Mykóza ako prejav tehotenstva

18. okt 2021

Zienky, nemali ste niektora mykozu par dni pred terminom ms ked ste ostali tehotne? Ja som mala mykozu asi 2x v zivote niekedy pred 10 rokmi naposledy a teraz znova - zacalo to palenim pri styku a teraz ma tam dole svrbi. Do ms mam 4 dni, po ovulacii som cca 10 dni, test negativny. Zajtra sa chystam ku gynekologovi. Dlho sa snazime o mimi o mesiac ideme na umele, tak chcem byt v poriadku.

pribinak
18. okt 2021

Už som tu na MK ciatala všeličo, ale aby bola mykoza prejavom tehotenstva?
Prepáč, ale …..

tncka
18. okt 2021

To bybsom bola tehotna kazdu chvilu🤣🤭

autor
18. okt 2021

@pribinak okey v pohode, len som sa opytala. Lebo ja som mala mykozu 2x v zivote, ci nahodou...

autor
18. okt 2021

@tncka tak ja som mala mykozu asi 2x v zivote pred viac ako 10 rokmi, odvtedy nie. Tak je to to znova...

tncka
18. okt 2021

To bude prejav hoccoho len tehotenstva nie

autor
18. okt 2021

@tncka v pohode, vsak ani s tym neratam 😃

93kris
18. okt 2021

Ahoj, mozno sa damy, ktore komentovali predo mnou pobavia, ale ja som to mala presne tak, ako pises 🙂 par dni pred ocakavanou MS som dostala mykozu - doteraz som ju mala asi raz v zivote.. v ten den mi vysiel este negativny test 🙂 V den kedy som mala dostat MS uz sa ukazala slaba, no viditelna ciarka. Stale som len na zaciatku a to ci to malo suvis s tehotenstvom, neviem, ale u mna sa potvrdilo ;) Drzim palce 🍀

autor
18. okt 2021

@93kris ahoj, tak je na tom nieco pravdy, mne to dnes kamoska povedala, ze ci nemozem byt tehotna, ona mala tiez mykozu este ked nevedela ze je v tom a predtym ju nikdy nemala 🙂 ja s tym akoze nepocitam, cim dalej sa to zhorsuje, vnutri som sucha, pali to, svrbi aj zvonka, je zaujimave; ze beriem probiotika preventivne a aj posledny mesiac a napriek nim chytim toto....ty si mala ake priznaky mykozy? Lebo ja skor to svrbenie a palenie zo suchosti mam.

nikpa
18. okt 2021

@pribinak áno, mykóza ako prejav tehotenstva, u mňa pri oboch tehu. Gynekológ to potvrdil, môže za to oslabená imunita v dôsledku tehotenstva

pribinak
18. okt 2021

@nikpa ešte nikdy som nič take nepočula, necitala a tu sa očividne dočíta človek čokoľvek

nevenka
18. okt 2021

@93kris ja som mala v juli biochemicke, ako prvy priznak som mala prisernu mykozu tesne pred MS. Meskala mi ale len dva dni a potom prisla. Odtrpela som si tu mykozu...pri prvom dietati som zase mala pocit, akoby som mala zapal mechura.

nevenka
18. okt 2021

Menia sa hormony, mozne to je podla mna. Ale brat to ako priznak na istotu, asi nie...

leuska1991
18. okt 2021

@93kris aj ja som to tak mala,neskutocna mykoza...co uz som ani roky nemala. Vravim si,,no urcite som takto neostala tehotna a hla...som tehula,mykoza presla a ja som stastna😍

angi07
18. okt 2021

Tiez som mala na zaciatku tehu ked som esete nevedela ze som v tom😀 dlho pred a ani po tom som nemala

leuska1991
18. okt 2021

@nikpa presne tak

nikpa
18. okt 2021

@pribinak ja som to pred tehotenstvom tiež netušila

martina123s
19. okt 2021

Aj ja som mala mykozu ako jeden z prvych priznakov

hennyinnsbruck
19. okt 2021

Ja som mala na zaciatku tehotenstva zapal mocoveho a to prvy x v zivote😮
Min rok druhy x a tehotna som nebola 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
Nie mykoza uricte neni ziadny priznak tehotenstva🤦🏼‍♀️

autor
19. okt 2021

@martina123s
@hennyinnsbruck
@nikpa
@leuska1991
@angi07 baby ale vas je 😊 no dnes uz idem k veceru ku gynekologovi, ja asi take stastie ako vy mat nebudem. Boha mykoza bez tehu; to uz,co je 😃

yoxinka
19. okt 2021

Ja keď som bola tehotná s mojimi babami, mala som mykózy CELÉ tehotenstvá. Vkuse, opakovane, dokola. Ja som chodila k lekárovi na výplachy borax glycerrínom, lebo mne na to ani iné lieky moc nechceli zabrať. Keď som čakala syna, tieto problémy som nemala. Inak, bacha na to, ja som tými mykózami mala dosť zničenú sliznicu pri pôrode, potrhala sa a museli ma šiť. Baby sa ti tu smejú, ale kto nezažil, nepochopí 🤷‍♀️

leuska1991
19. okt 2021

Nie je to sice priznak,ale v tehotenstve mas oslabenu imunutu. Takze preto je zena nachylnejsia. Drzim palce. Daj vediet,co povedal lekar😉

autor
19. okt 2021

@yoxinka
@leuska1991 nevydržala som ráno, spravila som si test, a vyšiel negatívne, energie mám aj za troch tento celý cyklus, čo nemávam, takto 3 dni pred ms som už bez energie, takže niečo sa v tele deje, hoc na tehotenstvo to nevyzerá keďže test je negatívny, gynekológ asi tiež nič neuvidí. myslíte, že aspoň vie vylúčiť takto skoro tehotenstvo z ultrazvuku?

sunshine_18
19. okt 2021

Áno sú také ženy ktoré mali príznak mykozu je to kvôli zmene hladiny hormónov..telo reaguje, mení sa vaginálny výtok,miktoflora tam dole to všetko sú faktory

andie2810
19. okt 2021

@pribinak ja praveže tu na mk často čitam že ženy na začiatku tehu mali mykozu... možno je to len zhoda náhod, možno je na to logicke vysvetlenie... 😊 to sa nedozvieme, ale stáva sa to dosť často by som povedala ... rozhodne by som však mykozu pred ms nebrala ako príznak že som tehu...

yoxinka
19. okt 2021

Mne tak skor nikdy nevyšli pozitívne testy aj keď som bola tehotná 🤷‍♀️. Na uzv nebude vidno nič, podľa mňa.

leuska1991
19. okt 2021

Krv ti zoberie a z toho vie uz on povedat. Ale nevyzera to na tehotenstvo zial. Unava moze byt aj z niecoho ineho. Treba ist k tomu lekarovi ,nech zoberie krvicku na hcg. Drzim palce velmi🥰

autor
19. okt 2021

@leuska1991 tehotenstvo nebude určite, negatívny test som mala ráno, nevadí. budúci mesiac ideme už do Brna , verím, že sa podarí 🙂

andie2810
19. okt 2021

Nie že by som ti chcela dávať falošné nádeje, ale na test sa až tak nespoliehaj... známej meškala ms dosť dlho a test negatívny...

autor
20. okt 2021

@andie2810
@leuska1991 ahojte, tak nič z tehu nebude - ráno som opat mala negatívny test, dr. mi včera dal jemazol krém a len poznamenal, že ovulácia prebehla.. nič viac. keďže som cca 12 dní, už by test ukázal ( pri biochemickom mi test ukázal už ducha na 9dpo a neskôr silnelela)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre