Možné tehotenstvo po vysadení antikoncepcie?

16. máj 2021

Ahojte.
Je možné tehotenstvo ak som HAK vysadila ( zo zdr.dôvodov) na mesiac?Po poslednej tabletke prišla pauza MS a po MS som už tabletku nevzala.Poslednú tabletku som vzala 1.5 ak si dobre pamätám.

Použili sme prezervatív, ale jeden z nich praskol na úplnom konci takže sme šli vlastne na plno.
HAK som užívala 2 roky a chcela som v nej pokračovať po mesačnej prestávke.

Netuším kedy mám plodné dni kedže som užívala HAK takže neviem aká je tam šanca.

Dieťaťu sa veľmi nebránime, ale ani sme ho ešte neplánovali.

Ďakujem pekne za odpovede.

janai1
16. máj 2021

Hovorí sa, že hneď po vysadení HAK je celkom vysoká šanca 🤷‍♀️ uvidíš či bude meškať MS resp. výsledok testu

snehulak77
16. máj 2021

To je ako u koho, niekto otehotnie aj keď si nedá 1 tabletu. Uvidíš o pár dní, možné to určite je

autor
16. máj 2021

@janai1 Presne na toto ma upozorňovala lekárka 🙂 .Ale netuším ako sme na tom s plodnosťou my dvaja.

autor
16. máj 2021

@snehulak77 Pri zabudnutí (zabudla som neraz, nie úmyselne samozrejme) sa nikdy nič nestalo.

No ale netuším, že či sa niečo stane teraz.Asi mi neostáva nič iné len počkať do MS.

snehulak77
16. máj 2021

No poznám holku, čo otehotnela hneď. Ale niekomu sa musí naštartovať cyklus, a trvá to cele aj 3 alebo 6 mesiacov. To je veľmi individuálne. A chápem, že ak detičky nemáš, tak nevieš ako ste na tom. Prajem, nech príde výsledok aký očakávas 😉

autor
16. máj 2021

@snehulak77 Viem, že to môže trvať aj rok 😊.Ja som vysadila na mesiac lebo som mala nejaké problémy tak nech si telo trošku oddýchne.
No zlyhala nám ochrana tak vôbec netuším, že či je nejaká možnosť.Asi áno, ale tak to sa skôr nedozviem.Nemusím mať ani ovuláciu a kto vie, že či sme vôbec zdraví.

Kamarátka je teraz takto tehotná 🙂 jej nabehol cyklus hneď.

No mne je vlastne jedno aký bude výsledok 😊.Chceli sme počkať ešte rok/dva lebo človek v dnešnej situácií nevie, že čo má čakať, ale základné veci máme zabezpečené takže ak by sa aj stalo tak nevadí.Vlastne by som bola aj rada, že to bolo neplánované 😂😂 lebo mojím plánovaním to budeme odkladať vždy.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre