, otehotnela som na dcerkin 5.mesiac plus minus, menzes som nemala, a bola kojena na poziadaie, ale raz denne ku kojeniu sme dokrmili...🙂 mame rozdiel 14m

majulienka27
9. aug 2013

tak mne sa to stalo, bola som rok po pôrode, kojila som tak som ms nemala a aj tak som otehotnela. V máji 2011 som rodila a v júny 2012 som otehotnela, keďže som o tom nevedela a v júny som mala aj operáciu kde som absolvovala všetky predoperačné vyšetrenia tak sa tam mohlo niečo dodrbať (rontgen, narkóza...) a nakoniec toto tehotenstvo skončilo ako mimomaternicové ☹

katecameron
10. aug 2013

ano mojeho bratrancova zena takto otehotnela maju vekovy rozdiel 13mesiacov

dana_l
10. aug 2013

no aj nase druhe bolo hned po prvom - rozdiel 13 mesiacov.
takze statisticky si vo velkom riziku 😉 🙂

angi07
14. aug 2013

Moja mama aj moja babka tak otehotneli, vek.rozdiel 14 a 13 mesiacov ... 🙂

cawes
14. aug 2013

to ze nemas ms neznamena ze sa nevytvaraju vajicka, riziko otehotnenia je velmi velke po porode, aj ked nemas MS. Ked som porodila dr. hovorila ze MS nemusi prist dlho ale ze vajicka su a ze riziko je velmi velke. To sa najde este niekto kto to nevie?

natali.83
27. sep 2013

Ja si myslím, že ľudia to vedia, len tak nad tým nepremýšľajú. Ženy vedia, že dojčenie nie je antiko, cyklus spravidla začína ovuláciou a v prípade otehotnenia nekončí menštruáciou, ale akosi majú pocit, že je po pôrode ešte skoro a že sa to asi ešte poriadne nerozbehlo a že to risknú a pod. V mojom prípade to tak bolo a to som v tejto oblasti vzdelaná až až. Nuž a ten risk bol zisk, volá sa Lilka a najneskôr o dva týždne sa narodí. ;) No a čo, neľutujem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre