Môžem byť tehotná alebo len dozvuky menzesu?

patka27101999
10. jan 2021

Ahojte, ja som tu písala pár dní dozadu, že mám pozitívny test ale clearblue negatívny...menzes mi nakoniec došiel o 2 dni neskôr ako mal, preto som sa zmierila s tým, že tehotná nie som, a že to bol len výplod mojej fantázie...aj ďalší test už bol so slabou ciarkou, slabšou ale robený večer (neviem či to má vplyv)..ale k veci, menzes mi skončil po 2,5 dní, inak mám 4-5 dni, a nevymizli mi všetky príznaky...je to normálne? Stále ma bolia prsia, brucho a niektore veci mi proste chutia zvláštne, aj keď priateľ tvrdí, že chutia úplne normálne...nie som nejaký chronický testovač, preto momentálne ani nejdem robiť test, lebo ja si nemyslím, že by som bola...asi hľadám len upokojenie, že je to normálne...samozrejme ak to neprejde, alebo sa to zhorší, pôjdem k dr...

anjelicek26
10. jan 2021

@patka27101999 podla mna sa strasne moc sledujes, aj keby si tehotna tak ziadne taketo zmeny chuti a bolestive prsia a brucho prve dni tehotenstva zeny este ani nemaju... to tak 6-8.tyzden... Ak mas uplne nervy s toho, chod na krv a kasli na testy domace.

patka27101999
autor
10. jan 2021

@anjelicek26 práveže už jedno bábo mám...pri ňom som sa veru nesledovala, a zmeny som mala už takto skoro...kvázi už po vymeskani ms som začala vracať, vtedy som už aj vedela že som tehotná...preto mi toto celé príde divné, lebo viem ako sa mám cítiť, cítim sa tak, ale nejak vnútri neverím že som...

anjelicek26
10. jan 2021

@patka27101999 testy negativne a MS bola (kratsia, ale bola), ja ti neviem. Fakt zajdi na krv, budes to mat cierne na bielom a nie o duchoch... drzim velmi palce, nech sa buduci mesiac zadari.

patka27101999
autor
10. jan 2021

My práveže baby moc ešte nechceme, teda ja aj áno, ak by bolo, priateľ moc nie, že máme čas...na krv veru pôjdem, ale keďže bývam v okrese NR a dr mám až v okrese BA, tak počkám na koniec lockdownu, chcem byť kus zodpovedná...

paprska
10. jan 2021

@patka27101999 Ahoj,no miesi sama.Menstruaciu som mala dostať 8.01 došla o dva dni skôr to je ešte ok.Uz pred vianocami mi bolo blbo.Chodila som riadne do práce.V stredu som mala slabo hnedý výtok oki už sa mi spúšťa menštruácia.Na druhý deň slabá krv svetlo červená.Kedze mám namáhavu prácu vravím si veď tam sa mi to spustí.Lenze celé dva a pol dňa som nepoužíval nočné vlozky,lebo som krvácala malo.Vcera ráno cca mi skončila menštruácia ktorá ani nebola ako som zvyknutá.Neviem čo to má znamenať....či hormóny.Testy tiež negatívne ja žiadnych suchou nemám.Rano pri káve sa mi dvíha žalúdok a boly hlava.Rano idem ku gynekológovi.V podbrušku jemne kŕče.Tak držím palce aj tebe

paprska
10. jan 2021

@anjelicek26 prvé dni ani nevie žena či je tehu.A predstav si,že každá jedna žena to ma uuuplne iné.Ja som mala biochemické trhu mesiac.A už pred vynechaním menzesu som mala citlivý čuch,bolesť v podbrušku,a často som chodila cikať napínalo má z vôní jedál v práci.Kazda žena vidí,že niečo je iné sledovať sa ani nemusi

anjelicek26
10. jan 2021

@paprska hovorím o drvivej väčšine a nie výnimkach. Keď sme sa snažili o dieťa tak som každý mesiac mala milión príznakov, kým neprišla mrcha a nevyvrátila mi to.. Psychika robi strašne veľa.

mikasz
10. jan 2021

@patka27101999 ja by som par dni pockala a zopakovala test, pripadne hcg si vies dat vysetrit aj ako samoplatca v hocktorom labaku, nech vies na com si. Urcite ma vplyv aj kedy test robis, prvy ranny moc ma najvyssiu koncentraciu hcg, teda pokial v noci extremne nepijes

sense
10. jan 2021

@anjelicek26 vôbec nemusia prísť príznaky až v 6tt.... Tiež mám ms pomaly na hodinu presne, ani som nebola ta typická snažilka, nemeriam bt ani nerobím ovulacne testy ani nerobím od sexu testy ci nahodou, ale keď ma den keď mala prísť ms naplo z kávy tak som vedela ze nepríde a odvtedy mi bývalo zle nonstop čiže cca 4tt... A rovnako som to mala aj pri prvej.... A teraz mi je už druhý deň zle a chlap mi vravi že správ si test určite si tehotná a nato mu zo srandy vravím sak chod a kúp do. Ms mam dva dni a tam druhá čiarka síce slabšia ale voľným okom viditeľná a to mam dostať až za dva dni...
Kazde ženské telo reaguje inak... Niektoré ani nevedia že sú tehotné iné pre trpia takmer celé tehotenstvo...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre