Môžem ostať tehotná?

7. júl 2021

Pred 6 dnami som mala styk nechránený a dnes mam ovulaciu mozem ostat tehotna ?

1aduliatko1
7. júl 2021

ako vieš, že presne dnes máš ovuláciu? nikto nevie, či sa ti neposunula, spermie vydržia 2-4 dni... možno môžeš, možno nie...

autor
7. júl 2021

@1aduliatko1 test mi ukázal

1aduliatko1
7. júl 2021

a ovu test robíš pravidelne viac dní, alebo len dnes, až tak vidíš, či čiarka na ovulačnom je silná až silnejšia ako testovacia

nevenka
7. júl 2021

A to, ze mas pozitivny ovu test, neznamena, ze ovulacia je prave vtedy, nastava zvacsa do 24-48 hodin. Najlepsie je, ked si merias bazalnu teplotu, tak ked Ti vystupi a ostane vyssia dalsie dni o cca 0,2 a viac stupna ako teploty predtym, tak vies, ze v posledny den tej nizkej teploty bola ovulacia. Ja som otehotnela zo sexu 2 dni pred ovu. Ale mali sme sex aj v den ovu a nic v ten mesiac. Alebo 4-5 dni pred ovu sme mali sex a tehotenstvo z toho nebolo. To je len hadanie a tipovanie takto. Aj tie testy, len orienracne cca. A este, aj ked teplota vystupi, nemusela ovu prebehnut, ale vytvorila sa cysta. Dalsia moznost. Takze tak nejako...

luci_ba
7. júl 2021

ak ti teraz vyšiel ovu test pozitivny, (testovacia ciarka silnejsia ako kontrolná), ovu bude pravdepodobne do 24-48hodin .. ked prirátas že si mala sex pred 6 dňami, podla mna sanca blížiaca sa nule. hovori sa o tom ze spermosky preziju cca 3 dni, niekde píšu aj viac ale myslím že môžeš byť v kľude

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre