Mohlo sa vajíčko uchytiť neskôr?

simona231148
5. máj 2021

Dobrý deň, chcela by som sa poradiť s mamičkami. Pred 45-dňami sme mali s priateľom pohlavný styk pri ktorom do mňa pustil. Po dvoch dňoch od toho pohlavného styku som dostala ms, ktorá bola taká ako zvyčajné až na to, že po skončení ms som mala dosť silný hnedý výtok ktorý trval cca 1 týždeň. Potom som začala mať bolesti v podbrúšku ako pred ms. Po 4 týždňoch od toho pohlavného styku som pociťovala nevoľnosť, bolesť hlavy, únava, bolesť v krížoch a na bokoch. Tak som sa rozhodla spraviť si tehotenský test, jeden bol pozitívny a druhý negatívny, keď som šla ku gynekológovi tak mi zobral krv a na druhý deň som volala za výsledky a povedal, že o tehotenstvo sa nejedná, ale, že ak sa mi nedostaví ms do konca mája, tak mám prísť k zase k nemu. Takže som trošku v rozpakoch. Môže byť, že vajíčko sa mi uchytilo až pozdejšie a preto mi ešte nevie doktor zistiť tehotenstvo? Alebo? Vopred ďakujem za Vaše odpovede.

e1i
5. máj 2021

@simona231148 po 45 dnoch by uz mal vidiet ak by to bolo tehotenstvo,skor este podla mna caka ci menzes nepride sam a ak nie tak potom ti da vyvolavacku

rachel36a
5. máj 2021

@simona231148 nie nemoze...spermia prezije len urcity cas, vajicko este kratsi cas...takze tehotna urcite nie si

kkovacovak
5. máj 2021

@simona231148 ak si nemala žiadne hcg v krvi tak určite nie si tehotná. Gynekológ ti len pichne vyvolávačku

simona231148
autor
5. máj 2021

@e1i no áno, len kamarátke doktor povedal, že otehotnela až po 38 dňoch od pohlavného styku, nechápem ako je to možné...

simona231148
autor
5. máj 2021

@rachel36a kamarátke doktor povedal, že otehotnela až po 38 dňoch od pohlavného styku, asi preto si dávam nádej, že to môže byť teh.😏

e1i
5. máj 2021

@simona231148 to bude nejaka blbost. mozno pri 38dnovom cykle ale 38 dni po urcite nie. ved vajicko je oplodnenia schopne par hodin a spermie preziju par dni.

28 dni po uz som videla bit srdiecko to som bola v 7.týždni (6+4)po 45 by ti uz kyvalo.

rachel36a
6. máj 2021

@simona231148 nehnevaj sa, ale taku hlupost ziaden lekar nikomu nepovie...kedze zaklady biologie urcite pozna okrem lekara aj kazdy bezny clovek...a ta hovori , ze vajicko je schopne oplodnenia len v case ovulacie , cca do 24 hodin...potom odumiera a vyplavy sa...spermia v tele prezije dlhsie, aj niekolko dni, ale nie 38 dni...zrejme kamaratka nieco nepochopila z toho co jej hovoril lekar....takze si nerob zbytocne nadeje akk

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre