Môže byť hnačka znakom tehotenstva?

leonna
14. jan 2014

mamicky chcem sa spytat ci niektora z vas nahodou nemala na zaciatku tehu namiesto vracania hnacku.... stretli ste sa s tym? dakujem

asimama
14. jan 2014

😀 😀 😀 prepac musela som..zasmiala som sa..nie nemala 😀 ale je rozsirena zaludocna chripka,.,takze skor by som povedala nato 🙂

anitka123
14. jan 2014

No ja som niekde čítala že áno, že aj hnačka môže byť príznakom tehotenstva, že to telo tak môže zareagovať na niečo "nové" v sebe, a aj sama môžem povedať že aj u mňa to tak bolo, pár dní pred koncom cyklu som dostala "jednorázovú" hnačku, ale takú poriadnu 😀, a to som už bola tehu (s dvojičkami), žiadne iné príznaky som viac nemala, ani nevoľnosti, ani chúťky, nič 🙂

janinka14
14. jan 2014

@leonna
@asimama nesmej sa, ja aj sestra sme na zaciatku tehu nemali zaludocne nevolnosti a vracanie, ale strasne nas prehanalo a krce v bruchu. Vylakana som to hovorila gyndosovi a on tiez, ze blbost, mam si dat smectu, ze mam virozu. No viroza netrva tri mesiace.. najhorsie to byvalo v noci. To som aj tri krat sedela aj polhodinu na wc v krcoch. Potom to zrazu preslo a uz som si tehu uzivala. A aj tu na mk som o tom citala, ze niektore mamicky to mavaju na zaciatku tehu. Kazde telo to prijima inak..

dazdovka
14. jan 2014

no tak ja som mala par dni po uhniezdeni aj poriadnu hnacku, aj zvracanie, myslela som si, ze konec, viroza jak fras, ale nikto iny to nedostal, bola som na chate s priatelmi, 3 dni uplne nefunkcna, dalsie tyzdne uz hnacka aj nevolnosti miernejsie, ale predsa pretrvavajuce, som si hovorila ze neni mozne to co je za nekonecne pritulnu virozu... dalsie tehotenstvo v poradi malo tiez takyto zaciatok, pripisovala som to najprv stresu z novej prace a houby, to boli hormonalne vykyvy, na ktore takto reagovala crevna flora...

asimama
14. jan 2014

@janinka14 pocujem o tom prvy krat 🙂 prislo mi to vtipne 😀 ale tak nase hormony si robia co chcu 😉

hviezdicka111
14. jan 2014

@asimama ja som tiez hnackovala 🙂 nie dlho, ale bolo to aj u mna....

janinah
14. jan 2014

môže...každú menštruáciu v prvý deň mám aj hnačku,neriešim,aspoň poriadne vy.... 😀

nikolka1992
14. jan 2014

ja som zasa nejaka ,,zapecena" ,nie je to problém nejaký v brušku ? velmi to boli som na stolici,a bojím sa tlačiť veľmi .....a zasa niekedy mám hnačku,je to normálne takéto striedanie ? som v 9tt

petrapod
14. jan 2014

ja som mala hnacky na zaciatku tehotenstva asi prve dva tyzdne, takze ano.

buba08
14. jan 2014

aj ja som mala hnacky na zaciatku pri obidvoch tehu

pribinak
14. jan 2014

Však správ si test a máš to jasne

rybicka30
14. jan 2014

@janinka14 ja to mám presne takto isto.. krce už menej ale hnacku kazdy vecer 😒 🙂 a to som len na začiatku..
takže mne to tiež nie je smiešne a nechápem také reakcie 😝

leonna
autor
14. jan 2014

@asimama tiez ma v prvom rade napadlo ze to bude viroza, no kedze to nikto iny doma nema, tak ma napadlo toto...

obcansr
14. jan 2014

@leonna no možno može byt. lebo ja som mala presne na nový rok v noci hnačku , potom ešte 2dni, nič mi nechutilo ani poriadne jest, a každý den chodím na velkú čo predtým nebolo. a 11.1 som robila test a // , som už 5tt+5dni ,

leonna
autor
14. jan 2014
leonna
autor
14. jan 2014

@pribinak myslim ze test mi to este neukaze....len som chcela vediet ci sa s tym niekto stretol, a ako citam tak hej...no uvidim.

leonna
autor
14. jan 2014

@obcansr dnes doobeda som sa z nicoho nic rozrevala...cela som nejaka divna, tak neviem...no tebe v kazdom pripade gratulujem a dakujem za reakciu

dejnas
14. jan 2014

@leonna áno... môže byť.... ja som mala v oboch prípadoch hnačky... pri prvom tehotenstve ma hnali po všelijakých gastro vyšetreniach, keďže dr, sa tvárili, že príznak tehotenstva je - naopak - zápcha....
záver bol taký, že sa nič nezistilo, čiže napokon boli tie hančky pripísané rannému štádiu tehotenstva...
ja som ich mala ale v takom rozsahu , že som bola na wc aj 8 -10x denne, stačilo sa napiť čaju a bežala som 😝

majka_3
14. jan 2014

@nikolka1992 ano je to normalne..ja som bola velmi dlho zapecena az do nejakeho 7 mesiaca potom mi dal uzivat viac zeleza a to mi zriedilo ...ked som bola zapecena bala som sa tlacit...tak som pouzivala glicerin cipky 😉
.

asocial
14. jan 2014

@leonna u mna bola🙂...ale len na zaciatku ale bola...takze moze...a este poznam jednu, u kt.bola tieZ

petrapod
14. jan 2014

mne sa tiež na tehu teste nič neukázalo ked som mal tie hnačky a také kŕče lebo som si ho robila až dva týždne na to som ho zopakovala a tam to uz bolo jasne ale uz som tie hnačky nemala...

nikus20
14. jan 2014

@leonna ano moze ja som.tez mala.teda mam uz 3-4den a som v 3 tt

nikolka1992
15. jan 2014

@majka_3 dakujem majka,poviem to v poradni o 2tyzdne,ale mozno je to aj tym ze sa zapeciem ,lebo kadeco mixujem co mi pride na chut,tak asi zaludok to nevie dobre spracovat ....

angi07
16. jan 2014

Bože baby ... ja mám tiež hnačku už 3 deň , a aj teploty a presne počas ovulky sme mali sex, síce to by som mohla byť tehu max. 5-6 dní......

tomasko27
16. jan 2014

@angi07 Ahoj presne ako ja,hnacku a vecer teploty a take tlaky v prsiach a boleli ma,aj ma brucho troska bolelo a tiez to bolo tak ze skoro,no ale v pondelok si urobim test.Sa to troska zleosilo,ale stale ma prsia bolia,aj ich mam take plnsie tak som zvedava.

nikitaf
23. feb 2014

ahojte pripajam sa do tejto temy. pri prvej dcerke som take nic nemala, ale teraz vo stvrtok som mala pozitivny tehotensky test a v piatok ma prvy krat prehnalo, vcera v sobotu som letela asi 6x po obede a mam teraz brucho ako po bombardovani... je mi blbo take pocity otrasne v crevach 😒 takze u mna tiez priznak tehotenstva.... nikomu nic nie je len mne a jeme s rodinkou to iste...

mily7
28. mar 2014

@nikitaf ako si dopadla si tehu?

@angi07 ja som na tom presne ako ty. podla ovu a v ten den som urobila ovu test lebo som citila brucho velmi tak ukazal ze mam ovulaciu, ktoru som aj citila sme sa milovali a dnes 8 dni po uplne male kvapky hnede spinenie, tlaky v krizoch, priznak na menzes ziadny tentokrat no a na zachode som bola neviem kolko krat. nemam ze uplne hnacky ale frekvencia velka a to nechodim ze potrebujem na malu. mam z toho pocit ze ide o uhniezdovanie ale moc sa mi verit nechce.

nikitaf
28. mar 2014

@mily7 ahoj, bola som, ale bohuzial pred dvomi tyzdnami som spontanne potratila v 7tt ☹

mily7
28. mar 2014

@nikitaf to mi je velmi luto. velmi, prezila som potrat v 11tt. drz sa vela zdravicka a nech ti tvoj anjelik na buduce dohliadne na dalsie tehu.

nikitaf
31. mar 2014

@mily7 aj ty? ja neviem preco mam pocit ze vsetky zeny okolo mna potracaju ☹ az mi je to divne, lebo nikdy som nepocula o tolkych potratoch ako v poslednej dobe... zeby to bolo prave tou dobou... hlavu hore a nabudúce uz to vyjde. velmi ti drzim paste a mozno sa stretneme v rovnajek teme 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre