Možné tehotenstvo po missed abort

lucinka7531
22. apr 2014

Chcela by som sa spýtať na Váš názor, resp. skúsenosti. 18.2. som mala spontánny potrat v 12 tt, diagnostikované MA v 8 tt. Na konci marca som mala prvú menštruáciu po potrate, ktorá trvala dva dni. Po nej som bola u lekára, všetko sa so mňa vyčistilo a maternica sa dala do pôvodného stavu. Zajtra mám dostať druhú menštruáciu, no už mám tri testy pozitívne. Stalo sa vám to niektorej po spontánnom potrate, že hned v prvom cykle otehotneli?

tamarka9
22. apr 2014

Ahoj, ja som mala MA v 6 tt bez cistenia, pockala som na prvu mrchu po MA a dalsia tiez uz neprisla 🙂 takze gratulujem a stastny koniec prajem 😉 A ty si sa vycistila sama?

alienka000
22. apr 2014

drzim palceky 😉 ano stalo sa to viacerym babam, dokonca tu najdes aj pribehy so stastnym koncom kedy po MA ani neprisla menstruacia a nove babatko uz bolo vnutri 😉 Takze sa tes a nech vsetko dobre dopadne 😉

katarinka289
22. apr 2014

Ak si nepotrebovala kyretaz,tak maternica nepotrebuje cas na zotavenie.Mozes byt teddhotna hned.Je to urcite super po psychickej stranke.Ja som kyret potrebovala,takze sme mohli zacat opat planovast az po troch mesiacoch.Bolo to tazke obdobie...no v kazdom pripade sa setri

lucinka7531
autor
22. apr 2014

Hej sama. Ale bola som v nemocnici, ked som potratila. Tam mi dali infúziu na stiahnutie maternice. Tá sa však stiahla až po menštruácii.

lucinka7531
autor
22. apr 2014

A kedy ste šli k doktorovi? Minule som išla v 5 tt všetko ok, v 8 tt už nebilo srdiečko, tak mám dosť obavy, som sa zaprisahala, že tam nepôjdem skôr než v 8 tt.

tamarka9
22. apr 2014

@lucinka7531 ja som isla asi tiez az v 8tt, chcela som uz definitivnu odpoved nie take ze je este skoro a podobne 🙂 Ale podla toho ako sa citis...

satanka1
22. apr 2014

@lucinka7531
@tamarka9 ja som zistila,že som tehu pred pár dňami a som 4 mesiace po MA..tiež pôjdem najskôr v 8 tt

tamarka9
22. apr 2014

@satanka1 a cakala si teda 3 mesiace a po tretej mrche ste uz skusili? Ja cca o dva tyzdne cakam tretiu mrchu a zacinam uvazovat,len sa bojim ci nie je skoro 😒

satanka1
22. apr 2014

@tamarka9 my sme skusili uz po druhej,ale nepodarilo sa...az po tretej...mne povedal dr.ze po tretej mozeme

tamarka9
22. apr 2014

@satanka1 aj mne tak povedali, ze po tretej, tak uvidime....a tebe prajem vsetko dobre 🙂

satanka1
22. apr 2014

@tamarka9 dakujem ..vam nech sa rychlo podari

ellinka86
22. apr 2014

Ahoj lucinka7531, tak ja som na tom nejako podobne. Mne prisla mrcha len 2x a uz sme zasa v tom, ked sme to najmenej cakali. Mam velky strach. Sme 2x po MA a ten posledny bol len v januari. Neviem co mi povie doktorka, ked sa u nej zajtra zjavim, kedze som absolvovala vysetrenia a cakam na vysledky, najma z hemosky ☹ akoze 2x v priebehu 3 mesiacov opat zly koniec si ani neviem predstavit
A samozrejme drzim prsty nech ti to vyjde 😉

lucinka7531
autor
22. apr 2014

@ellinka86
@satanka1
@tamarka9 držím palce baby. Dajte vedieť ako pokračujete

nikki77
22. apr 2014

ahojte, ja som tiez po dvoch MA, posledny v Januari :( tieto dni cakam na vysledok nasho snazenia sa. Drzim palce girls.

matozazzo
22. apr 2014

Ak moze´m len prispiet, tiez som bola po MA, otehotnela po 3m, ale uz pocas "cakania" a cele tehotenstvo som bola na prisnej diete, aby som si nemusela pichat na riedenie krvi. Na hematologiu som chodila kazde 3-4 tyzdne, vzdy hranicne hodnoty, ale narodilo sa nam zdrave babatko 🙂 uz ma 2,5roka. Treba vylucit vsetko, co zahustuje krv, vacsinou toto je pricina potratov :( upcha sa cieva, ktora vyzivuje plod :(
drzim vam place nech vsetko dobre dopadne!

satanka1
22. apr 2014

@matozazzo čo ti prosím ťa kázali vylúčiť..resp.čo si vylúčila a čo si práve jedla viac?

tamarka9
23. apr 2014

@matozazzo a kto ti pomohol vypracovat tu dietu? Ja zajtra volam o vysledky z hematky, aj mne lekarka hovorila ze tam je casto problem, ja mam navyse dost silnu anamnezu z maminej strany, ale aj keby vysledky boli dobre, rada by som zaradila/vyradila preventivne nejake potraviny.

tamarka9
23. apr 2014

@nikki77 jasne ze drzime a kedy ne/cakas ms?

tamarka9
23. apr 2014

@ellinka86 to je dobre ze uz mas po vysetreniach, co ti povie lekar sa netrap, stalo sa a treba riesit to co je a nie keby....tvoj strach tu vsetky dobre chapeme, je to jedina vec, ktora ma odradza skusit to opat, ale je mi jasne ze tu bude aj o rok dva, desat, takze je zbytocne cakat. A na akych vysetreniach si bola? Tusis aj kedy budu vysledky?

nikki77
23. apr 2014

@tamarka9 dnes 🙂 uz som robila rano test, ale negativny, nedockava som

tamarka9
23. apr 2014

@nikki77 to poznam ako sa vlecu tie dni ked cakas na to ci budu // 🙂 dufam ze nepride, drzim palce, daj vediet ako 😉

matozazzo
23. apr 2014

@satanka1 @tamarka9 dietu som si nastavila ja, vylucila som vsetko mastne, vela pila, aby sa riedila krv, ziadne cipsy, vyprazane, robila som si zeleninove salaty a pridavala olivovy olej. Nasla som si na internete, co dodrziavat, aby sa krv nezahustovala. Su to sice uz 3 roky, ak to najdem v pocitaci, poslem vam to. A aj psychika robi vela, proste som sa nastavila, ze to bude OK a s pomocou diety som mala stale hranicne vysledky, ale nemusela som si pichat fraxiparin.

satanka1
23. apr 2014

@matozazzo budem veľmi rada,ked to pošleš..dík..ja idem o 2 týždne 1x na hematologiu a zajtra začínam 5 tt...tak mám trošku obavy..gynekolog síce tvrdí,že ked som pri prvých dvoch tehotenstvách problémy nemala,tak to nebude krv,ale radšej na tú hematku idem..budem kľudnejšia

ellinka86
23. apr 2014

@tamarka9 nuz dnes rano som bola u hemotosky a nerobila, ale sestricka bola velmi milucka 🙂 a vzala mi sama iniciativne krv a na konzultaciu (troska uruchlenejsiu) mam ist tento piatok. Robila mi odbery na rozne krve mutacie a pod. dalej na protilatky proti testes, trofoblastu, ováriám, na celiakiu, agregáciu TR na vylúčenie SPS-EPI, ADP,...celkovo 16 skumaviek, tak snad sa uz konencne nieco dozviem 🙂 inak dnes mi gynka dala 1x duphaston doistoty...

ellinka86
23. apr 2014

@matozazzo budeme ti velmi vdacne ak najdes ti diétku, vdaka, urcite urobim max. co sa bude dat 😉

matozazzo
23. apr 2014

Nepodarilo sa mi najst ten zoznam, ale co si pamatam, obmedzila som tuky-teda vsetko plnotucne, minimum masla, vsetko som varila na vode, bez tuku, olivovy olej raz denne do salatu, nic mastne, vela som pila cistej vody-az 2,5 (3) l denne, cokolada minimum, milujem chipsy, vtedy ziadne, ani vajicka, skusam najst na nete, ci to nahodou nenajdem, niekedy z roku 2010 a skor, kedze vtedy som bola tehotna..

satanka1
23. apr 2014

@ellinka86 16 skúmaviek??? kokos..to ťa riadne vycucali..

lucinka7531
autor
25. apr 2014

Aj ste šli pri dalsom tehotenstve po MA na pn? Myslím hned zo začiatku, či nie je potrebné väčší klud. Pracujem krátky - dlhý týžden, tak mám trochu dilemu.

zvolsiinylogin
25. apr 2014

@lucinka7531 ahoj, tak ako? tie datumy sedia absolutne na mna - 12.2. kyret a 29.3. MN...a teraz tri dni nic, jeden test ako tak pozitiv....viac som nemala testov, tak som nerobila..., 🙂

lucinka7531
autor
25. apr 2014

tak MS nechodí🙂 a 4 testy pozitívne. Ja som robila každý deň, a každý deň silnejšia. Tak skús aj ty viac, mne to nedalo.
@zvolsiinylogin

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre