Nepravidelný cyklus a možné tehotenstvo

uuserova16
30. apr 2023

Ahojte baby chcela by som sa spýtať mávam nepravidelný cyklus a poslednú menštruáciu som mala 14.4 do 19.4 a vtedy sme si s priateľom nedali pozor potom aj 23.4 sa mi ukázalo na kalendár aplikaci že mám ovulaciu tak sme si nedali ani vtedy pozor no a od včerajška 29.4 som sa začala špinit ale nebolo to také spinenie také úplne slabé a dneska už nič len raz som mala hnedé spinenie úplne slabé menštruáciu mam dostať 12.5 môže ísť o uhniezdovanie? Ďakujem každému kto mi poradí....

floki1994
30. apr 2023

@uuserova16 môže nemusí...nik ti nedá odpoveď až test keď bude meškať MS 🙂 držim palce

uuserova16
autor
30. apr 2023

@floki1994 ďakujem veľmi krásne test ešte nechcem skúsiť to by aj tak neukázalo no to sa čudujem ze som tento mesiac mala menstruacia a začala som sa od včerajška spinit

stellarstar
30. apr 2023

@uuserova16 tvoje telo s aplikáciou nie je spojené, takže ovu si treba odsledovať a v nastaveniach podľa toho nastaviť. Co sa tyka otázky môže aj nemusí. Obvykle od styku sa nemusí hneď oplodniť vajíčko ale až na druhý tretí deň a ako 5 - 6 dňové sa začína vŕtať do steny maternice aby sa uhniezdilo. Takže od styku ca 12 d môžeš testovať ale najistejšieod meškania ms

uuserova16
autor
30. apr 2023

@stellarstar áno viem vedela som kedy mam ovulaciu aj aplikácia mi presne ukázala uvidim ker mi budu meškať tak zkusim test

bm_
30. apr 2023

@uuserova16 mavas ovulaciu pravidelne na 9ty den cyklu? ako ju mas odsledovanu? skor by to sedelo ze ju mas teraz, na 14-16ty den cyklu. mozes mat napriklad ovulacne spinenie. ale samozrejme ked to mas odsledovane bazalnou teplotou alebo folikulometriou alebo odberom progesteronu po ovulacii tak kludne mohla byt na 9ty den. alebo aspon ovulacne testy? ak si naozaj mala ovulaciu 23.4. tak menstruacia by ti mala prist 7.5. a nie 12.5. lutealna faza po ovulacii ma cca 12-16 dni a je jedno ci to bol 9ty den cyklu alebo 30ty. ak mas ale pravidelne cyklus 28-30dni, fakt by som to teraz skor videla na ovulacne spinenie. ja som mala implantacne spinenie na 12 dni po ovulacii

uuserova16
autor
30. apr 2023

@bm_ viem ze som mala ovulaciu lebo som mala také menšie kŕče podbrusku poznám svoje telo a aj aplikácia mi ukázala že kedy a my sme sa snažili aj posledný deň menštruácie a dočitala som sa ze niektoré ženy otehotneli počas menštruácie ze mali počas menštruácie ovulaciu uvidíme zkusim test keď mi bude meškať mrcha...

bm_
30. apr 2023

@uuserova16 drzim ti palce aby ti to vyslo teda a bolo to ozaj uhniezdenie🙂 ale ozaj na trosku krce a aplikaciu sa podla mna vobec neda spoliehat, a ak dostanes menstruaciu naozaj az 12.5. tak si proste na ten 9.dc ovulaciu nemohla mat. 21 dnova lutealna faza je nemozna bez liekov. ja netvrdim ze nie je mozne mat ovulaciu na 9dc ale je nemozne mat potom tak dlhu lutealnu fazu. a ak mas pravidelne normalne dlhy cyklus tak to proste nevychadza. ja som si presla rokmi neplodnosti a sledovania ovulacie a trosku krce a moj pocit ma moze casto klamat aj ked som ja v tom bola sebavedoma. folikulometria mi parkrat moj pocit vyvratila az potom som sa naucila co naozaj ovulacia je a co nie. jasne niektorym zenam sa hocico mohlo stat, ale skor su to nespravne vedomosti o fungovani zenskeho cyklu, nepravidelne cykly a neodsledovane ovulacie ako ovulacia pocas menstruacie...

janetinka27
30. apr 2023

@uuserova16 ahoj, bez dokazov z krvi, sona atd sa neda odpovedat. Ake dlhe mavas cykly? Aplikacia odhaduje datumy podla toho, co do nej zadas. Preco ti ukazala ovu 9DC? Mala si v predoslych cykloch tiez tak skoro ovu?
V dobrom ti napisem, ze je velka velka chyba spoliehat sa na aplikaciu (pokialdo nej nevkladas vycerpavajuce a presne udaje o dokladnom a nastudovanom sledovani priznakov - napr. bazalna teplota, hlien, hladia estradiolu, progesteronu,) druha vec, ver, ze pre miliony zien je zistit presny datum ovu aj po dlhom case dokladneho sledovania priznakov s podlozenymi dokazmi z krvi a sona stale velmi tazke. Nespoliehaj sa na take mylne priznaky, ak mavas cykly napr. 28 dnove, v ziadnom z nich si nemohla mat ovu na 9dc, to je nemozne - velmi dobre ti to vysvetlila @bm_

hsjdudhdbd
30. apr 2023

@uuserova16 ja len tolko ku tomu ze ak mas nepravidelny cyklus tak sa nemozes riadit aplikaciou ktora ti ukaze plodne dni ˇˇˇˇˇ musis sledovat vytok a skus merat teplotu tak to robim ja a vzdy to mam pofla aplikacie posunutie minimalne o tyzden plodne dni 🙂 to len tolko ktomu ze podla aplikavie si plodne dni urcite nesleduj ˇˇˇˇˇˇ moze ist o uhnezdenie a absolutne nemusi urob si test ked ti budu tyzden meskat s bus si na sto percent ista

uuserova16
autor
30. apr 2023

@hsjdudhdbd ja viem baby ďakujem vám uvidíme dúfam ze to bude uhniezdovanie lebo som prišla o bábätko v 6 mesiaci a bola by som veľmi rada keby to vyšlo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre