Nízke hodnoty hCG

vierkainka
1. okt 2021

Ahojte.Prosim vas veľmi pekne o pomoc a radu,ak ste mali podobnú skúsenosť,prípadne mi viete nejako poradiť.
Posledný menzes som mala 28.8.
Mám tak zhruba 31 dnove cykly.
Včera som si urobila test,bol pozitívny.Dnes mi urobili vyšetrenie na hcg z krvi.....hodnota je však len 43 a lekárka tvrdí,že je to nízke a zajtra sa mám hlasiť na kontrolu na gynekol.oddeleni u nás v nemocnici.
Snažila som sa jej povedať,že som mala posunutú ovuláciu,ale toto nejak neriešila.Tabulkovo je to málo.
Ja som zmätená,už som raz potratila,tak mám obavy...Myslíte že ťa nízka hodnota súvisí s posunutú ovulaciou? Ďakujem Vierka

hederamonstera
1. okt 2021

Ahoj, samozrejme, ze to moze byt posunutou ovulaciou 🙂 ja som bola sice na IUI, ale tiez som citila, kedy som mala ovulaciu (lebo som si ju stimulovala liekom) a objednali ma o 2 dni skor na krv a mala som HCG 30..a tiez boli taki, ze je to nizke ale nestrasili ma...proste som mala ist o 2 dni znova na krv, aby sa zistilo, ci rastie. Nerobili ziadny zaver. A dnes som v 22. tyzdni a tiez som mala predtym potrat.
Verim, ze sa strachujes ale mysli pozitivne 🙂 a uvidis o par dni. drzim palce

vierkainka
autor
1. okt 2021

@hederamonstera ďakujem ti veľmi pekne.🙂🌼Ja idem zajtra do tej nemocnice,tak sa modlím,aby to bolo v poriadku.🙂

hederamonstera
1. okt 2021

@vierkainka a ides tam na krv, ci na co? urcite je to v poriadku 🙂

vierkainka
autor
1. okt 2021

@hederamonstera na krv,či stúpa hcg a na kontrolné vyšetrenie....lebo dnes keď mi robila sono v ordinácii moja doktorka,tak povedala že nevidi nič.ani gestacny vak,ani plod...tak ma to vykoľajilo....Tak vzala krv,a z labaku prišli výsledky že tehotenstvo tam je,ale hcg je 43,3.....tak len dúfam že v tej nemocnici majú lepšie prístroje,že niečo zistia....

vahcaac
1. okt 2021

@vierkainka samozrejme, to či vidno vak a plod záleží od hcg. Mne sa objavil vak až keď som mala 1700 hcg. 8 DPO som mala 42, tiež mi povedali, že to je málo, dneska som 18 tt.

vierkainka
autor
1. okt 2021

@vierkainka podľa posledného menzesu som presne 5 tyzden,ak ráta,že ovulácia bola v strede cyklu....no ja si myslím,že určite bola posunutá....navyše práve tento mesiac,sme sa na to s mužom fakt vykašľali a riešili čisto len "lásku"a nie výrobu bábätká.....a akurát ako just som si nepoznacila ovuláciu.....no viem,že v strede to nebolo,lebo mám takú apku v telefóne na to a ked mi to ukázalo že by mala byť,tak som ju necítila.

patusss
1. okt 2021

@vierkainka na sone je vidno až keď je hcg nad 1000, tak ťa tam podľa mňa posiela zbytočne... Ja som kvôli liekom išla na krv fakt skoro, deň po tom, ako mi 10-kový test ukázal slabú čiarku a HCG bolo vtedy 25. Teraz má 2,5kg a zachvíľu pôjde von z brucha.

Držím palce 🍀

vahcaac
1. okt 2021

@vierkainka dôležité je, aby hodnota zajtra bola minimálne dvojnásobná.

vierkainka
autor
1. okt 2021

@patusss ďakujem pekne 🌼🥰

patusss
1. okt 2021

@vahcaac nestrašte ju... má sa zdvojnásobiť každý druhý/tretí deň. Ak dnes bola na krvi, zajtra nebude raz taká.

vahcaac
1. okt 2021

@patusss áno, sorry, nejako automaticky som si spojila, že jej dali kontrolné s odstupom 2 dní

vierkainka
autor
1. okt 2021

Takže zajtra môžu byť hodnoty len s minimálnou odchýlkou a môže ti byť aj tak v poriadku?

patusss
1. okt 2021

@vierkainka ak pôjde všetko podľa plánu, zajtra bude vyššia ako dnes 🤞

vierkainka
autor
1. okt 2021

@patusss ďakujem 🌼🙂🙂

vierkainka
autor
1. okt 2021

A ešte sa skúsim opýtať takto:ak by nebola posunutá ovulácia,tak to hcg je asi na 5 tyzden asi ozaj málo však?Uz to skumam z každej strany.... prepáčte....🙄

vahcaac
1. okt 2021

@vierkainka ten hormón stúpa v prvých dňoch rýchlo, čiže už zajtra môžeš mať dvojnásobok, ale nemusíš, môžeš mať zvýšené o napr. 70% a môže to byť v poriadku. Ja si pamätám, že som bola na teste dva dni po sebe a šlo to z 1100 na 3000 za 25 h ca. Ale každej to hcg stúpa inak, dôležité je, aby sa zdvojnasobilo za 48 h.

vahcaac
1. okt 2021
vierkainka
autor
1. okt 2021

@vahcaac no len ja tam pôjdem po 24 hodinách,tak teraz neviem...asi už len čakať.

vahcaac
1. okt 2021

@vierkainka neboj sa, ja som tiež mala nízke a vidíš. Tiež som a strašne bála a doktor mi dosť tvrdo povedal, že v prvom trimestri je to hop alebo trop celý čas a že nemajú s tým čo robiť, že a nemám upínať, vtedy som bola nahnevaná, ale mal pravdu.

vierkainka
autor
1. okt 2021

@vahcaac no tak uvidím.... počkám.Dakujem.🙂🌼

vahcaac
1. okt 2021

@vierkainka a už vôbec a nestresuj tým, že nič nevidel v maternici, mňa doktori tak vystresovali, že keď som šla na kontrolné sono, či sa už niečo objavilo, tak som bola pobalená do nemocnice. Prvý krát niečo videli keď bolo hcg 1700. Deň pred tým bola maternica prázdna. Takže tak.

vierkainka
autor
1. okt 2021

@vahcaac ďakujem ti veľmi pekne 🌼🥰Ja si ozaj myslím že som tu ovuláciu mala posunutú...a že to hcg je nízke,pretože je iba v začiatkoch....si veľmi mila 🥰

ikonica
1. okt 2021

Nechapem preco ta tak naplasila a zenie ta hned druhy den do nemocky.. mala ta objednat dajme tu na pondelok... Uplne najlepsie az za 2 tyzdne... predpisat pre istotu nejaky progesteron... Zbytocne ti tam budu maternicu s tym sonom ozarovat... Za jeden den nemoze byt taky posun v tom co uvidia... Stacilo by, keby ti krv zobrali...
..

vahcaac
1. okt 2021

@ikonica sono predsa neožaruje, to neni RTG. Ale vytvára to iba zbytočný stres, keď ženy posielajú skoro, na druhú stranu môže mať lekár dôvod.

ikonica
1. okt 2021

@vahcaac nemyslela som v zmysle rtg ziarenia.. ale zbytocne tam budu ocumovat, ked tam este nic nemusi byt pri takej hodnote hcg... Niektori pozeraju od spodu na zaciatku... No naco sa tam zbytocne sprtat?

vierkainka
autor
1. okt 2021

@ikonica ja dúfam že mi zajtra dajú niečo na udržanie ak bude treba......

domka222
1. okt 2021

@ikonica možno práve preto ju poslala do nemocnice, ak tam majú kvalitnejšie sono

ikonica
1. okt 2021

@domka222 mozno

dejna_
1. okt 2021

@vierkainka určite je ešte skoro v piatom týždni nie je skoro nič vidieť a ty si pravdepodobne 4 čo neuvidí vôbec nič .. každopádne sa nestresuj a ver bábätku niekedy to chche čas kým sa ukáže...osobne si myslím že zajtrajšie vyšetrenie nebude mať nejakú veľkú výpovednú lehotu ...držím ti palce nech je všetko v poriadku 🙏🍀

vierkainka
autor
1. okt 2021

@dejna_ ďakujem ti krásne 🙂🌻

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre