Môžem si spraviť tehotenský test počas menštruácie?

1239
18. aug 2023

Vie mi prosím niekto poradiť či si môžem spraviť tehotenský test počas menštruácie a či by mi to ukázalo aj keď to bolo iba 2 dní pred menzesom a stalo sa ze pustil

domka222
18. aug 2023

Načo, keď prišla MS?

1239
autor
18. aug 2023

@domka222 pretože som mala sex pred menštruáciou asi 2 dní pred už som to tu písala ci je môžne otehotnieť v takej situácii

majamat
18. aug 2023

@1239 ak si mala 2dni pred ms, tak potom test ukaze aspon za 10dni, cize az niekedy po ms. zbytocne robit test pocas ms.

a teda 2dni pred ms je mala sanca otehotniet

gejb
18. aug 2023

@1239 mala šanca je, ale test ti to ešte neukáže. Skus o 10 dní ako píše vyssie

1239
autor
18. aug 2023

@majamat ano ale niektoré ženy to mali rovnaké

majamat
18. aug 2023

@1239 co mali rovnake? myslis, ze otehotneli pred ms? ano stava sa to, ale teraz kazda, ktora bude mat styk pred ms nemoze ratat s tym, ze otehotnela. keby su nejake naznaky nepoviem,a le teda este ani nemozes byt prakticky tehu, elbo vajicko s av takomrpiapde ani nestihlo uhniezdit. nieto este mat pozitivny test.

prvy den, ked by ti mohol test ukazat ducha, je 7den. ale to je dost extrem, casto zeny maju ducha az okolo 10dna a jasne pozitivny test az po 14dnoch.

sara07
18. aug 2023

to že máš menzes nemusi ešte nič znamenať, test je zbytočny, ak tak aspon tých 10-14 po styku ked vieš kedy presne bol
tie testy nie sú také citlivé aby to vedeli zachytit , nie to do toho ešte ms

jania023
18. aug 2023

Trosku to zhrniem: 2 dni pred ms nieje sanca otehotniet. Teda ak ta ms este aj realne pride cize si na konci cyklu. Sanca je otehotniet tesne po ms pretoze ak berieme do uvahy ze spermose ziju 5 dni a ty si napr 6dc a ovu mas skor cize napr 10dc tak ten sex na 6dc je na otehotnenie postacujuci
Dalsia vec je kedy ukaze test // a ci aj pocas ms ukaze. Ak si tehu tak ukaze aj ked mas ms ale ta 2 dni po sexe urcite nie. Nato aby embryo bolo schopne uhniezdenia tak musi hatchovat cize mat tak 5-6dni od oplodnenia. Uhniezdenie trva 2-4dni cize najskor ukazu // tak 8-12den po oplodneni

1239
autor
18. aug 2023

@sara07 dobre ďakujem za radu mňa peň zaujíma ci by som naozaj mohla byť tehotná keď som o mala pred menštruáciou

veronikaszabova
18. aug 2023

@1239 ak si mala sex 2 dni pred menzesom a teraz mas menzes, tak....
1. Tehotna nie si - ak by si vtedy (v case sexu) mala ovulaciu, nemala by si teraz menzes
2. Ak by si aj zazrakom otehotnela, tak ti tehotensky test teraz nic neukaze. Nakolko by vajicko nebolo ani uhniezdene.

1239
autor
18. aug 2023

@veronikaszabova tak veľa žien písalo ze to malo podobne takže to malé percento tam je

1239
autor
18. aug 2023

@veronikaszabova a ešte ako každý hovorí trvá To 2 týždne a keď som dostala 2 dní po sexe krami tak to je asi normálne že sa ešte nestopli ako to aj písali ine ženy

jania023
18. aug 2023

@1239 nie nieje mozne aby si ostala tehotnazo sexu 2 dni pred ms. Nato aby spermie mohli prezit potrebuju vhodne prostredie a pred ms to nieje. Ph sa meni picas cyklu a musi byt tusim kyske aby spermie prezili inak umieraju do par minut
Tie co tvrdia ze otehu pred ms su tie co mali pisunutu ovu a keby neostali tehotne rak vy ta ms ta 2dni neprisla ake az ta nejake 10
Tak ako id ms do ovu je nejaky ten cas tak aj od ovu po dalsiu ovu musi prejst isty cas aby telo taevidovalo ze sa vajicko neoplodnilo

veronikaszabova
18. aug 2023

@1239 nastuduj si nieco o cykle. Tehotna nie si.

veronikaszabova
18. aug 2023

@1239 https://www.modrykonik.sk/forum/som-tehotna/mozem-byt-tehotna-389/

Pozeram, ze to neriesis 1x. . Bud nesexuj, alebo sa chran. Mas 17 rokov, uz by si mala byt zodpovedna

evaachesa
18. aug 2023

Prosím ťa aspoň sa nad tým zamysli čo sa tu pýtaš...ako by ti mohol test ukázať že si tehotná keď si mala sex pred 2 dňami? 🤦🏻‍♀️

1239
autor
18. aug 2023

@evaachesa ty sa nauč čítať

1239
autor
18. aug 2023

@veronikaszabova lenže č tedy som nemala celi mesiac ale zistila som ze 2 mesiaci vôbec nikdy nemám lebo vždy sa mi to v tom zastavi a o mesiac spustí bola som u kinekologa aké toto je úplne iné

e4fcpgfge7uts
19. aug 2023

Tiež dva dni pred ms a pri poslednej ms teda posledný deň ms a test bol negatívny čiže neoplatí sa treba skúsiť neskôr po týždni aj viac alebo budete si istá keď nepríde ďalšia ms

veronikaszabova
19. aug 2023

@1239 nevyskajuj tu na dospele zeny, skludni sa. @evaachesa ma uplnu pravdu.
Sanca, ze si otehotnela je uplne mizive percento.

bm_
19. aug 2023

@1239 no nemaju sa preco stopnut, lebo pravdepodobne nie si tehotna. Na tehotenstvo potrebujes aj dostatocnu vysku sliznice maternice. Ta sa pri ms olupuje. Ak si ms dostala ovulacia bola ovela skor (12-14 dni pred zaciatkom ms)a tym padom nie je ziadna sanca natwhotenstvo. Progesteron ktory sa tvori po ovulacii a sluzi na udrzanie tehotenstva sa v pripade, ze sa neoplodneni vajicko, znizi a tym padom ms zacne. Zeny co napisu ze otehotneli dva dni pred ms tak bud mali posunutu ovulaciu, alebo ta ms nebola skutocna- mozno mali pocit ze je to dostatocne krvacanie ale nebolo. Jediny cas kedy sa otehotniet da je pocas ovulacie a pred nou. Vajicko je oplodnenia schopne maximalne 24 hodin z celeho cyklu. Teda moznowt otehotniet je par dni predtym. Moze byt ze sa ti ovulacia posunie, ale to si treba potom sledovat. Neradia ti zle baby aby si si nastudovala ako cyklus funguje, namiesto toho aby si verila vsetkemu co jedna baba povedala.

veronikaszabova
19. aug 2023

@bm_ nepacili sa jej odpovede, zrusila ucet

sara07
19. aug 2023

@bm_ sú reálne baby čo otehotneli počas menzesu na doporučenia lekára ,nech skusia, reálne sú tu baby čo v den menzesu proste otehotneli , ráno sulož večer menzes
ano pokial je tam 28 dnovu cyklus ako hodinky čo ty píšeš tak to funguje, ak maju v poriadku štitnu ktorá dost zasahuje aký je cyklus funguje to
proste je možné malé % ale je že sa dá otehotnieť, a kolko báb chodí špecialne na sono aby mudr videl kedy je ovulacia + testy a proste neotehotnejú
podla všetkého by to malo íst na prvy šup ako v alžbetinom dvore filme

bm_
19. aug 2023

@sara07 ja o takom nikom neviem v realnom zivote. Zda sa mi to nepravdepodobne a teda museli mat vtedy aj ovulaciu. Proste bez ovulacie a bez spravnej vysky sliznice maternice otehotnie jedine panna maria. Ako to ten lekar sledoval? Nebrali nejake lieky co tvorili folikuly a mohlo sq stat ze sa to vsetko posunulo? Alebo pcos a velmi nepravidelny cyklus, krvacanie nemusi byt vzdy ms. Na uspesne otehotnenie je potrebna aj dostatocna vyska progesteronu, ta je jedine po ovulacii. Na uspesne uhniezdenie musi byt sliznica maternice receptivna, implantacne okno je len isty cas. Ja som presvedcena, ze to su skor nepochopene nepravidelne alebo zle odsledovane cykly ako otehotnenie cez menstruaciu. Existuje aj ovulacne krvacanie, co si niekto kto to nesleduje poriadne moze pomylit s ms. Proste z fyziologickeho hladiska sa mi zda nerealne aby zena otehotnela tesn pred ms- ked uz nema progesteron, sliznica maternice sa rozpadava a ovulaciabola pred 14 dnami. Ziadne vajicko nepocka 14 dni.

sara07
19. aug 2023

@bm_ vajíčko nie ale spermia ano
a ty vieš kedy máš posunutu ovulaciu alebo nie ? ja napr nie
nie je fér tvrdiť že takto to na 100% funguje a su len plodné a neplodne dni a hotovka , ano to funguje kedá máš 28 cyklus pravidelny ale kto ho má , skoro nik
mne osobne je jedno či je tehotna alebo nie , len mi takéto zavadzanie že nie nemôže sa otehotniet za nefér vyslovene
ak má posunutu ovulaciu proste otehotnie aj v den menzesu

bm_
20. aug 2023

@sara07 ano ja viem, ja si to sledujem a poznam svoje telo. Meriam bazalnu teplotu a mam to potvrdene folikulometriou. A nemam ukazkovy 28 dnivy cyklus. Ovulaciu niekedy na 16ty a niekedy na 22 hy den. Ja som nikde nepovedala ze otehotniet nemoze na 28 den cyklu, len ze to nejde bez toho aby vtedy ovulacia bola- ovulacia a menstruacia proste spolu v ten isty cas byt nemozu. Je to kvoli tomu ake vysoke su kedy ktore hormony. Na dozretie vajicka a budovanie sliznice potrebujes estrogen a FSH, na ovulaciu LH. Na uhniezdenie vajicka musi na sliznicu posobit niekolko dni progesteron, ktory z nej spravi trojvrstvovu a otvori sa implantacne okno kedy sa oplodnene vajicko uhniezdi. Progesteron je tvoreny z praskunteho folikulu pri ovulacii. Ak sa embryo neuhniezdi, progesteron sa prestane tvorit a tym poklesom dojde k menstruacii. Moze nastat krvacanie z roznych dovodov, ale nie menstruacne. Samozrejme spermie mozu par dni na tu ovulaciu cakat, ale ked pridu po nej a vajicko uz zanika nemaju ziadnu sancu, lebo nie je co oplodnit. Jedina moznost oplodnit vajicko je jeden den za cely cyklus zo styku pred ovulaciou a to ci zena vie urcit kedy to je je uz otazne a ked nevie tak ano, moze otehotniet hocikedy. Su len plodne a neplodne dni, len ked ich clovek nedokaze rozpoznat tak je spravne sa chranit cely cyklus.

sara07
20. aug 2023

@bm_ reagovala som preto lebo si písala v štýle/ zmysle že sa nedá otehotniet
ty to vieš ale baba čo sa pýta nemá šajnu
suhlasím že ak to nemá vymakané ako ty treba sa chrániť komplet celý cyklus

evaachesa
21. aug 2023

Baby ale vy sa tu zbytočne rozpisujete kedy môže či nemôže otehotnieť. Autorka sa pýtala na niečo úplne iné. Tu nejde o to či môže otehotnieť počas/pred/po menštruácii, lebo možné to samozrejme je, ale či si môže urobiť test počas menštruácie keď mala len 2 dni pred styk. No urobiť si test môže hocikedy, kľudne počas menštruácie aj počas hnačky, jak je libo. 💁🏻‍♀️Kludne sa mohlo zadariť, ALE test 2 dni po sexe bude za každých okolností NEGATÍVNY a to autorka akosi nevie pochopiť že test si ma urobiť oveľa neskôr. 😏

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre