Nízke hCG, meškajúca menštruácia a negatívny test

11. aug 2024

Ahojte chcela by som sa spýtať či podľa vás existuje nádej že môžem byt tehu 🙂 mešká mi ms , test mám negatívny no hcg mám 2,17 čo viem že je veľmi nizucke ale aj tak. Pohlavný styk sme mali presne pred 2 týždňami . Je podľa vás možné že som mohla mať posunutú ovuláciu a mohla som otehotnieť pred 2 týždňami a preto by som mala také nízke hcg a negatívny test ? Menstruacia mi nikdy týždeň nemeškala a červené víno mi vždy vždy pomohlo k tomu aby som ju dostala a tieto dni som ho pila fakt že nie malo nakoľko už týždeň mám mierne menštruačné príznaky tak som chcela aby sa už konečne rozbehla no stále nič . Čo si o tom myslite ? A samozrejme že sa skontaktujem s gynekológom ale je víkend a mňa zožiera táto nevedomosť čo by to mohlo byt tak preto zakladám túto diskusiu aspoň na názory 🙂 ďakujem

stellarstar
11. aug 2024

Môžeš mať posunutú ovu, ale aj cystu, myom, nejakú inú hormonálnu poruchu atd atd

autor
11. aug 2024

@stellarstar cistu by som nemala mať , pretože pred 3 týždňami som bola u dr na vyberanie telieska a všetko malo byt ok . A áno môže byt aj hormonálna porucha len mi nešlo do hlavy to jemne zvýšené hcg a tak dlho meškajúca menstruacia Zrovná po nechránenom styku . Tak mi neostáva nič iné len čakať

autor
11. aug 2024

@stellarstar cystu*

stellarstar
11. aug 2024

Také mierne zvýšené hcg ma asi každá žena...

Zvýšené hodnoty: cysta vaječníkov, endometrióza, enteritída, vredová choroba dvanástnika, respektíve žalúdka, kolitídna ulceróza, nádory hrubého čreva, pečene, pľúc, pankreasu, prsníkov, seminóm, teratóm vaječníka alebo semenníka, chorionepitelióm, mola hydatidosa, choriokarcinóm, tehotenstvo (aj mimomaternicové, progresia hodnôt v časovom meradle nemá dynamiku normálneho tehotenstva).
Znížené hodnoty: hroziaci potrat.

autor
11. aug 2024

@stellarstar fuha ďakujem tak to si ma moc nepotešila 🥲😀 myslela som že Hcg sa tvorí len v tehotenstve .. tak to už radšej nejdem riešiť lebo som až zhrozená čo všetko môže zvýšiť Hcg … ďakujem

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
11. aug 2024

@monsterablue áno tiež to tak beriem len skrz tej meškajúcej ms ma napadlo či som nemohla mať posunutú ovuláciu a či to neni len začínajúce hcg na začiatku tehu ale tak to je asi nepravdepodobné ☺️

majamat
11. aug 2024

nizke hodnotzy HCG su v norme mimo tehu.

ak by si mala posunutu ovulku, aby si otehotnela, musi vb tom obdyobi byt styk, co si mala pred 2t. po 2t uz musi byt HCGb asponj trochu pozitivne, cize tehu nie si.

ovulka mohla byt posunuta, to sa stava, nemusis mat ziadnu poruchu, ani ochorenie,a ni nemusis byt tehu. odchlky v ms cykle su bezne. zrejme ams nieco take.
ak ti ms nepride, chod ku gyn na vyvolavacku.

bejbs123
11. aug 2024

Citacia jedneho lekarnika:Hodnota hCG 1-2 mIU/ml znamená, že nedošlo k otehotneniu. Hodnota hCG 6-24 mIU/ml spadá do tzv. šedej zóny, kedy je hladina choriových gonadotropínov v krvi zvýšená, ale ešte neznamená tehotenstvo.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre