Možné tehotenstvo

itslinda
17. júl 2024

Dobrý deň,
Chcela by som sa spýtať na Váš názor o mojom (asi) tehotenstve.
Minulý mesiac som mala menštruáciu 8. júna do 12. júna. Tento mesiac som čakala že mi menštruácia príde tiež osmeho, niekedy mi zvykne meškať deň alebo príde o deň skôr. Menštruácia však nechodila už 3 dni tak som si urobila tehotenský test a vyšiel mi pozitívny so slabou čiaročku. Druhý deň ráno som si urobila ďalší tehotenský test a ten už mal trochu zvýraznenú čiarku. 2 dni som počkala urobila som si tehotenský test Clear blue ktorý mi ukázal že by som mala byť tehotná 1 až 2 týždne. Pár dní som počkala a išla som ku doktorke no pani doktorka na sone nič nenašla ani náznak toho že som tehotná iba trošku zväčšená sliznica. Potom mi zistila že mám na ľavom vaječníku malú cystu. Rozhodla sa mi teda zobrať krv aby mi potvrdila tehotenstvo a výsledky mi vyšli 121,0 hCG. Rozhodla sa má objednať o 3 dni 17.7. A znova mi brali krv a moje výsledky vyšli 229,6 hCG (doktor povedal že by mali byť už tisícové). V maternici nebolo nič vidno. Vyšetroval ma primár a som sa ho spýtala čo si o tom mysli a povedal mi že si myslí že by to mohlo byť Biochemické tehotenstvo. Oplodnené vajíčko nebolo počaté cykle ale mimo neho lebo keby bolo oplodnené cez cyklus tak by už bábätko malo 5 týždňov.
Som z dnešného dňa veľmi psychicky vyčerpaná a veľmi smutná Pán doktor povedal že menštruácia môže nastať o 2 týždne. Ja však dúfam že sa objaví na sone a moje hodnoty sa zvýšia.
Zaujímalo by ma váš názor čo si o tomto mojom asi tehotenstve myslíte Mali ste podobný zážitok ako je ten môj? Budem rada za každú odpoveď 🤍.
Prajem pekný zvyšok dňa.

itslinda
autor
17. júl 2024

@itslinda namiesto hCG som sa pomýlila malo byť IU/L

petamich
17. júl 2024

moze to byt naozaj biochemicke alebo aj len mohla byt ovulacia neskor a preto este nie je nic vidiet - ak biochemicke, tak HCG by malo klesat nie stupat, bude ti robit este kontrolny odber?

rebekah61
17. júl 2024

@itslinda Ahoj, nechcem ti dávať žiadne falošné nádeje ale poviem ti aspoň ako to bolo u mňa.
Naše dieťa sme splodili presne 12dni po ukončení MS (viem to úplne presne nakoľko sme vtedy nepoužili ochranu).
O 11dni neskôr som mala na teste prvého ducha.
O 3 dni neskôr mi vyšla už okom viditeľná slabá čiarka.
Na ďalšie ráno, presne v deň očakávanej MS, bol pozitívny aj digitálny clearblue (1-2 týždeň).
O 3 dni na to bola výška hcg 80.
O ďalších 5 dni neskôr to bolo len 350. Lekárka ma začala strašiť že s veľkou pravdepodobnosťou ide o neprosperujúce tehotenstvo nakoľko hcg nestúpalo tabuľkovo a okrem iného som začala aj špiniť ba až jemne krvácať.
O 12 dni som kvôli stálemu špineniu zašla na pohotovosť kde mi potvrdili len gestacny vak bez plodu. Vraj mám čakať a nič nerobiť.
O 3 dni neskôr som sa rozhodla predsa len ísť ešte raz na pohotovosť s nádejou že tam bude iný ošetrujúci lekár. Vďaka Bohu tam bol iný lekár, ktorý mi konečne potvrdil tehotenstvo a nasadil lieky proti stálemu špineniu/jemnemu krvácaniu. Lekár podľa veľkosti určil 8tt aj keď podľa MS to mal byt už 12. Dnes sa uz tešíme z nášho drobca, ktorého som inak prenášala 2 týždne 🙂

itslinda
autor
17. júl 2024

@petamich áno v stredu mám prísť

floki1994
17. júl 2024

@itslinda doktor má pravdu...už by mali byt hodnoty ovela ovela vyssie..tu pojde zjavne o biochemicke ...alebo nedajboze mimomaternicove...urcite vedia co robia, hlavne nech si ty cim skor fit..

lienka.7
17. júl 2024

@itslinda sla by som do nemocnice s tým, že som mala pozit.test (tehu nemam potvrdene zatial) a mam bolesti.
Oni ta prehliadnu, vezmú krv... budeš mať aj 2-hy názor. Drzim palce ✊

itslinda
autor
17. júl 2024

@rebekah61 ďakujem 🤍

itslinda
autor
17. júl 2024

@lienka.7 Ďakujem, práve že som bola v nemocnici a toto mi povedal pán primár

itslinda
autor
17. júl 2024

@floki1994 uvidíme, ale dám vedieť ako som dopadla. Ale tiež si myslím že pán doktor má pravdu len dúfam aspoň v to že nemá 😀

monci234
18. júl 2024

@rebekah61 ahoj ja som si vcera robila testy 6 dni do ms pozitivnee boleli ma prsia uz dlhsie aj bolia
Prva fotka
Druha fotka dneska rano 5 dni do ms mam dostat utorok je tam este nejaka sanca ze kramy nedostanem???

rebekah61
18. júl 2024

@monci234 Skus počkať do termínu MS, ak nepríde testuj 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre