Oplodnenie pred ovuláciou

anika25492
26. júl 2022

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať aké máte skúsenosti s oplodnením pred ovuláciou. 8.7 som mala poslednú MS. Moje plodne dni mi aplikácia ukazovala od 19-24.7 . Ale ovulaciu cítim až dnes.( vždy ju mávam trochu neskôr ) posledný nechránený styk sme mali v sobotu 23.7 ( teraz je odcestovany) a včera som sa bola so synom kúpať na bazéne ( súkromnom) Myslite, že nejaká šanca aby som ostala tehotná ?

nina004
26. júl 2022

Mne to vychádza podľa termínu pôrodu ,že som otehotnela 4-5 dni pred ovuláciou.

anika25492
autor
26. júl 2022

@nina004 tak by mohla byt šanca teda 🙏❤️ Ďakujem

sunny_g
26. júl 2022

Oplodnenie pred ovuláciou je nemožné 🙂 jedine počas ovulácie. Zrejme máš na mysli oplodnenie počas ovulácie ale v iný čas, ako ti ovuláciu ukazuje výpočet v appke ;)

nina004
26. júl 2022

@sunny_g Myslím skôr ,že spermie nejakú dobu prežijú ,tak občas na vajíčko počkajú.

ls56
26. júl 2022

Určite sa dá. Spermie dajakú dobu prežiju.

any_soj
26. júl 2022

@anika25492 vajíčko je schopné oplodnenia 12-24 hodín po ovulácii. Spermie vedia v tele ženy pri priaznivých podmienkach (plodný hlien) prežiť max 5 dní. Takže áno, zo sexu v sobotu ak máš dnes ovu, je možné otehotnieť.

anika25492
autor
26. júl 2022

@sunny_g presne tak som to myslela🙂

sunny_g
26. júl 2022

@nina004 samozrejme, ale oplodnenie mimo ovulácie možné nie je 🙂 spermie počkajú až nastane ovulácia a následne oplodnenie ;)

anika25492
autor
26. júl 2022

@any_soj dnes mi to vychádza 3 dni. Tak snáď tam ta jedna správna počkala 🙏🙂

anika25492
autor
26. júl 2022

Skôr som myslela, že aká je ta šanca a kto ma aké skúsenosti.🙂 Pri prvom som to nejak neriešila a v podstate ani teraz nie. Len sme si povedali, že už si nebudeme dávať pozor a zrazu keď som dnes cítila ovu ( mám ju dosť citeľnú vždy ) tak mi to tak prišlo ľúto, že tento mesiac asi dve čiarky nebudú.

anika25492
autor
1. aug 2022

Ahojte myslite, že je ešte skoro na tehotenský test ?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre