Nesedí mi týždeň tehotenstva s výpočtom zo sona

maciatko123
7. okt 2020

Ahojte kočky, chcela by som sa opýtať čím to môže byť spôsobené nesedí mi týždeň podľa menzes s týždňom podľa sona... Posledná ms bola 22.8. Čiže by som mala byt 6+4 (7tt) ale doktorka videla iba 5-6mm embrio s bijucim srdiečkom ale povedala ze to zodpoveda 5-6tt ale viem ze som otehotnela okolo 5. 9 pretože mám pravidelný 28 dňový cyklus... Takže vôbec nerozumiem prečo je bábätko o týždeň posunuté... Mate niekto skúsenosť? Ďakujem za odpovede

kiki68
7. okt 2020

@maciatko123 normal, spermie maju aj par dni cas ked uz su na ceste a potom je otazka kedy sa uvolni vajicko a spoji sa to. Toto moze byt aj 4 dni posunute. Cize mohla si otehotniet o 4 dni neskor a tam sa to Este iba spojilo. Mne to tak gyndos vysvetlil. Ze ono sa to vsetko vie posuvat. Musi to docestovat do spravneho bodu. Ak uz bije srdiecko tak je vsetko ok a uz sa to len musi klubat dalej k velkemu babatku.

maciatko123
autor
7. okt 2020

@kiki68 ďakujem veľmi pekne 🙂

leuska15leuska15
7. okt 2020

@maciatko123 nestresuj sa, nič sa tým nevyrieši 🙂 podľa mňa to nie je obrovský rozdiel, čo udavas 🙂mam dve deti a obe boli inak veľké na Sone ako tabuľkovo 🙂 to, že mávaš pravidelný cyklus, nemusí znamenať, že si mala aj tento mesiac, výnimky sa stávajú, mohla si mat ovulaciu o pár dní neskôr ako zvyčajne, plus bábätko môže byť o kúsok menšie (nie všetky deti sú predsa rovnakej výšky), navyše ani sono není stopercentne 🙂 zdrvao sa stravuj, myslí pozitívne, nestresuj, ak si veriaca tak sa za neho pomodli a to je jediné, čo teraz môžeš 🙂 podľa mňa nemáš dôvod panikarit, takýchto dôvodov ešte budeš mat v tehotenstve 120,to sa potom zblazbis 🙂 🙂

thoughtfulweirdo
7. okt 2020

Ahoj, ja mam podla menzesu a podla sona rozdiel takmer dva tyzdne. Ale ja na 90% viem, ze som ovulovala az 24-25DC, takze tam to vzniklo. Kludne si mohla mat ovulaciu v iny den cyklu, nie tabulkovo 14DC. Moj Dr povedal, ze ked sa plod vyvija a rastie, vobec nevadi, ze to nesedi podla menzesu. Hlavne, aby rastol 🙂 takze uvidis na dalsom sone. Drzim palce.

maciatko123
autor
7. okt 2020

@leuska15leuska15 ďakujem 🙂 a ja som hrozný stresak... Tak to preto... Viem ze by som nemala stresovat hlavne teraz nie

maciatko123
autor
7. okt 2020

@leuska15leuska15 ešte som aj čítala že niekedy to aj prístroj zle zmeria a aj mam skúsenosť... V marci som potratila missed abort 11 tt a doktor môj nameral zltkovym vak 1.2mm a v nemocnici 5mm tak to tiež bol asi problém prístroja

maciatko123
autor
7. okt 2020

@thoughtfulweirdo ďakujem za odpoveď 🙂 ale myslím si ze ovulka posunutá nebola lebo aj hlien sedel aj bolesti mávam pri ovulke

deti95060810
7. okt 2020

na sone nemusia vidieť presne.... bežne nesedel týždeň na sone s týždňom v tehu knižke.... podľa lekárky je tolerancia 2 týždne....
Na budúce ti môžu povedať že bábo je väčšie ..... Kľud, isto bude všetko Ok....

romanelak
7. okt 2020

to je este v pohode... 😂 ja som mala poslednú ms 3.8. a minulý tyzden vo štvrtok mi gynekológ stále nevedel presne povedať v kolkatom týždni som do tehotenskej knižky mi napísal piaty tyzden ;) a to cyklus síce nemam pravidelný ale vždy mi ms mešká max 4 dni 🙂

maciatko123
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kikusha2212
7. okt 2020

@maciatko123 ahoj. Toto je naozaj pravda, co ti napisal doktor, je velka tolerancia na tie tyzdne tehotenstva a dlzku plodu. Ked si pogooglis zopar fotiek z ultrazvukov, tak uvidis, ze je uvedena ina dlzka plodu pri rovnakom dni tehotenstva. Napriklad 8tt+5 je na jednom 2,18 a na druhom 2,01. Toto iste som riesila ja, lebo cakam dvojvajecne dvojicky a je medzi nimi rozdiel 4 dni pri com viem, ze druha ovu bola hned po prvej. Ale toto prve meranie je velmi nepresne a kazdy ultrazvuk to ma nastavene inak na udanie dlzky tehotenstva vzhladom na dlzku plodu. Takze klud 😊

zuzanazuzana26
20. okt 2020

Ahojte poslednu ms som mala 24.8 pred tym my meskala kazdy 2 ci 3 mesiac takze okolo 20 maja.Testy som si robila vsetky su pozityvne 3.oktobra my vysiel se som 2.3 tt k lekarovi stale cakam az okolo 10 a 12 tt ma objednaju a ked ze tyzdne sa pocitaju od poslej ms prvy den a ked ju mam nepravidelnu ako to mam vypocitat v ktorom som ?dakujem

romanelak
20. okt 2020

@zuzanazuzana26 ahoj to nijako nevypocitaš... lekár ti to vypočíta neskôr podľa veľkosti bábätka a podľa toho kedy mu začne bit srdiečko... teda aspoň u mna to tak bolo

zuzanazuzana26
20. okt 2020

@romanelak dakujem takze musim cakat

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre