Moja sestra sa bojí, že otehotnie

17. aug 2024

Zdravím, zakladam túto diskusiu lebo sa už idem zblázniť. Moja sestra je v nervoch už pár dní lebo sa bojí že otehotnie. Neviem ako jej vysvetliť že sa nemá ničoho báť že to bude blbosť.
Mala s priateľom normálne pohlavný styk. A tvrdila mi že niečo so spermií jej stieklo omylom tam kde nemalo . Ale že vraj sa po tom hneď utrela .
Neviem ako jej mám vysvetliť že to ešte nič neznamená.
( Žijeme iba s otcom a ona takéto témy s ním preberať nechce )
Fakt budem vďačná za každý rozumný komentár.

nika_val
17. aug 2024

Skús je ukázať nejaké videá na YouTube že ako reálne prebieha otehotnenie.
Vysvetliť jej že na to aby otehotnela sa musia spermie dostať priamo dnu a nie to že jej niečo niekde stieklo.
To že to stieklo neznamená že sa dostalo dnu.
A za ďalšie na otehotnenie treba mať styk počas plodných dní, ideálne počas ovulácie.
Predpokladám že sestra nie je dospelá žena čo si nejak pravidelne sleduje ovuláciu, príznaky ovulácie a podobne takže netuší kedy ju mala. A ak povie že aplikácia jej ukázala plodné dni je to blbosť. Aplikácia ukazuje iba predpoklad kedy by mohli byť ak by mala dokonaly cyklus.
Takže v skratke: otehotnieť nie je tak jednoduché ako si tvoja sestra myslí
Je kopec žien ktoré by tak veľmi chceli a majú aj normálny styk kedy sa spermie dostanú dnu a aj tak neotehotneju (aj môj prípad).
Takže nech sa nestresuje, pretože z toho stresu jej bude zbytočne meškať menštruácia. 🙂

i_vu_li_cek
17. aug 2024

Presne, ako písala @nika_val: otehotnieť nie je také jednoduché. Vysvetli jej ale, že by tieto stresy nemusela riešiť, keby miesto prerušovaného styku investovali do ochrany.

bambieblue
17. aug 2024

Dievčatá a koľko že to máte rokov? Hlavne tvoja sestra? Jednu radu jej dám najlepšie nesexovať.Aspon do plnoletosti. Kde sa všetky baby s tým ponáhľate? Nič vám v živote neujde a už také starosti vo vašom veku? Aká som ja len rada že ja som si detstvo a dospievanie užila 🙂 A sex až po 18 tke skôr som nemala ani potuchy o tom 😅

patus_2
17. aug 2024

No ja neviem, ale "niečo so spermiami, tieklo tam kde nemalo" je nechránený pohlavný styk, pri ktorom sa môže otehotnieť. Takže ak chce sexovať, tam jedine s ochranou.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre