Môžu byť rozdielne príznaky tehotenstva u jednej ženy?

rqduskq
27. aug 2012

Prosím Vás, mala niektorá z Vás v jednom tehotenstve menštruáciu a príznaky ako bolesť hlavy, nádcha, pichanie v podbrušku, menštruáciu, zvláštne chute, obrovský hlad a pri druhom nič? Môže mať jedna žena takéto rozdielne tehotenstvá? Menzes mám teraz taký svetlo červený a úplne "riedky", inokedy mám rôzne vlákna a pod. Nechcem to tu popisovať do detailov :D Teraz mi meškala len dva dni a je taká divná, všetky spomínané príznaky mám, test mi vyšiel pozitívne a za hodinu prišli MS.

sashabb
27. aug 2012

@rqduskq samozrejme že môžu byť rozdielne príznaky a neskôr aj priebeh tehotenstva.
Treba radšeaj behnuť k Dr.

rqduskq
autor
27. aug 2012

ja som myslela, že to je vždy rovnaké, lebo pri prvej mi začalo byť zle až po treťom mesiaci, dovtedy vôbec nič .... a teraz je mi úplne zle .... môžem si urobiť test aj počas dňa ???? keď je tam napísané, že nemusí byť ranný moč?

hajajanka
27. aug 2012

Ja som pri prvom tehu ani nevedela, ze som tehotna. Akurat na zaciatku ma zmahla velka unava a velmi mi krvacali dasna.
Pri druhom tehu mi bolo zle (bez vracania), velmi ma bolela hlava, uplne od zaciatku som mala nadchu (od uplneho zaciatku, kedy som ani nevedela, ze som v tom a to som to zistila v 4+1 tt), tiekla mi krv z nosa (tentoraz nie z dasien).
Pri prvom tehu som ponala podozrenie na tehu, ked ma dlhsiu dobu boleli prsia. Pri druhom tehu som ziadne priznaky (ale ze vobec ziadne) nemala a to som sa pozorovala a pozorovala 🙂
A nakoniec aj pred porodom to bolo ine. Pred prvym som velmi vracala a mala hnacku (take prirodzene cistenie), pri druhom toto nebolo. A aj porody boli uplne ine. Tak uvidime, ake bude dalsie tehu 🙂

Testovat mozes aj pocas dna.

emilii
27. aug 2012

ahoj .. ja som pri oboch synoch ani nevedela, že som tehotná / teda okrem vynechania menštruácie/ ... nemala som žiadne ťažkosti .... nevracala som, nikdy mi nebolo zle .. všetko som zvládala do posledného dňa bez problémov .. síce s obomi som bola aj v tehotenstve v nemocnici, ale nič vážne ... teraz čakáme dievčatko a je to úplne iné.. od prvej chvíle mi bolo zle, vadili mi vône, čistiace pristriedky, aviváže ... mesiac som bola PN, lebo som nevaládala ani vstať z postele ... v 20tt ma hostitalizovali pre hroziaci potrat a v 30tt pre predčasný pôrod .. všetko sa ustálilo .. Pri synoch mi oba pôrody začali úplne rovnako a prebiehali hladko . teraz očakávam, že to bude úplne inak, ale ani nemusí .... každé tehotenstvo je individuálne ... 🙂 držím palce 🙂 🙂

rqduskq
autor
27. aug 2012

hajajanka ja to mám tiež tak 🙂 pri prvej tiež tie ďasná a zle až od tretieho mesiaca a teraz nádch, bolesť hlavy, prsia ..... a test mi vyšiel pozitívny a za hodinu krámy ... tak teraz neviem .... nikdy pred MS som nemala takéto príznaky, nádcha, prsia ... tak uvidím

gubcikova
27. aug 2012

ja som mala rozdielne tehu.pri dcérke mi test ukázal v deň očakávanej mrchy //.pri synovi mi testy vychádzali neg.a prvý poz.mi vyšiel až v 7tt.ani pri jednom som nevracala.pri synovi som vedela,že som asi tehu aj napriek neg.testom že som nemohla spať na bruchu,pri dcére som spávala.pri synovi som nemohla cítiť ani vidieť kur.mäso.pri dcére som sa ho nemohla dojesť.pri synovi ma napínalo s pachov,pri dcérke nie.a pôrody to boli úplne iné než som čakala.a vlastne aj celé tehu

cerez
27. aug 2012

Áno, môžu byť rozdielne. Aj priebeh tehotenstva, aj pôrod, dokonca aj deti sú odlišné. Nič u mňa nebolo rovnaké.

rqduskq
autor
27. aug 2012

Ďakujem 🙂 a myslíte, že test treba robiť len ráno? aj keď je písané, že je celodenný?

cerez
27. aug 2012

Tak je to najlepšie. Ak máte tehotenské testy dva, urobte si dnes jeden a ráno ďalší. Pri prvom dieťatku som mala aj ja menštruáciu 2 dni a riadnu. Pri druhom dieťatku som nemala, dokonca mi tehotenský test vyšiel pozitívny 2 dni pred očakávanom mrchou.

rqduskq
autor
27. aug 2012

@cerez skúsim to teda tak ..

pavlusqa5
2. nov 2012

Ahojte 🙂 chcela by som sa spitat že ci možem bit tehotna .. mam kusok zvecene bradavky a ked si ich chytim tak ma kusok bolia .. rano mi nebyva zle a ani cez den .. obcas ma boli podbrusko no aj krize .. neviem či si namyslam ale bola by som rada kebize ste my pomohli .. z pratelom som mala nechraneny sex .. ale neurobil sa ale ajtak sa bojim .. ked mi skoncili krami tak po dakich 5 dnoch sme mali spolu sex.. viem ze po kramoch niesu polodne dni asi 15 dni ci sa mylim ?? može to bit aj stoho ze si namyslam a uz mi stoho sibe ?? poradte mi dakujem :-*

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre