Môže to byť tehu?

27. mar 2024

Caute zienky, viem, že takéto témy tu nie sú v obľube ale vŕta mi to hlavou 😀 Meškala mi MS a bolo mi fakt zle (žalúdok na vode atd atd), pri prvom tehu to bolo rovnako, no test vyšiel negatívny (asi na 2 a 4ty deň). Postupne aj žalúdočné problémy ustali, tak reku ok, čakáme na MS… Ta nechodila, tak som si na 8 deň urobila test ale muž mi kúpil tie obyčajne pepina (dvojbalenie). Test bol negatívny.. Tak som zavolala do ambulancie či mám prísť na vyšetrenie keďže MS nechodí a ja mám pravidelne cykly, no doktorka je mimo svk, ale že ak nepride do dnes/zajtra, mám ísť na vyšetrenie do nemocnice.. dnes sa chystam ale či ma vezmú netuším 😀 Každopádne vravím si, že si rano urobím pre istotu aj ten druhý test, veď na co mi je doma 😀 Som 10 dni po, no na teste slabučká čiarka, ale fakt taká, že ju bolo vidieť len pod určitým uhlom.. Reku, duchuje, v pohode. No pozrela som ten test z nedele (odložila som ho do krabicky) a tam už jasná čiarka… Tak by ma zaujímal Vás názor na to… Myslím, že na 10 dni meškania by už mali byt jasne čiarky nie? O baby sa aktívne nesnažíme, ale zase ani pozor si nedávame… Pri prvej mi vyšla slaba čiarka už pred meškaním MS (mala som brat atb tak som si urobila pre istotu test a slabučká čiarka (ako dnes, že len pri určitom uhle) bola….

lienka9
27. mar 2024

Skus digitalny,alebo aspon inu znacku..ale na 10ty den by uz malo byt nieco vidiet..ja by som kupila ako prve mozno aj dve rozne dalsie znacky a podla toho co uvidis sa zariad.

nika11103
27. mar 2024

Ahojky neber to v zlom ale vieš sama píšeš že sú tu denne takéto témy . Po určitom časovom limite sa výsledok neodcitava lebo je nerelevantny , je to napísané v každom príbalovom letáku . Vidím že veľmi chceš ale veď už jedno dieťa máš tak si určite rozumná žena maminka . Po 10 dňoch meškania by si už mala koľajnice . Držím palce nech to vyjde

zuza265
27. mar 2024

Mohla si mat posunutu ovulaciu. Alebo len tie testy su ake su a neukazuju spravne. Kontrolu mas o chvilku, takze to spolu rozlusknete s doktorom 🙂

autor
27. mar 2024

@lienka9 ak má dnes nevezmú na vyšetrenie tak skúsim teda inú značku.. dakujem

autor
27. mar 2024

@nika11103 jasne, neberiem.. práveže nie je to o tom, že chcem vidieť čo nie je 😀 ako radšej tehu ako nejaká choroba prečo mešká ale ja som fakt bola na tom tak, že tehu nie som. Len má budúci týždeň čaká mini zakrok v celkovej anestéze tak aj preto som to riešila, ze čo vlastne so mnou… tie testy som si urobila len preto, ze sa má asi bude lekár pýtať na to, tak nech mám aktuálne info a zaskočila má tá čiarka na rannom teste.. 🤷🏽‍♀️ ale tiež si vravím, ze na 10 deň po už by asi mali čiarky svietiť ak by… už tie blbe pepino nekúpim 😀😀

autor
27. mar 2024

@zuza265 no ak má vezme nejaký lekar, netuším ako to v nemocnici chodí… a zase idu sviatky, že ak má mevezmu, budem 5 dni zase nad tým premýšľať 😀😀 ale snáď má vezmú..

zuza265
27. mar 2024

A preco v nemocnici? Ci tam mas svojho gynekologa?🙂

sofia1979
27. mar 2024

Ja by som napríklad ešte počkala a urobila test za dva dni. Poiistim sa a mm keď mešká mohlo ísť o anovulacny cyklus alebo choroba nejako by som kvôli tomu hneď nešla do nemocnice a počkala. Pi čaj kotvicnik mm dôjde.

autor
27. mar 2024

@zuza265 lebo môj dr je mimo svk a sestrička mi kázala ísť tam 🤷🏽‍♀️

dadka1997
27. mar 2024

Test sa odpocitava max do 5 minut viac nie.. ak bola oneskorená ovulka .. hmm mne pri provom ukazal az po 14 dnoch + vysledok takze drzim palce nech je to tak ako si zelas

Este mozno ozaj ten digitálny kupit alebo dmkovy palickovy tie nerobia zle vysledky

autor
27. mar 2024

@sofia1979 lebo zajtra mám predoperacne vyšetrenia a budúci týždeň mám mini zakrok v celkovej anestéze tak aj preto som volala doktorke, že čo s tým, ci čakať ďalej alebo riešiť a sestrička má poslala na vyšetrenie 🤷🏽‍♀️ kebyže nemám ten zakrok tak asi čakám. ja som bola na tom, že všetky testy negatívne, že to bude niečo iné len ten dnesny má prekvapil .. ale kľudne to mohol byt falošný poplach tie pepino sú samé o sebe divne

vanilkovazmrzka
27. mar 2024

Na odcitanie vysledku testu mas stanoveny cas pre nejaky dovod. Nie pozerat ho po 3 dnoch 🙂

zuza265
27. mar 2024

Aha ja som pochopila, ze tvoj doktor sa vrati o 1-2 dni a ze ides k nemu a teraz som nechapala preco nemocnica. Inak zvyknu mat urceneho zastupujuceho lekara, tak to bude asi ono kedze ta tam poslala. Plus niekto tu pisal, ze by cakal teraz cez sviatky. Ja by som cakala tiez, lebo v pripade akychkolvek tazkosti (kt teraz nemas), je pohotovost.

Teraz citam co si odpisala o predoperacnych. Uz to nejdem mazat. Tak sup kup si este dalsi test🙂 aspon. Alebo daj hcg zmerat sukromne - napr unilabs. Tam staci len prist vezmu krv a vacsinou do hodiny je vysledok

autor
27. mar 2024

@dadka1997 no ja som tie pepino nikdy nemala, vždy som mala tie mamatest či ako… ako toto bolo len take uistenie že tam nič nebude kebyže sa doktor pýtal a bolo 🤣 na tom dnešnom hneď ale čiarka fakt slabunka… nejako sa o babo nesnažíme takze som OK aj tak aj tak, hlavne nech to nie je niečo zle prečo meškajú.. 🙏

terezka2911
27. mar 2024

Daj vedieť, ako si dopadla 😊

lenka0q
27. mar 2024

Skús inú značku,držím palce nech nájdeš silné dve čiarky ♥️

veronika0310
27. mar 2024

Ja som pri synovi do 8tt nemala ani príznaky a ani pozitívny test. Len mi meškala ms. Nebyť tohto neviem že som tehotná

autor
27. mar 2024

tak vzali má, na sone doktorka vravela, že čosi vidí, že kebyže chcela by veeelmi pozitívna tak povie že niečo tam je, ale že skôr to nebude tehu. Cysty našťastie žiadne 🙏 pichli mi vyvolávačku, vzali krv a poobede mám volať o výsledky… Tak uvidíme 😀

dadka1997
27. mar 2024

Tak daj vediet .. ale keby mi dr povedala cosi ram vidi tak neviem asi by som bola na vážkach😃😃 no predovšetkým uvidiš z krvi aku výšku ma HCg

autor
27. mar 2024

tak baby story pokračuje 😀😀 volala som, krv je pozitívna, ale hodnota veľmi nízka, takze v stredu kontrolný odber 🙈

lalilla
27. mar 2024

Tak to mi pride odveci ze ti povie ze keby chce byt velmi pozitivna tam nieco vidi a aj tak ti pichla vyvolavacku? Snad najprv mala cakat na krv a potom konat. Drzim palce nech hcg rastie!

autor
27. mar 2024

@lalilla vravela, že keď som tehu vyvolavacka neurobi nič, babu neublíži… že podľa Ms som 5+4 a teda tá škvrnka na to nevyzerala… keďže viem kedy sme mali s mužom sex, tak aby som bola tehu musela byt ovulacia posunutá (podľa appky 1.3 ovu, sex 9.3), takze by som teoreticky sedelo tak, že mi ako keby len teraz meška MS.. ale uvidíme, nič iné len čakať čo z toho bude / nebude mi neostáva… akurát, že stále neviem čo s tým zákrokom 😀

sofia1979
27. mar 2024

Sú to testy na nič, ale tak uvidíš

zuza265
27. mar 2024

@lalilla vyvolavacka naozaj neublizi ak tehotna je🙂

autor
31. mar 2024

ahojte, aby som uzavrela otázku: testy mi vychádzali ešte na druhý deň od vyšetrenia pozitívne, ale postupne slabšie čiarky, včera už bol test negatívny, aj som prišla o tehotenske príznaky a dnes sa už dostavilo krvácanie takze asi biochemické tehu :/ tak ak by mala niektorá podobne príznaky a dočítali sa až tu, aby ste vedeli ako to dopadlo u mna.

veronika0310
31. mar 2024

To mi je ľúto. Verím že bábätko k vám čoskoro nájde cestu❤️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre