Obezita a možné tehotenstvo

vivi33
2. dec 2013

Potrebovala by som sa poradit. Trpela som a trpím dosť veľkou nadváhou a mala som problémy s menštruáciou. Počas leta sa mi podarilo schudnúť 20 kíl a stále sa snažím pomaly chudnúť. Asi tri krát po sebe som mala po úbytku váhy normálny menzes, akurát, že som mala silné kŕče a prvé dni som sa nemohla pohnúť z domu. Momentálne mi však hlavou vŕta niečo úplne iné. Nemám stáleho partnera, a pred 2 týždňami som mala pomer s jedným kamarátom. Bolo to fajn a vôbec som si neuvedomovala, že sme to robili tri krát po sebe bez použitia ochrany samozrejme to do mňa nedal, ale v tú chvíľu ani jedného z nás nenapadlo ísť navštíviť kúpeľňu ☹.. pár dní nato sa začal znepokojovať, či náhodou nebudem v tom. Vôbec ma to ani len nenapadlo, predsa len obézne ženy majú pravdepodobne väčší problém otehotnieť a celkové problémy s menštruáciou a všetko okolo toho ... hovorím si to by musela byť veľká náhoda, keby áno. Ale nedalo mi to a začala som študovať na nete príznaky a všetko s tým spojené. Po dvoch týždňoch ťažko povedať, menzes by som mala dostať v priebehu tohoto týždňa, takže ako som kalkulovala asi sme boli spolu práve v období mojich plodných dní( ponachádzala stránky, ťukala dátumy a ten deň mi vždy vychádzal jeden z plodných).. Čítala som o možných nevolnostiach, ktoré by mali nastúpiť asi v cca 4 týždni, je normálne, že mne sa dvíha žalúdok už týždeň počas celého dňa? Jeden večer som dostala taký nepríjemný kŕč, že asi hodinu som sa nevedela pohnúť, čo som pred tým nemala. A intimku musím mať od toho dňa snáď stále... len všetky tieto akože príznaky mi prídu včasné ... ďakujem vopred za názory 🙂

zivika
2. dec 2013

@vivi33 co tak urobit si test?

vivi33
autor
2. dec 2013

Asi ano, len či nieje predsa skoro

zivika
2. dec 2013

@vivi33 citlivy test sa moze robit aj pred ms...alebo pockaj, ci ti dojde a ked nie, urob potom...teotenske priznaky ma kazda zena ine, su take, ktore mali nevolnosti dva tyzdne po oplodneni a su take, ktore nemali nevolnosti vobec....mozes o tom citat kolko chces, aj tak to nezistis, kym si neurobis test, alebo nepojdes ku doktorovi...

barborieta
2. dec 2013

@vivi33 počkaj, či dostaneš menzes, ak nie, tak si urob test. Ako píše zivika, každá žena je iná...ja som nemala vôbec žiadne príznaky. A čo sa týka nadváhy, ja mám tiež veľkú nadváhu a vždy som mala a tehotnela som na prvý x, ako sme sa s manželom rozhodli, že chceme bábo...takže asi to celkom nebude pravidlo a nadváhe a otehotnení... 😉

vivi33
autor
2. dec 2013

ďakujem za informácie 🙂 ... počkám predsa len, či sa mi nedostavia sviatky a keď nie, spravím si test. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre