Môže tehotenský test klamať?

bublinka1111
15. mar 2011

Ahoj babenky.Pisem Vam,lebo sa chcem s Vami podelit o svoje pocity,kt.su velmi zmiesane.Kramy mi meskaju treti den,dnes je 31 den v cykle a ja mavam presne na 28,alebo na 27 den kramy.Mam uz treti den take mierne bolesti v podbrusku a bola som presvedcena,ze to je prichadzajucim kramami,ale tie sa nedostavili.S priatelom sme rozrpavali,ze cca pred mesiacom sme mali styk kedy si nebol isty ci stihol vytiahnut vcas..🙂)) o 4 dni po styku som si robila test,kt.bol negativny.Moze byt,ze by mi este vtedy neukazalo ci som tehotna?My by sme sa velmi potesili,ak by som bola..test som si teraz nerobila,lebo sa bojim sklamania,ze mi ukaze negativny vysledok..ale veeelmi tuzime po babatku.

slivocka
15. mar 2011

Ked si robila test 4 dni po styku tak jasne že bol negatívny 🙂 ved zahniezdenie je az od 7-10 dna po styku a az potom ti test ukaze 😉 Takze urcite skus teraz testnuť 😉

mimkao
15. mar 2011

áno, môže byť falošne negatívny. Mne sa to tak už niekoľkokrát stalo. Väčšinou až na druhý pokus mi vyšiel pozitívny. A pritom som testovala v čase, kedy by sa už mal dostaviť menzes...

drobik1
15. mar 2011

ahoj my sme na tom celkom podobne tiez mi meskaju treti den ale test som este nerobila..a mam bolesti mierne a je mi zvracanie..uvidim do konca tyzdna..a ty sa urcite testni 🙂

maslenka47
15. mar 2011

Test moze byt falosne negativny. Hlavne ked si si ho robila tak skoro. Falosne pozitivne nezvyknu byt. Urcite by som si pravila na tvojom mieste este jeden, aspon nech viem, na com som ;) Drzim palce.

diwa
15. mar 2011

kto sa boji, nech nechodi do lesa 🙂)) neboj sa, sprav si test, aspon si budes ista 🙂
a inak, skus sa spytat tu

https://www.modrykonik.sk/forum/som-tehotna/nedostala-som-menstruaciu-tehotensky-test-je-negativny-2/

micicka
15. mar 2011

4 dni po je veľmi skoro na testovanie, na niektorých testoch píšu, že už 5 dní po, ukáže výsledok, ale ani to nie je pravda. väčšina odporúča testovať v deň očakávanej menštruácie. takže skús znovu a výsledok by mal byť jasný. kvalitné sú digitálne testy, sú síce drahšie cca 8,- EUR ale výsledok máš jasný.
tak veľa šťastia, nech je test pozitívny.

mysicka242
15. mar 2011

Ano mozes ho mat negativny ja som mala pozit. test az 10 dni po meskani ms, dovtedy boli vsetky negativne.

ivett1
15. mar 2011

@bublinka1111 ahoj ...mohla si mať negatívny výsledok... (aj keď existujú už testy, ktoré ukážu aj 5 dní po pohlavnom styku, že si tehotná, ale väčšina ukáže až 7-10 dní po počatí...)...pravdaže "raz sa musíš prekonať" a urobiť si test 😉 ...najvhodnejšie je to, ak mešká menzes týždeň...(možno si len bola trošku prechladnutá a prejavilo sa to teraz tým, že meškajú krámy...)...ale, inak držím palce 😉

backorka
2. apr 2011

Tuzite po babatku a mate prerusovany styk? Nechapem....

cmulinko
2. apr 2011

Aj tehotensky test je len vyrobok...a tak ako kazdy vyrobok,tak aj test moze byt vyrobeny nespravne a teda nebude fungovat tak ako ma fungovat.V obehu su zial aj vadne testy a mozno si prave narazila na takyto vadny vyrobok.Osobne mam skusenosti,ze som si spravila 2 rovnake testy a na jednom boli krasne 2 vyrazne ciarky a na druhom len 1 ciarka.....testovala som rovnaky cas aj rovnaky moc.Test som isla reklamovat do lekarne,kde mi peniaze vratili.

evickapooh
2. apr 2011

ahoj!ja som mala raz falosne pozitivni test ,bola to znacka testu Barbara odvtedy kupujem len Rapiclear.Ak mas negativny test to este neznamene ze nie si tehu...musis mat dostatok hormonu v moci ...ak ti nepridu kramy do tyzdna tak chod k lekarovi,skor nema zmysel...

kepassa
2. apr 2011

mne pozitivny test vysiel na 13 den po styku este na 12ty som si robila s tym, ze predsa uz musi ukazat II ale nebolo to tak a na 13ty den jasne dve ciarky
skutocne 4 dni po styku je hrozne skoro, este sa len zahniezduje pomaly 😉

veronikaahj
20. jan 2013

awojkyy? chcela by som sa spitat spravila som si tehotensky test a prislo my negativny a tak som isla u doktora a doktor my povedal ze som tehotna positivne a teraz som si naspet spravila tehotnesky test ukazalo my ze nesom nechapem porate my prosim

borovienka
22. aug 2013

ako je to mozne urobila som si pät tehotenskych testou kazdy mi ukazal dve ciarky !!!a niesom tehotna dostala som mrchu aj krvne testy mi potvrdili ze som neni tehotna ,ktore mi robil gynek.ako je teda mozne ,ze testy boli pozitivne???

anjelicek26
22. aug 2013

@borovienka - to je velmi cudne. Test reaguje len ak je v moci hcg. Co sa tvori len pri tehotenstve, ale aj urcitych formach rakoviny (prostaty, krcka maternice), tuto neviem, ci je to vidno len v moci, alebo krvi, vela sa o tom nepise. Robila si si test (pozitivny) aj v den, kedy si sla k lekarovi?

gerrry
5. nov 2013

Ahoj,

Mohla by som sa spýtať ? Nemám vo zvyku veľmi stresovať, ale mešká mi ms. už takmer mesiac, ale keď som si robila test - síce to bol ten najlacnejší za tri eurá tuším, ale bol negatívny. K lekárovi nemožem, aby som si to sto pro overila, pretože som práve nastúpila do práce a nepustia ma. Je možné ,že test klamal ? pretože si myslím, že mesiac meškania, čiže som ms nemala už dva mesiace je dosť, no ...

Ďakujem za hocijakú radu 😀

majka_3
6. nov 2013

@gerrry
myslim si ze v tvojom pripade test neklamal..lebo mesiac je uz moc dlhaa doba.....pre klud si sprav este jeden test a zajdi k dr na vyvolavacku..mozno zo stresu kvoli novej praci ms meska....vyskusaj cervene vinko teply kupel a ukludnit sa lebo uz pracu maaas 😉
pekny vecer...

sue
8. nov 2013

Ahojte, môže byť test pozitívny aj ak nie som tehotná? Sú nejaké diagnózy, pri ktorých môže byť vylučovaný HCG?

sawanta
9. dec 2013

ja už testom neverím 😒 mrcha mi meskala 11 dni.Teh.test som si urobila na 11den hned dva a ukazali dve čiarky na druhý den na ranný moč dalšie dva (samozrejme všetky boli ine značky a aj inej cenovej hodnoty)a zaseeeeeee dve čiarky na druhý den som šla ku gyn.na ultrazvuku nič nebolo samozrejme vidieť,tak mi vzal krv na zistenie HCG mala som sa ozvať za štyri dni či som tehotná alebo nie ,ale mne to nedalo zase som si kupila test a zase dve čiarky a viete čo o štyri dni som volala gyn .a krvne testy zisili,že som neni tehotna!!!a v ten den som aj mrchu dostala.Nikdy ,nikdy ani jeden test nekupim neverim tomu.A vôbec to nechapal ani môj gyn.ako to je možne päť tes.a tehotá som nebola.To bol len môj nazor a moja osobná skúsenosť .....že testom neverím..papapapa

eleonoritta
20. feb 2014

ahojte ja tomu tiež nerozumiem asi dva testy mi vyšli pozitívne lebo mi meškal menzes 8dní. Lenže potom som ho dostala. Ale testy stále ukazovali po polhodine áno. potom 17 deň po pohlavnom styku som si spravila a po 20 minútach tam boli dve čiarky. Išla som k doktorovi a na sone nič tak mi zobral krv a tam tiež nič že nie som tehotná. Tak mi dal antikoncepciu. Stále mi je nejak divne páli ma záha nechutí mi nejak jesť a ked som si robila dva testy tak mi ukázali druhú slabučkú čiarku ale až po 40 minútach a to je už 31 od kedy by som mohla byť tehotná tak nechápem

sajna
10. jún 2014

ahojte urobila som si test a ukazalo sa neg a meska mi mesiac a dva tyzne porate my.

20579
7. júl 2014

Ahoj. Ja mám ten istý problém, ale test som si robila na 30-ty deň. Dnes je 31 a menšt. ma vždy na 28 deň. Tiež mam niekedy bolesti v podbrušku a teh. test vyšiel negatívny. Nechápem. ☹

zuzana_ba
9. júl 2014

Ahojte, prave som si precitala clanok o tom, ze hladina HCG v moci sa moze mierne zvysit pred menzesom a pocas ovulacie, i ked v skutocnosti zena nie je tehotna. Vie mi to niektora z vas potvrdit? Uz som sa tesila z pozit. teh. testu, i ked druha ciarka je velmi slabucka. Dakujem

janulik979
9. júl 2014

ja som si robila test v den, ked mala mrcha prist a na teste jedna čiarka. polozila som ho spokojna na umyvadlo, ze este pospim a ked som sa zobudila o dve hodiny, isla upratat test z umyvadla, pozeram 2. slabucka ciarocka sa objavila, skoro som odpadla...a tehotna som bola, o tyzden na to mi to potvrdil gynekolog na sone...takze tot moja skusenosť s testami

ukulela
9. júl 2014

@20579 - mne ukazoval pozitivny test az po vyse tyzdni od meskania ...

janusqaa
9. dec 2014

Ahoj, a čo v prípade ak som naposledy mala pred troma mesiacmi menštruáciu, keďže som prestala brať antikoncepciu, ktorú som mala predpísanú kvôli hormónom, mám citlivé bradavky aj mi bolo špatne ..robila som si dva testy jeden asi pred dvoma mesiacmi a druhý pred mesiacom a oba boli negatívne. Bola som aj za doktorom a ten povedal, že keď mi zvyklo meškať mesiac aj pred tým než som začala brať tabletky, že mám počkať. Myslím ale že tri mesiace je už priveľa aby meškalo nie?

adriankar
12. dec 2014

Janusqaa mala by si zajst ku svojmu gynekologovi alebo ho popripade zmenit. O mna sa zacala zaujimat az lekarka (pred tym som mala dvoch muzov). Ti mi dovtedy pchali antikoncepciu na upravenie. Testov a liecby som sa dockala az od nej a bol mi diagnostikovany sydrom pco, ktory mi sposobila zrovna antikoncepcia, ktoru mi oni tak odporucali, lebo z toho mali peniaze ... nikdy viac. Terajsiu lekarku si nemozem vynachvalit. Pristupuje precizne a zodpovedne. Vsetko co zisti mi vysvetli, zakym oni si somrali popod nos 🙂 urcite nie je normalne taketo meskanie, mne zistili znizenu hladinu prolaktinu, co mi sposobovalo meskanie aj tri mesiace. Pre panov doktorov ziadna veda. Ved oni su uz stari a maju aj vnucence, nieto zaujimat sa o nejaku ci bude mat deti. Uz len preckat do dochodku 🙂 tolko moja skusenost.

samanta44
11. júl 2015

zaujimalo by ma ako to nakoniec dopalo? 🙂

kikuska91289
30. apr 2016

Baby vcera mi vysiel taky vysledok a dnes negativny nic Ani dusik co si mam o tom mysliet ?zajtra mam dostat MS za kazdy pripevok budem vdacna ;)

555petka555
24. jan 2022

@bublinka1111 po stiku po 15 dnov sa roby test

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre