Mohla som otehotnieť?

28. aug 2024

Dobrý deň. Prosím vás, ak ovulácia ( na základe hlienu) prebehla v pondelok, je pravdepodobné že môžem otehotnieť aj po nej? Či iba pred ? Ďakujem za informácie

adeladulova
28. aug 2024

Pri prvom tehotenstve som raz čítala, že styk ma byt v deň vrcholu hlienu, a ešte dva dni po ňom.
Otehotnela som tak vtedy a aj teraz. Ja som to pochopila tak, že vrchol hlienu neznamená ovulaciu ako takú, ale ze sa blíži v najbližších hodinách.
Tento mesiac sa mi to potvrdilo, robila som ovulacne testy, riadila som sa aj hlienom, teda jeho vrcholom, a ostala som tehotná

autor
28. aug 2024

@adeladulova aha tak to by mohlo dávať zmysel. A už viete, že sa podarilo? Clearblue či už vám ukázal obyčajný test?
A ďakujem veľmi pekne, nechám sa prekvapiť ☺️

glade22
28. aug 2024

Ovulácia nastane 24 hodín po vrchole hlienu. Teda v prirodzených metódach sa za deň ovulácie označuje deň po vrchole hlienu.
Spermie si na vajíčko počkajú aj pár dní, vajíčko žije len 24 hodín, čiže styk pred ovulaciou je istejší na oplodnenie ako po nej.

adeladulova
28. aug 2024

Áno, klasicky paličkovy potvrdil tehotenstvo v deň čo mala prísť ms. Ale neprišla a aj som to "vedela" skôr tušila, lebo som mala svetlo hnedé špinenie a pocit naliatych pŕs.
Držím palce

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre