Objaví sa na teste druhá čiarka neskôr?

katrin1394
23. apr 2020

Baby prosím poraďte mi. Pár dni do zadu som si robila test vyšiel mi pozitívny a dnes som si robila a vyšiel mi takýto - ten menší test je dnešný ...
Nerozumiem tomu, objaví sa tam čiarka ešte neskôr ?
Na tom väčšom sa mi tiež objavila neskôr ... Či to bol plány poplach ? A tešila som sa zbytočne ? 🥺🙁

noemikatka
23. apr 2020

Myslím ze plány poplach 😢

noemikatka
23. apr 2020

Na tých palickovych sa ti neskôr neukaze 2 palička

noemikatka
23. apr 2020

@katrin1394 ako dlhi ti mešká MS? Mas aj príznaky niake?

kiki68
23. apr 2020

Este o par dni otestuj, tie dr max du velmi slabo citlive. Ale na tom prvom vidim dve ciarky. Objavila sa v limite?

katrin1394
autor
23. apr 2020

@noemikatka paličkovým myslíš ten menší ?

noemikatka
23. apr 2020

@katrin1394 ano ten menší

katrin1394
autor
23. apr 2020

@noemikatka takze myslíš že plany poplach ? tak ale prečo ten prvý mi jasne ukázal dve ? nechápem 🥺

noemikatka
23. apr 2020

@katrin1394 mas niake príznaky?meška ti ms?

katrin1394
autor
23. apr 2020

@noemikatka ešte nemám termín ms ...
A akurát jem do zbesnetia. Ja už jedno dieťa mám tak neviem či druhé tehotenstvo je take iste na začiatku alebo je to iné menšie príznaky alebo čo

kiki68
23. apr 2020

@katrin1394 ten druhy dr max vyjde az po meskani ms. Pred tym terminom nie je schopny otestovat spravne ( vlastna skusenost a je to aj na skatulke) , Co napr testy kazetove ako ten rapiclear su schopne uz po 10 dni has ci ako zachytit. Dr max vysiel krasne, lenze sa na druhy krat a Robson bola uz skoro 4 tyzdne tehotna. Prvy som omylom spravila po cca 9 dnoch a nic tam nebolo

katrin1394
autor
23. apr 2020

@kiki68 Takze na ktorý sa mám spoľahnúť skôr ? Aby som vedela nejak dopredu sa pripraviť lebo už som z toho nervózna 😭😭😭

fokuska
23. apr 2020

@katrin1394 A navod k testom si si citala? Najlepsie je robit ich za ked ti menstruacia meska. Ak uz ale musis (napr. kvoli liekom) alebo silou mocou chces robit skor, tak si pozri aku maju citlivost - niektore maju 10 a niektore 25. Ak je ten tvoj prvy 10tkovy, tak ti uz mohol slabo ukazat a ked je druhy 25kovy tak este nie - ved logicky ;) cim vacsia citlivost, tym skor ukaze.
A ak chces porovnavat ci silnie, tak pouzivas vzdy rovnaku znacku - vtedy je to objektivne. Rozne znacky maju rozne citlivosti a rozne mnozstvo farbiva.

katrin1394
autor
23. apr 2020

@fokuska ja tým číslam nechápem nikdy som necitala to ani neviem čo to znamená 😔

fokuska
23. apr 2020

@katrin1394 Tym cislam (komu/comu) nerozumiem a tie cisla (koho/co) nechapem ;)
Tie cisla oznacuju citlivost - 10tkovy znamena, ze zachyti ak je hodnota 10 (neviem teraz v akych jednotkach to je), 25kovy zachyti, az ked je koncentracia vyssia - cize viac ako 25.
Zachytava sa HCG - je to hormon, ktory sa tvori v tehotenstve - na zaciatku malo, da sa zistit len z krvi, postupne viac a viac, az je to zachytitelne aj v moci. Ked je koncentracia v moci dostatocna, tak ju zachyti test.

Toto vsetko je v navode k testu napisane - to si treba aj precitat aby si chapala kedy ma zmysel robit test a vedela interpretovat vysledok.

natalindaaaaa
23. apr 2020

Vždy testuj s rovnakym typom/značkou testu. Mne pepino neukázal nič a na inom som mala už výraznu čiarku.

kiki68
23. apr 2020

@katrin1394 na ten kazetkovy. Ten dr max je shit

katrin1394
autor
23. apr 2020

@kiki68 takze ten čo má dve čiarky ?

martinka13
23. apr 2020

Ka si myslím, že ten horný je pozitívny. Mne tento typ ukázala tehotenstvo 5 dni pred ocakavanou MS.

martinka13
23. apr 2020

Ciarka bola zhruba rovnako silná

dollyzv
23. apr 2020

@katrin1394 základ testovania je testovať rovnakým druhom testu..dr Max je dobrý v Tom že nikdy neduchuje a citlivosť má 10,čo je najcitlivejši..ak tak skús ešte iný druh,napr. Mama test alebo Toptest( mne sa najviac osvedčilo kazetové pepino,nie pruzkove to má najmenej farbiva zo všetkých) ale najlepšie by bolo keby si zohnala ten prvý na ktorom ti vyšla ciarka

akani
23. apr 2020

@katrin1394 a kolko mas do ms?

wejuska7910
23. apr 2020

Podla mna je dr.max spolahlivy a jeden z tych co maju viac farbiva,cize ak ti neukazal ciarku tak podla mna tehu nebudes. A mozno sa mylim,skus o dva dni ked bude vyssia hodnota hcg uz ti ukaze.ked este nemas ani termin ms a ten prvy si si rpbila pred par dnami tak je to z najvacsou pravdepodobnostou plany poplach 😔

noemikatka
24. apr 2020

@kiki68 mne ten dr.max skôr ukázal ešte pred menstruaciou

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre