Mohla som otehotnieť?

10. aug 2022

Mohla som otehotnieť keď som mala styk ale nie ovulaciu ,ale plodné dní?

tdominika
10. aug 2022

Ano,kludne

autor
10. aug 2022

Ovulaciu som mala asi tretieho ak my správne ukazuje apka

tdominika
10. aug 2022

Ved uvidis za mesiac

noemikatka
10. aug 2022

Neriad sa podľa appky 😂 ona len vypočíta ale nie nie nikde písané že presne vtedy ovuláciu máš ja ju napr cítim a keď ma začnú bolieť prsia už viem ze je ponej a do cca 2tyz príde ms ale stalo sa mi už 2mes ze som ovulácia necítila do teraz som ju cítila vždy 🙈🙉

stellarstar
10. aug 2022

A tá apka ma odkiaľ vedieť kedy máš ovu? Máš to nejak cez Bluetooth oder usb prepojené?
Ovu si musíš sama odsledovať a podľa toho v apke nastaviť

autor
10. aug 2022

@stellarstar tak ta apka to vypočíta podľa menštruácie, asi ju nevymysleli len tak pre srandu ..

mima1991
10. aug 2022

Nie každá žena má ovulaciu v strede cyklu ako to predpokladá appka

nika_val
10. aug 2022

Aplikacia to vypočíta podla toho akoby to malo byť.. ale nie ako to je aj ked je to na zaklade tvojej menštruacie
Ale niektore ženy maju ovulaciu hneď po ms, niektore na 14ty deň, niektore na 18deň, niektore dokonca aj na 27deň
Takže aplikacia je len čistoo teoreticka že ako by to malo bytv

stellarstar
10. aug 2022

A si si v tom ista ze ti presne ukazuje? Ja používam tiež apku ale ja mam ovu odsledované a v apke tak nastavené. Ovu môžeš mať aj počas MS, pár dní pred alebo po MS nie v strede ako ti to apka ukazuje 😉

petamich
10. aug 2022

ta appka predsa nie je napojena na tvoje vajecniky 😀 pocita so standardnym cyklom a s tym, ze ovulacia je presne v strede, nuz ale nie u vysokeho % zien v strede nie je, my sme napr. nase dieta splodili 7-8 dni pred tym ako sa appka tvarila, ze ovulujem a teda aj mimo udajnych plodnych dni, ktore ukazala

wtroa001
11. aug 2022

Urcite ano.

leuska1991
11. aug 2022

@petamich presne tak

zuzkaa1991
11. aug 2022

Ja používam tu appku a tiez nie stale trafi sa ku skutocnej ovu
Kazda appka je nastavena podla "predpsiov ze stred cyklu je ovu" ale realne musi mat zena...ak mate kazdy meskac 7dni a na 28den MS tak realna sanca je ze mozete mat ovu ak nemate presne MS tak nie ;) ja do porodu tiez som nevnimala ovu az po a mne cca sedi pllodne dni ako ukazuje appka ale mam presne MS

janetinka27
11. aug 2022

appka je skor na to, aby sme si zapisovali pozorovane znaky cyklu. kedysi boli papierove kalendariky. appka obycajne len reaguje na to,co tam vlozis a cim presnejsie udaje tam vlozis, tym je vacsia pravdepodobnost,ze urobi spravny vypocet (odhad). inak je to z jej strany cisto iba vypocet pravdepodobnosti, nie vsak spolahliva info. nikdy sa nespoliehaj na predpovede z appky. ak chces mat nechraneny styk, musis svoje plodne dni a priznaky cyklu poznat lepsie ako appka.
ked tam vkladas iba datum krvacania, pocita iba s predpokladanym vseobecnym datumom ovulacie.ak tento tvoj cyklus bude mat napr. 36 dni, appka ho spätne prepocita a posunie ti plodne dni na neskorsi datum.bude jej jedno,ze predtym ich ukazala inokedy.
vloz tam dokladne pozorovanie hlienu, teploty atd a odhad bude presnejsi (no nikdy nie dostatocne spolahlivy), spolahlivejsie (aj to nie na 100 %) je len presne pozorovanie a poznanie cyklu, sono,odbery krvi atd

pantina007
11. aug 2022

Ale aj appka ukaze len priblizne! Ovulacia moze byt hocikedy v tom obdobi. Tvoje telo neni appka!

sabina_71
11. aug 2022

Určite áno.

bejka90
11. aug 2022

Ja mam tuto istu appku a nesedia mi tie ovulacie. Meriam si 2 mesiace bazalnuteplotu a nesedi to sice je tam sek "len" 1-3 dni takze na tuto appku by som sa uz vobec nespoliehala podla vlastnej skusenosti:(

any_soj
11. aug 2022

Takto... Ovulácia je 12-16 dní PRED menštruáciou. U zdravej ženy (ak je menej ako 12 dní, je to problém pre prípadné tehotenstvo; prípadne sú aj cykly bez ovulácie a to apka tiež nemá odkiaľ vedieť). Apka vie len spätne, podľa toho, kedy začne krvácanie, že kedy ASI bola ovulácia. A potom do ďalších cyklov z toho vypočítava nejaký priemer a tipuje kedy bude ďalšia. Ale v každom cykle to je ináč, dokonca aj ženy čo majú na deň pravidelný cyklus (čojaviem 28 dní každý mesiac), môžu mať v jednom cykle ovu na 12.den, v inom na 16.ty, v ďalšom vôbec a v ďalšom až na 26. vplyvom choroby stresu či hocičoho (potom samozrejme výnimočne aj ms sa im posunie neskôr). Alebo 2 ženy s pravidelným cyklom 28 dní, jedna môže mať ovu vždy 12.den a teda plodné dni od 7.dna (spermie prežijú 5 dní v žene pri vhodných podmienkach) do 13., a druhá 16.den a teda plodné dni 11.-17.den...
Proste apka toto nemá odkiaľ vedieť. Zisťuje sa to pozorovaním hlienu či krčka maternice, sledovaním bazalnej teploty, ovulacnymi testami alebo sonom. Z toho ovu testy, hlien a krcok ťa informujú že telo sa na ovuláciu chystá a bazálna teplota a sono vedia dokázať, že prebehla.
Kuk napríklad stránka lpp.sk ohľadne symptotermalnej metódy.

domka15_
12. aug 2022

Ja som otehotnela hneď po menštruacii😃

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre