MS mešká 13 dní a test negatívny.

biba28
23. sep 2019

Ahojte stretla sa s tym uz niektora? Som rok po porode, kojila som iba 6 mesiacov takze uz davno mam ms. Nikdy som ju nemala pravidelnu no toto je uz divne. S muzom sme mali sex pocas ms na plno a od vtedy mi ms neprisla. Dnes meska 13 dni avsak test je negativny stale. Dnes rano som bola u doktora a ten mi tehotenstvo nepotvrdil ale ani nevyvratil. Povedal ze nieco sa chysta bud ms alebo tehotenstvo. Ma s tym niekto podobnu skusenost? Diki

saskia_98
23. sep 2019

@biba28 Mohla si mat posunutu ovulaciu a kludne mozes byt aj tehotna. Ved uvidis, bud pride mrcha alebo budes tehotna. 🙂

barus26
23. sep 2019

@biba28 mne meškala 22 a nebola som tehotná

biba28
autor
23. sep 2019

@saskia_98 Doktor povedal ze mam tyzden pockat a potom si mam spravit test ak nepride ms. Tak uvidime 🙂

biba28
autor
23. sep 2019

@barus26 Velmi by ma to prekvapilo keby som bola lebo pocas menstruacie keby som zostala tehotna 😲 Prveho syna sme plodili takmer pol roka a to pomohol az Jonas

monro
23. sep 2019

Lekar Vam nezobral krv?

biba28
autor
23. sep 2019

@monro Nie nezobral tiez ma to prekvapilo. Ale chcel pichnut vyvolavacku ale to som odmietla, radsej este pockam

tumira
23. sep 2019

@biba28 hej moze byt, ze sa ti posunula ovulacia, dobre si spravila, ze este cakas. uvidis co bude buduci tyzden ale mozno by si sa mohla spytat na to ci by ti nemohol aspon krv zobrat

biba28
autor
23. sep 2019

@tumira možno tu vyzniem hlupo ale úprimne ja nemám o ovulácii ani šajny. Absolútne nechápem čo to znamená že sa mi možno posunula, je to zle? Dobre? Môžem byt teda tehotná? Nikdy som neriešila plodne a neplodné dni. Jednoducho sme mali pól roka sex, nedarilo sa a tak som napísala Jonasovi ktorý mi vypočítal dni kedy, máme mat a otehotnela som. Už počkám do budúceho týždňa a uvidim.

marylon
23. sep 2019

@biba28 vidíš možno netrebalo písať Jonášovi ale pozisťovať si niečo o ovulácii. Ovulácia je vlastne uvoľnenie dozretého vajíčka z vajcovodu. Trvá asi 24hodín a len počas ovulácie je možnosť aby bolo vajíčko oplodnené spermiami. Nakoľko však spermie dokážu prežiť aj 2-3 dni tak sa možnosť otehotnieť predlžuje na viac ako 24hodín. Ovulácia prebieha priblížme v strede menštruačného cyklu (takže ak má 28dňový tak na 14ty deň). Ak máš ale cyklus nepravidelný nevieš kedy ani ovuluješ a teda môže byť problém s otehotnením. To že sa ovulácia posunula nie je ani zlé ani dobré skrátka sa tak stalo a teda sa posúva aj menštruácia. Ale ako vravím ak sa žena snaží otehotnieť je lepšie mať cyklus pravidelný aby vždy vedela kedy je najlepšie sa snažiť.☺️

marylon
23. sep 2019

@biba28 a teda ešte odpoveď na otázku... ak ste sa naplno snažili a ovulovala si vtedy (čo teda už teraz nezistíme) je možné že si otehotnela. Niektoré ženy dokonca otehotneli aj počas toho keď mali menštruáciu (to môže byť zase v takom prípade že ovulácia nastala skôr napríklad na 2deň po menštruácii a ako píšem tak niektoré spermie prežili a počkali si na uvoľnené vajíčko) ☺️☺️

biba28
autor
23. sep 2019

@marylon no v mojom prípade toto ide úplne mimo mna :/ od 13 rokov mám menštruáciu nepravidelnú. Nikdy mi neprišli na čas a meškali vždy najviac týždeň. Takze preto som to ani neriešila. Vždy hovorili, že keď má žena nepravidlu ms tak je ťažké otehotnieť preto som neriešila nejakú ovulácii a plodne dni. Len teraz mi to prišli naozaj cudne keďže meškali mi aj predtým týždeň a keď prišli tak sme mali sex naplno počas ms. A odvtedy mi neprišli. Ale ďakujem za info ;) ospravedlňujem sa že to neviem a musím vyzerať hlupo ale hold nejako má to nezaujímalo. Ďakujem za vysvetlenie v klude a že má nesudis 🙂

marylon
23. sep 2019

@biba28 nie je sa za čo ospravedlňovať ☺️ Ale teda Túto “záhadu” tu nevyriešiš. Musíš už len počkať nejaký ten týždeň a urobiť test prípadne ísť ku gynekológovi.

barborkakr
23. sep 2019

@biba28 ahoj ja to iste uz 6 den, to co je?!?🤒

biba28
autor
24. sep 2019

@barborkakr Ja akurat citam tu spravu a zabudla som napisat ze mam zvacsenu sliznicu nepovedal 😔

biba28
autor
24. sep 2019

to mi povedal*

barborkakr
24. sep 2019

@biba28 ja ak do tyzdna stvrtku nedostanem oojdem k lekarke, zevraj sa mohla ovu posunut co sa mi ssi 1x v zivote stat😊

biba28
autor
24. sep 2019

@barborkakr Ja to necham asi az na buduci tyzden uvidim 🙂 A testy mas negativne?

barborkakr
24. sep 2019

@biba28 aj vcera aj dnes rano neg

biba28
autor
24. sep 2019

@barborkakr Ja to iste :/ neviem co si mam otom mysliet

barborkakr
24. sep 2019

@biba28 podla mna ja bud prechod😂😂alebo posunute vsetko aj ked nikdy sa mi to nestalo, volala som lekarke o tyzden stvrtok mam prist ak nic

marylon
24. sep 2019

@biba28 po ovulácii nastáva tzv. lutealna fáza... v tejto fáze sa zväčšuje sliznica maternice a čaká na oplodnené vajíčko ktoré sa v nej uhniezďuje.... ak vajíčko oplodnené nebolo začne sa sliznica olupovať a odchádza z maternice spolu s krvou čiže nastáva menštruácia. Keďže máš zväčšenú sliznicu tak ovulácia teda už prebehla a musíš už len počkať na výsledok (teda či bolo vajíčko oplodnené a uhniezdi sa alebo ak nebude nastane menštruácia)☺️

barborkakr
24. sep 2019

@marylon vies mi vysvetlit ten vyse tyzdnovy posun ovu a nasledne aj m? v zivote sa mi to nestalo..

marylon
24. sep 2019

@barborkakr príčiny môžu byť rôzne.... nachladenie, stres, zmena prostredia (niektorým ženám sa posunie ovulácia keď idú na dovolenku napríklad)☺️Takže ťažko určiť príčinu takto cez internet...

barborkakr
24. sep 2019

@marylon este ma napadlo nemoze tym ze kojim ukazovat klamlive hcg?

marylon
24. sep 2019

@barborkakr nie☺️

diaalex
24. sep 2019

@barborkakr kamarátka kojila, prvá ms jej prišla, potom meškala tyzden, spravila si test, bol negatívny... tak čakala a o 2 týždne na prvý si spravila další a ten už bol pozitívny 🙂 lekár jej nevedel povedať kedy otehotnela, proste mala 2 týždňovú “medzeru” a lekár jej len podľa veľkosti bábätka určil termin pôrodu 🙂 teraz ma doma krásneho synčeka 🙂

barborkakr
24. sep 2019

@diaalex ja som hned po sestonedeli dva tyzdne dostala menzes odvtedy pravidelne plus minus dva dni, toto nechapem fakt..

biba28
autor
25. sep 2019

Tak a prisla MS. Normalne ma to sklamalo 😀 Mame doma rocneho chlapca a chceli sme ešte počkať aspon do buduceho roka ale už sme s mužom boli pripravení že som a rano som dostala 😀 neva od teraz začiname😈

saskia_98
25. sep 2019

@biba28 aspon vas to utvrdilo v tom, ze chcete dalsie babatko 😊😊😉

marylon
25. sep 2019

@biba28 ak Vám teda možem poradiť skúste si pozrieť niečo o ovulácii a “plodnom hlinené” krásne sa podľa toho dá odsledovať kedy žena ovuluje... prípadne sa poradiť s gynekológom aby Vám nasadil lieky na úpravu cyklu a pôjde to oveľa ľahšie. Držím prsty aby sa čím skôr podarilo ☺️😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre