Otehotnela som hneď po kyretáži. Poradíte?

pokoloko
28. sep 2011

Ahojte zienky, s priatelom sa uz dlhsiu dobu snazime o babatko a naposledy som v 11tyzdni tehotenstva mala MA (missed abort).
Bola som na kyretazi a bolo mi povedane ze do 6 tyzdnov by sa mala dostavit menstruacia - nestalo sa tak, a dnes v 8mom tyzdni po kyretazi som si spravila test ktory vysiel okamzite pozitivny.
Mate niekto podobnu skusennost? Samozrejme sa pojdem ukazat doktorovi... len som chcela vediet ci si niekto niekedy nepresiel niecim podobnym, naozaj by som nechcela potrat zazivat znovu...
Bolo mi odporucane pockat 3 menstruacie kym sa budeme opat pokusat o babo.. no nejak sa to prihodilo o cosi skor...
poradite?

frca
28. sep 2011

@pokoloko,ahoj poznam baby co otehotneli tiez tak ze po kyrete nemali ani pru ms a tehu bolo bezproblemove,ak telo neni pripravene tak tehu by nedovolilo🙂ale nemusis byt hned tehu niekedy sa stane ze po kyrete moze byt test este pozitivny,zalezi to na tom ako klesa hcg,ale 8tyzden po kyrete sa mi zda vela,urcite chod k dokimu nech sa na to pozre

kvetinqa
28. sep 2011

Ja som tiez otehotnela hned po kyrete. tehu bezproblemove, porod tiez..drzim palce

kvetinqa
28. sep 2011

@frca 8. tyzden po kyrete uz urcite nemoze mat hcg zvysene...

frca
28. sep 2011

@kvetinqa,tiez sa mi to zda byt vela,ale pisali tu baby ze dlho po kyrete mali este hcg zvysene a tehu neboli a boli sledovane doktorom,len neviem uz ako sa vola ta diagnoza,ale nechcem strasit ak mala pred tym vsetko v pohode tak potom to bude iste tehu🙂

anjelicek26
28. sep 2011

@pokoloko - hcg sa vytrati z tela najneskor do dvoch tyzdnov po zakroku, takze je to urcite nove tehu, uzivaj si to 🙂 A neboj sa, bude to v poriadku, tu plati zasada - telo otehotnie az vtedy, ked je na to opät pripravene.

kukucka26
28. sep 2011

zlate ste zienky
@anjelicek26 keby to aj u nas bola pravda v piatok idem na kyret este mam v brusku nasho anjelika som v 12 TG no nebije nam srdiecko ☹

lenkaa222
28. sep 2011

@pokoloko ja som otehotnela tiež po kyretee...o babatko sme prišli v 8tt..tak držím pršteky..a mala som dlho zvýšené hcg a tehu som bola

lucinocka
28. sep 2011

@kukucka26 to mi je luto, ale nesnaz sa to za kazdych okolnosti urychlit, uvidis jak sa budes citit a potom sa na to dajte..ja som tiez pred kyretom chcela cim skor zacat znova a potom po nemocnici a vsetkom som mala taky odpor k detom, ani predstavit byt zase tehu,..a uz sa pomalinky zase vracia tuzba 🙂 nechaj tomu cas🙂

pokoloko
autor
29. sep 2011

ste zlate babulky.. vcera som volala doktorovi a dnes idem za nim... povedal ze mi da tabletky aby sme pomohli tomu vnutornemu prostrediu.. tak uvidim co z toho bude. Vysetrenie mi robit este nebude nakolko povedal ze je este skoro a nechce zbytocne skodit plodu tym ze do mna narve este aj sono. Budem priebezne informovat ako sme dopadli, dakujem moc zatim x

pokoloko
autor
10. okt 2011

Update: doktor nam predpisal duphaston tak to papame a v stvrtok ideme kuk na sono, nechcela som si dat sono spravit hned.. nech tomu zbytocne nerobim zle. Do toho vsetkeho sme chytili zapal priedusiek tak som trosku nervna co nam povie doki vo stvrtok.. nuz uvidime.. ale zatial mame vsetky tehotenske priznaky ako maju byt... x

niky1141997
24. apr 2016

Ahojte.Som 4 tyzdne po kyretáži,nemala som ešte ani prvú menštruáciu.Lekár mi odporúčil počkať so snažením 3 mesiace.Beriem aj vitamíng.😐 S priatelom sme vcera spolu spali s ochranou len tá bohužiaľ praskla a všetko vošlo do mňa.Myslíte že by som mohla zostať tehotná keď som nemala ani prvú MS? Prosim vas poraďte mi...som z toho nervózna.Neviem čo mám robiť 😢

tajka1986
24. apr 2016

@niky1141997 no ak tehotna byt nechces tak este stihas si dat tabletku po. Do 72h po styku ale cim skor tym lepsie

jannullka1
24. apr 2016

@niky1141997 možnosť tam určite je, keďže sa to stalo viacerým. Aká veľká je tá možnosť vám nikto nepovie, u každej je to inak ako aj pri normálnom otehotnení, kde predtým nebol žiadny problém. A takisto viaceré už nemali žiadny problém v tehu aj keď takto otehotneli. Zostáva vám len čakať či príde menzes alebo nie a veriť že všetko je a bude v poriadku.

niky1141997
24. apr 2016

@tajka1986 Mňa asi porazí...ja som mala aj komplikácie po tom kyrete.Som mala v sebe 4 dni po kyrete zrazeniny co sa mi po tom nevyplavili.Tak mi to lekar ambulantne poprepichoval.Ja chcem bábo len som chcela dodržať tie 3 mesiace co mi aj lekar povedal.A bojim sa toho že by som bola v tomto tehotenstve ak som teda ze by som potratila alebo by som mala nejake komplikácie.S tou tabletkou po by som to asi neriskovala. Neviem fakt co mam teraz robiť...asi len čakať čo sa udeje.Tak by som teda mohla otehotnieť keď som nemala ani prvú Ms hej?

niky1141997
24. apr 2016

@jannullka1 Ďakujem veľmi pekne...som zúfala.Za týždeň by mi to test ukázal však? Či som alebo ako.Pri tom prvom som si test robila tri dni pred ms a ukázal mi ducha tak už som vedela.

jannullka1
24. apr 2016

A ak by ste teraz nechceli byť hneď tehu, tak si isto nedávajte hneď tabletku po, nedávno ste mali dosť veľký zásah v maternici a teraz keď si dáte takú tabletku, ktovie čo to môže narobiť. To určite len s lekárom prekonzultovať..

sardinka335
24. apr 2016

@niky1141997 zopakujme si základnú biológiu. Ovulácia predchádza menštruácii. Čiže otehotnieť možeš, pretoze nemáš ani šajnu, či sa ti vajičko uz uvolnilo alebo nie. Takze šanca otehotnieť tu je. A čo máš robiť? BUd utekaj po tabletku Escapelle - dostaneš v lekarni alebo nič nerob - to uz zavisi na tebe či by eventuélne tehotenstvo bolo problém. Na druhej strane mesiac po kyrete si dotentiť cyklus chemickým kokteilom tabletky po....to uz je na tebe, čo je pre teba prijatelnejšia alternativa.

jannullka1
24. apr 2016

@niky1141997 pri každom tehu môže test inak ukázať, niekomu napr pri prvom tehu ukáže veľmi rýchlo a pri druhom o dosť neskôr aj keď je tehu..

jannullka1
24. apr 2016

@niky1141997 a myslím, že tobi je strááášne zavčasu robiť si test týždeň po sexe, možnože tie dva, dva a pol..

jasminkaj
24. apr 2016

@niky1141997 Tu tabletku NEBER, to je totalny humus.. nic dobre pre tvoje pripadne dalsie tehotenstvo 😉 Podla mna osobne nie si tehu (samozrejme, ze sanca je vzdy). Ale ako aj mne povedal moj gyn., tak samotnym kyretom sa oslabuje stena maternice a bol by velmi velky zazrak keby sa ti tam vajicko necely mesiac po kyrete uhniezdilo 😉

niky1141997
24. apr 2016

@jannullka1 Nedám si tú tabletku PO viem že teraz to mám vsetko take oslabene a ta tabletka po by mi to este asi viac pokašlalo cyklus a bohvie co este.Takze budem len čakať čo sa bude diať ďalej.
@sardinka335 Radšej si počkám a budem veriť len v to že bude všetko v poriadku.Len to je pre mňa hlavne šok že čo sa môže všetko stať po tom všetkom.Ďakujem Vám veľmi pekne žienky ☺ trošku som kludnejšia aj keď v strese

niky1141997
24. apr 2016

@jasminkaj ahoj.Nedám si tú tabletku určite...radšej počkám čo sa udeje.To by bol asi zázrak kebyže som tehu.Ale koľko je takych žien čo zostali mesiac po kyrete tehotné a nemali ziadne problemy v tehotenstve.Uvidíme...chce to teraz čas asi.A ďakujem 😊

vanda12345
6. dec 2016

@niky1141997 ahoj kedy si nakoniec otehotnela prisla prva ms??,

niky1141997
6. dec 2016

@vanda12345 Ahoj😊 ms mi prišla nakoniec v Máji.A potom už nie 😂 tak som si spravila test len tak v Júli a naraz kolajničky😊😚 skoro som odpadla keď som to videla.Ani neviem co ma to napadlo si urobiť test.Mala som takú intuíciu asi.Čakáme chlapčeka a už sme v 29 týždni.A strašne moc sa tešíme 😚 ty si ako na tom?

sevcikovaanna
6. dec 2016

Buď len rada mne pokazili sliznicu možno ostanem neplodna ...nikomu to nezelam len oddychuj a dobrý gynekolog da na teba pozor aby to malo pekný koniec

vanda12345
6. dec 2016

@niky1141997 joj to ako super ti vyslo tesim sa s tebou ze ste tak pekne prisli k dalsiemu anjelikovy vela stadticka zdravicka

dianna3571
31. aug 2023

@kvetinqa zdravím.. Vidim ze téma bola založená dávno, no veľmi ma zaujíma za aku dobu ste po kytete otehotneli? Ja som 3 týždne po kyrete a tesr pozitívny no neviem či to neni len zostatok HCG v moci

okm221
17. aug 2024

@dianna3571 ahoj ako si dopadla?

dianna3571
27. aug 2024

@okm221 ahoj..ďakujem za opýtanie test bol pozit. vďaka zostatkovemu HCG po kyrete
Prešiel rok a nedarí sa mi otehotniet

okm221
27. aug 2024

@dianna3571 a predtým si otehotnela hneď alebo to tiež trvalo?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre