Opätovné tehotenstvo po potrate

bobinka23
28. apr 2022

Ahojte chcela som sa Spýtať bola som na potrate 4.4.2022 pred týždňom som mala s manželom nechránený pohlavný styk 26.4. 2022 mi ukázal pozitívny tehotenský test a boli ma podbruskom, chrbát, aj prsia je možné že som znovu otehotnela alebo to môže byť zostatkovy HCG hormón po potrate? Podotýkam manželovi ušlo. Už máme dve deti a na tretie sme teraz v tejto situácii aká na SK je nechceli ale už druhý krát na potrat by som nešla. Ďakujem za vaše odpovede a rady.

nika_val
28. apr 2022

@bobinka23 prepáč ale tebe nepovedali že do prvej ms po potrate by si nemala mať vôbec pohlavný styk? Kvôli vysokemu riziku zanesenia baktérii a pod..
Ten pozitivny test si mohla mať kludne ešte z toho predchádzajúceho tehotenstva, nakolko HCG hormom ti ešte nestihol klesnúť.. ale ako nejaké riziko tam je že by si mohla zostať tehotná

e1i
28. apr 2022

@bobinka23 moze byt zostatkove hcg. Mne po potrate odporucali dalsie tehotenstvo o 3m aj bez toho ze by bola nutna kyretaz. Aj po mmt sme dodrzali sestonedelie. Predsalen istu dobu som/si tehotna bola.

lucia7933
28. apr 2022

ja mam zostatkovy HCG stale ..tehotensky test mi vychadza pozitivne aj 6 tyzdnov po kyrete...

e1i
28. apr 2022

@lucia7933 ved hej to je normálne treba odsledovat kym klesne uplne na 0.prave preto aj odporucaju 3m pauzu.

lucia7933
28. apr 2022

@e1i presne aj mne povedali ze min. tie 3 mesiace pockat

anjelicek26
28. apr 2022

Moze to byt zostatkove hcg, ja som mala po kyrete este do prvej MS pozitivny tehotensky test. A ano nechraneny sex je skutocne - obrovske riziko infekcie v tej dobe, kedze krcok maternice je roztiahnuty a brana pre kazdu bakteriu, neni to dobry napad bez ohladu na to, ci mu uslo/neuslo... teraz musite cakat, ci test zosilnie alebo nie. Stielku maternice zoskrabli dole, to male ak by sa udrzi je skor zazrak no... nam tiez kazali tri mesiace cakat a teraz teda je stvrty mesiac po a stielka maternice stale mizerna.

e1i
28. apr 2022

@lucia7933 ja som ani kyretaz nemala a musela som 3m.aj po mmt mi odporučili 3-4m pauzu od vkladu. Bolo to po ivf. Ale hned nasledujuce vklady po oboch situáciach boki úspešné. Paradoxne oba tp boli presne rok od danych situácii.

e1i
28. apr 2022

@anjelicek26 ja som napr pol roka po porode mala stielku iba 2mm hoci ms som uz mala a paradoxne prvy raz v živote pravidelnu.

anjelicek26
28. apr 2022

@e1i ja som nebola dat merat, ale vidim, ze menstruacia je len dva dni a potom tak na intimku, to normalne nie je no :( Lekar ma chce vidiet az po lete alebo teda s pozitivnym tehotenskym testom, fakt vtipalek... MS mam pravidelnu, ovu bola uz po potrate okamzite nabehnuta, toto nastastie aspon ako hodinky funguje. Obcas stracam nadej nejako, ci nam bude este posledne babo dopriate alebo uz nie.

e1i
28. apr 2022

@anjelicek26 určite bude. Ja po ivf som mala uz 6 vkladov, z toho 1 dcera 2,5r, jedno mmt, jedno MA, jedno biochemické a s druhym babom som v 17rr.o mesiac mam 37

anjelicek26
28. apr 2022

@e1i my sme mali 4 uplne bezproblemove rychle tehotenstva, teraz na jesen som otehotnela cez spiralu a babo to v 14tom tyzdni vzdalo :( Tak som s toho taka nestastna, nejako sme neratali, ze sa toto moze stat a este tak neskoro. Tak je v srdci proste jedno miesto na +1 clena volne, deti sa stale pytaju, ze kedy bude, no vysvetluj im to, ze to nie je take jednoduche.

levandulova111
28. apr 2022

@anjelicek26 síce mimo témy, ale chcem reagovať na tvoju ms. Ja mám tiež ms 1-2,5 dňa max a aj to nie nejak silnú, preto som šla na vyšetrenia a pri sone týždeň po ms som mala sliznicu 2-3mm a povedali, že to je v poriadku, že maternica je normálna, aj dr, ktorý sono robil povedal, že VY STE NEDAVNO MALI MS a ja reku hej a on že všetko je v poriadku. Aj dr povedala, že niektoré ženy majú úplne v pohode dva dni ms a stále je to v norme.. mne sa ms zmenila po novom roku z 5-6 dňovej, zrazu na takúto no... 🤷tak snáď som ťa trošku povzbudila 🤞❤️

anjelicek26
28. apr 2022

@levandulova111 ja som mavala klasika 3-4 dni a teraz je to take slabsie proste celkovo aj tie prve dva dni ziadne kusky sliznice, ano vela cerstvej krvi, ale ci to staci? Nam sa deti vzdy podarili prakticky hned, tak som rozmaznana, ze sa teraz snazime treti mesiac a nic, vlastne asi som bola naivna, ze to pojde tak lahko no... vdaka za povzbudenie, snad si babo najde nejake miestecko na zavrtanie aj tak ♥

e1i
28. apr 2022

@levandulova111 po ms je ok keď je znizena sliznica ale nie v 2.polke cyklu

laucia
28. apr 2022

@anjelicek26 podla toho krvacania sa neriad a ozaj nestresuj....ono po tej kyretazi to aj trva kym sa to ustali a okrem toho to stale moze byt mesiac co mesiac nie uplne take. Ja som cakala 6 mesiacov po kyrete ako mi kazala doktorka no a prave posledna mestruacia bola onicom, ziadna vystelka...ani dlhe krvacanie proste uplne slaba a normalne som ostala pozerat ci nie som tehotna nahodou, hoci teda nedavala som tomu velku sancu ale tak clovek mieni...no nebola som. a prave po tejto slabej/onicom mestruacii som hned na prvy raz otehotnela. Takze to nemusi byt uplne smerodatne, mnohe zeny vobec nemavaju take silne menstruacie celkovo. Ale chapem, bola si na to zvyknuta...tak ako aj ja.

anjelicek26
28. apr 2022

@laucia my cakat moc nechceme, predsalen mam uz 38, neni na co cakat, vajicka tiez neomladnu :( Tento mesiac ma muz covid, takze sance tomu nedavam, ale buduci by som chcela zacat nejake caje na stielku maternice pit a pridat vitamin E a gynex, snad nieco s toho trochu pomoze.

laucia
28. apr 2022

@anjelicek26 jasnacka, ja ti rozumiem, nemyslela som tym ze mas cakat, ved to nemusis... co sa tyka covidu s tym mame tiez skusenosti zial...manzel ho mal na konci decembra a potom o 2 mesiace bol na testoch a mal zle vysledky...podla mna kvoli tomu covidu, hoci nemame nejake kontrolne meranie predtym...no aj napriek tomu to po tych testoch cca o 3 tyzdne vyslo...tak drzim palce 🙂 verim ze to vyjde a bude to tentoraz uspesne...ja som tiez este na ihlach, zacinam dnes 10 tt tak uvidime 🙂

levandulova111
28. apr 2022

@anjelicek26 zo mne kedysi šli ozaj kusiská... . teraz tiež nič také zo mňa nejde, doktorka ma uistila, že je to stále v poriadku, že telo sa vekom mení 🤷 ja mám síce len 32 ale už tiež vidím zmeny nie len v oblasti ms...
A niekde som čítala komentár k diskusii nízkej sliznice, že keď sa oplodnené vajíčko dokáže uchytiť aj vo vajcovode, kde žiadna sliznica nie je, tak netreba zúfať, treba dúfať a veriť 🤞❤️
Mne moja gyn kedysi povedala, že si mám dávať sakra pozor, lebo som taká plodná, že okolo mňa prejde chlap a zostanem v tom... S mojím sme spolu už vyše 3 rokov, sem tam sme pozor dávali, sem tam nie, bol aj mesiac, kedy sme aj dvakrát denne šli naplno, 7-10 dní pred ms si pozor nedávali vôbec, teraz od začiatku apríla ideme naplno celý cyklus (konečne) ale aj tak sa ani raz za tie tri roky nestalo, že by som bola v tom.. ale tak dúfam, že jedného dňa to príde 🤞❤️ a aj tebe siiiiiilno držím palce 💕

bobinka23
autor
28. apr 2022

@e1i
@lucia7933 my sa, sa o babu nesnažili všetko mam, v poriadku nič ma nebolelo a cítila som sa, dobre nejsom prvá ani posledná ktorá toto nedodržala

anjelicek26
28. apr 2022

@laucia ano toto mi tu kocka tiez pisala, ze s velmi dobreho spermiogramu na nulu pocas covidu siel manzel :( Ale tak uvidime, zasa nevyuzit tu ovulku by bolo skoda, mozno motyka vystreli .

anjelicek26
28. apr 2022

@levandulova111 dakujem si zlata, kazda zena, ktora to babo chce, si ho aj zasluzi, len niekedy je ta cesta za nim taka zlozitejsia. Detom chyba este jeden clen do partie ♥

laucia
28. apr 2022

@anjelicek26 presne tak! my sme v tom case nevedeli ze ten spermiogram je zly :D pretoze mne ubehlo 6 mesiacov a povedala som im tam ze ja cakat uz na vysledky nebudem...napokon nam vyslo aj cosi ine imunitne aj ten spermiogram zly...ale to som sa rozvedela az ked som im uz oznamovala ze teda mam pozitivny test :D tak verim ze to vyjde ci bol covid ci nebo...veci sa proste deju ci su vysledky take ci onake. Keby ich viem predtym, bola by som len v strese... a inak odporucam aj Jonasovu metodu 🙂

bobinka23
autor
10. máj 2022

Ahojte tak, babule som v 4 týždni tehotenstva a je všetko úplne v poriadku zatiaľ.

soffia123
23. máj 2022

Poradí mi niekto ?

nika_val
23. máj 2022

@soffia123 skús sa pýtať 🙂

soffia123
23. máj 2022

@nika_val Je tu niekto kto ma skúsenosti zo Sóda bikarbóna a mocom ja som to skúšala zasumelo to trochu tak neviem či som tehotná

nika_val
23. máj 2022

@soffia123 tak podla tohto sa nikdy neriaď 😁
Soda bikarbona a moč budu vždy spolu reagovať šumením.. dokonca aj psí moč a soda spolu reaguju šumením takže podla tohto naozaj nie
To fakt radšej ocikaj ten najlacnejší test z lekárne

soffia123
23. máj 2022
sandy2796
2. okt 2022

Ahojte baby, idem si k Vám po radu 16.8 som potratila v 8tt, doktor mi povedal že počkáme 2 týždne či sa vycistim sama po kontrole povedal že ke všetko v poriadku , a o 3 mesiace sa môžeme snažiť znova, a že menstruacia by mala prísť do 4-6 týždňov . Menstruacia prišla po nejakých 4 tyzdnoch ale asi po týždni ako skončila prišli príznaky ako pri prvom tehotenstve , tak som si skúsila spraviť test 30.9 ktorý bol negatívny ale dnes som skúsila znova a už neviem naozaj či sú to možné čiarky alebo mi už šibe. ❤️

ullucka
10. feb 2023

@bobinka23 takže ste otehotnela 2 týždne po potrate?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre