Nie rovnako silné paličky na teste

27. nov 2023

Baby je to normálne, ak mám pozit.testy, avšak ta "druha palicka" nie je rovnako silná ako kontrolná? Podľa všetkého som v 6tt. Mam dilemu kvôli tomu, lebo kamoška ma tiež pozit. testy, ale ze na "supu" jej ukázalo druhu paličku, zatiaľ čo u mňa to trvá do dvoch minút kým je to pekne viditeľné. Mam z toho mierne stresy, že niečo nie je v poriadku 🥺

veronika_sk000
27. nov 2023

mozno len posunuta ovulacia..pri prvom tehotenstve som ciarku dobre ze nie lupou nehladala uz aj po meskani a beha mi tu po byte zive striebro..pri druhom kolajnice hned jak prasa, silnela dokonale, tak som sa vytesovala a nedopadlo to dobre..za mna po tejto skusenosti uz intenzita ciarky nie je dolezita, kazdy to ma inak, nestresuj sa zbytocne ❤️ drzim palceky

majamat
27. nov 2023

v navode nie je podmienka mat silnu ciarku. ak je jasne viditelna druha ciarka, potom je pozitivny a ak sa odciata nacas - tusim do 5min, tak je to ok.

to aka je silna ciarka zavisi od roznych okolnosti.
- ako dlho je zena tehu, resp ako dlho je po ovulacii
- od individualnej tvorby hormonu HCG - kazdej zene sa netvori rovnako rychlo
- od toho, ci sa nejedna o dvojicky
- od toho, kedy v priebehu dna bol test urobeny , co suvisi s prijmom tekutin ( viac tekutin - riedsi moc - nizsia koncentracia HCG )

autor
27. nov 2023

@majamat ďakujem za vysvetlenie, niečo také riešim prvý krát a mam pocit, že zo všetkého stresujem 🤦🏼‍♀️

anavixy
27. nov 2023

Intenzita ciarky na tehotneskom teste nie je dolezita, staci, ze tam je. To pri ovulacnom teste mas mat rovanko silne ciarky, pri tehotenskom je to jedno. 🍀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre