Môžem byť tehotná i napriek tomu, že užívam antikoncepciu?

30. máj 2021

Áno ženy, viem že je tu milión takýchto diskusií, ale aj napriek tomu pridávam miliónprvú. Pekne poporiadku. Beriem antikoncepciu. Keďže je to údajne nejaká nízkohormonálna a mám odsledovanú ovuláciu (bohužiaľ, áno mám ju, píšem vopred, že na ovulačnom teste boli tie čiarky rovnako tmavé), už sa mi párkrát stalo, že som si len tak ,,zo srandy” spravila tehotenský test a ukázal sa slabý duch (čo som zakaždým pripisovala nekvalitným testom, ale jeden mesiac som mala aj cystu-zázrak, keď moja HAK by mi ich mala vlastne hojiť). Cysta je už preč, minulý mesiac som mala zápal močových ciest, tak mi moja pani doktorka predpísala antibiotiká. Nerobila som si z toho ťažkú hlavu, veď HAK má aj aboratívny účinok, oplodnené vajíčko by sa mi v maternici nemalo udržať. Tak sa stalo, že sme mali s frajerom sex niekoľkokrát počas ,,plodných dní”. Samozrejme, že sme si nedávali pozor, keď už teda beriem tú HAK, dieťa síce neplánujeme, ale ani sa mu vyslovene nebránime, máme v zásade vytvorené zázemie na to, aby sme ho mohli v kľude mať, skôr si myslím, že náš problém je v tom, že sme príliš pohodlní a nevieme sa ešte vzdať plnohodnotného spánku a ostatných vymožeností, ktoré si už ako rodičia užijeme pomenej. Ani by mi ani nenapadlo, že by som mohla byť nedajbože v tom alebo ,,tehu” ako tu na MK hovoríte. A potom som zaregistrovala naozaj zvláštne veci. Najprv ma iba strašne bolelo brucho, ale keďže som mala pred MS, rozhodla som sa tomu nepripisovať nejaký špeciálny význam. Prsia sa mi naliali a moje bradavky začali byť citlivé na dotyk. Taký nepríjemný pocit aj keď mám podprsenku, ako keby mi bola na ne zime alebo čo. Začala som mať chuť na sex, čo sa mi teda počas užívania HAK ešte nestalo, že by som bola vyslovene vzrušená, sex síce mávame, ale keďže kvôli HAK mám problémy zvlhnúť, trikrát sa doňho neženiem. Začali mi vadiť vône. Ale nie, že by boli vyslovene neznesiteľné, proste sme šli po ulici a cítila som, že okoloidúci mal na sebe príliš voňavky, zápasila som s umývaním hrnca od špenátu, lebo proste neskutočne smrdel, až som neverila, že v ňom bol naozaj špenát, ktorý mám inak rada. Ocikala som test pár dní pred MS, ale samá beloba ani duch. Prišiel deň MS. Nemávam teda klasickú MS, iba špiním, ale zrazu sa mi objavila aj trocha krvi. Tu som spozornela, lebo počas užívania HAK som naozaj počas MS nekrvácala ani raz, úplne mi stačila intimka. Brucho ma neprestalo bolieť, stále mám pocit ako keby pred MS, včera ma pichalo v ľavom vaječníku a po sexe som špinila. Zvyknem síce mávať ružový výtok, ale tento bol úplne tmavofialový a neviem, čo si o tom myslieť. Dnes to je ôsmy deň od ,,MS”, naposledy som si robila test včera, z ranného moču a bol negatívny (ale bol to najlacnejší test z drogérky, tak celkom neviem či sa naň spoliehať). Prosím, nezačnite ma tu linčovať, áno viem, že najideálnejšie by bolo ísť k doktorovi, ale mám ho v inom meste 120 km od mesta, kde momentálne žijem, stále mám bolesti ako pred MS, špiním, moje prsia sú citlivé na dotyk, mám zápchu a svalovku, chuť na zmrzlinu s pukancami a do toho všetkého začínam byť celkom v strese a zároveň nadšená, myslíte, že je šanca, že by som mohla byť tehotná? Momentálne som nalomená, že sa prejdem 800 m do Benu lekárne po Mama test a dám šancu predsa len ešte jednému testu. Čo myslíte?

Ďakujem vám najkrajšie.

Zn.: čisté zúfalstvo

kamagma
30. máj 2021

Nie nie si, myslim si ja.

nafka0483
30. máj 2021

V prvom rade nie je velmi realne aby si pri uzivani antikoncepcie mala ovulaciu, ta je hormonmi vacsinou blokovana. Pozitivny ovulacny test este nic neznamena, ten dtekuje zvysenu hladinu LH hormonu, ale nijak nezarucuje, ze ovulacia prebehne.
8 dni po menstruacii by ti uz test mal ukazat, takze si nemyslim, ze si tehotna. Vsetky priznaky co popisujes sedia aj na hormonalnu nerovnovahu a pod. v tom vobec nemusi byt tehotenstvo.

Ak sa nevies dostat k lekarovi, tak ti aj tak neostava nic ine ako urobit si zas zajtra alebo za par dni z prveho ranneho mocu najcitlivejsi test.

autor
31. máj 2021

No dievčatá, tak ja som si predsa len bola včera po ten mamatest a toto je dnešný výsledok.

dollyzv
31. máj 2021

No niektoré ATB znižujú účinnosť antikoncepcie myslím že je to aj písané v pribalovom letáku,že počas užívania ATB(a niektorých liekov) sa treba chrániť aj iným spôsobom..ďalšia možnosť je,že ťa čiarka je veľmi slabá na 8.den meškania a teda môže ísť o biochemické tehotenstvo a za pár dní sa ti spustí menštruácia..popripadne o mimomaternicové a na to treba dať veľký pozor..práve pri užívaní hak je vyššia šanca mimomaternicového tehotenstva..takže asi len testuj každý druhý deň či čiarka slabne alebo silnie(vždy pouzivaj rovnakú značku testu)popripadne najlepšie riešenie je lekar a kontrolné odberu hcg

autor
31. máj 2021

@dollyzv myslím, že silnie, síce som v sobotu robila iný test, na ktorom bol skutočne iba tienik, taký, že som si myslela, že sa mi sníva v prvom momente, ale dnes to teda už hneď bola takáto síce slabšia, ale druhá. Naposledy, keď som si robila ovulačný test, vyšla mi druhá rovnako tmavá asi pár dní pred termínom MS, takže myslím, že mám vďaka HAK ovuláciu posunutú, tým pádom toto vôbec nemusí byť taká slabá čiarka. Ono by to tak aj vychádzalo na 11-12 DPO.

maminkadeticiek
31. máj 2021

Mozes byt tehotna.Takyto mamatest ti ukaze 9-10 den po ovulacii.Ponaucenie-ked si myslime ze mozeme byt tehotne nikdy si nekupujeme len 1 test,lebo vysledok si predsa potrebujeme overit 😉

autor
31. máj 2021

Ale ja sa veľmi do týchto tehotenských vecí nevyznám, keďže som to nikdy nemusela riešiť, čixže sa tu nejdem hrať na odborníka.

dollyzv
31. máj 2021

Aby si vedela či naozaj silnie musí byť rovnaká značka testu nakoľko každá značka má iné množstvo farbivá..hoci majú rovnakú citlivosť niektoré ukážu už na 9dpo a iná značka s rovnakou citlivosťou až 11dpo..čiže testuj mamatestom,hcg rastie každý druhý deň čiže aj testovať každý druhý deň,ideálne v približne rovnakom čase(ráno,poobede..) alebo vybaviť odber krvi na hcg..mamatesty aj dosť duchuju

maminkadeticiek
31. máj 2021

@dollyzv Ja sa len vyjadrim k tym mamatestom.Mamatesty neduchuju.Mamatesty su podla mna absolutne najkvalitnejsie testy na trhu co mame.Mnoho zien si mysli ze ked ma ducha a zmizne ze je chybny test ale treba si nastudovat kolko oplodnenych vajicok sa percentualne neudrzi v maternici a odplavi sa s prvou menstruaciou.Je to fakt velke cislo.Cize zeny testuju velmi skoro a test (hocijaky,aj pepino za 1,30€ nielen mamatest)zachyti v zaciatkoch uz 9dpo jemne hcg,zaduchuje ale vajko nie je pevne uchytene tak ho skratka menstruacia odplavi a test ostane biely.Cize ak na teste nieco slabo ruzovie a potom uz nie tak s najvacsou pravdepodobnostou tam nieco bolo.

autor
31. máj 2021

@maminkadeticiek ono ja keď som mala z času na čas podozrenie, spravila som si tie baby top testy, kde mi tiež vyšla druhá ale sivá, čiže som viac-menej vedela, že to bude iba kanálik. Teraz som si kúpila mamatest vyslovene preto, že som mala príznaky a baby si ho tu chválili, tak som chcela, aby mi nejaký test skutočne buď potvrdil alebo vyvrátil tehotenstvo. A táto čiarka je ružová, objavila sa hneď a zostala aj po vyschnutí.

maminkadeticiek
31. máj 2021

Mne by to nedalo ja by som skocila este dnes do lekarne po jeden a pozrela sa ci aj na druhom vyjde takato ciarka a potom uz len ako aj dievcata radili sledovala od 2 dni ci ciarka silnie ak to bude pozitivne.

autor
31. máj 2021

@maminkadeticiek určite si pôjdem kúpiť ďalšie balenie a zajtra ráno si spravím znova test.

marpel
31. máj 2021

Ahoj, kúpi si digitálny clearblue test. Stačí jeden a budeš na 100% vedie na čom si. 🙃
Ale pýtaj si digitálny. Ten ti ukáže aj týždeň tehotenstva. 🙂

zuzuliennka1
31. máj 2021

myslim si, ze v takomto case, tyzden po inak ocakavanom zaciatku menzesu, ti uz test tehotenstvo ukaze. Aj najlacnejsi.
Ja som tehotenstvo tusila uz asi na druhy den, kedze ovu a menzes a vsetko okolo si sledujem uz roky, viem presne vzdy v akej faze cyklu som a ked sme teda pred 3,5r isli do toho, vedela som, ze ak, tak to vyjde.. (vyslo. mame 3,5r syna). Tiez nie uplne planovane, ale chcene…
zvlastne pocity som mala mozno uz aj na nejaky treti den..
a vedela som, ze menzes nepride - neprisiel, isla som si po najlacnejsi pepino test do drogerky, spravila ranny test, vychadzalo mi to tiez tak cca tyzden po tom, co som mala dostat menzes - a test vysiel pozitivny….
sprav si zajtra hned rano dalsi ale myslim, ze bude pozitivny, aj na tom mamateste vidim jasnu druhu ciarku

anonym00000
2. júl 2022

Ako si dopadla?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre