Môže obvodný lekár vziať krv na zistenie tehotenstva?

darinkazv
12. aug 2011

Prosím vás, poraďte niekto. Moja gyn. šla na materskú. Nemá za seba zástup. Snažím sa nájsť si nejakého gyn., no je to dosť problém, lebo všetci, čo som zatiaľ zháňala, majú buď už plno alebo sú na dovolenke, takže neviem zistiť, či ma príjmu. Vyšli mi dva tehu testy pozitívne, kvôli rizikovej práci potrebujem papierovo potvrdiť, že som tehotná, aby som to odovzdala zamestnávateľovi, ktorý ma až po tom písomnom oznámení od lekára preradí na pracovné miesto, ktoré nebude také rizikové. Tak som chcela vedieť, či by mi mohla obvodná lekárka vziať krv a dať zistiť v nej HCG.? Alebo to môže len gynekolog?

pia22
12. aug 2011

Myslim, ze takyto odber robi len gynekolog, kazdopadne chod za svojim odbornym, nech ti poradi co a ako, pripadne ta niekde odporuci. Prip. sa daj docasne PN ak by ti mala praca ohrozit tehotenstvo, kym sa to poriesi. A blahozelam😉

simsalabim
12. aug 2011

Na tvojom mieste zatelefonujem obvodnej lekarke, vysvetlim situaciu a opytam sa 😉

albireo
12. aug 2011

moze aj obvodny. proste na ziadanke zaskrtne moznost beta hCG🙂 moze ta tak isto vypisat aj na PN,ak by bolo treba.

pietrula
10. nov 2022

@darinkazv Ahoj, dalo sa to nakoniec ?

darinkazv
autor
10. nov 2022

@pietrula ahoj,nie. Len gyn. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre