Meškanie MS a negatívny test, čo mám robiť?

vanes_15
22. aug 2019

Prosím o radu lebo už som z toho hotová 😭menštruácia mi mešká už 8 dní, s priateľom sme mali chránený sex s kondómom a všetko sme stále kontrolovali, test som si robila a ukazuje mi negatívny, nemám žiadne bolesti ani príznaky proste nič, prosím poraďte mi čo mám robiť lebo už to nezvládam

monca0021
22. aug 2019

@vanes_15 a čo nezvládaš? Nerozumiem.. tehotna niesi, menzes nemešká ešte tak strašne dlho. Koľko máš rokov? Daj si červeného vínka a je. Kľudne to môže byt výkyv hormónov, stres, nejaké lieky, cysta.. veľa dôvodov prečo ešte nemáš ms. A možno len tak a čoskoro príde, ak bude dlho meškať tak chod na gyndu tu ti nikto viac nič neporadí.

vanes_15
autor
22. aug 2019

@monca0021 skúšala som aj víno len po tom čo všetko čítam po nete som zmätená a vystresovaná 😔kedy by som mala ísť na gyndu? Aj to by som išla prvý krát a toho sa tiež obávam

pallacinka29
22. aug 2019

ze “vsetko sme stale kontrolovali” 😂😂😂😂😂😂

vanes_15
autor
22. aug 2019

@pallacinka29 no ved hej každý jeden kondóm 😏😔veľmi smiešne

pallacinka29
22. aug 2019

@vanes_15 ano, cely tento Tvoj vylev je smiesny, ale tak cez slzy...
Co Ti maju zeny poradit, netusim...

dudos
22. aug 2019

Urob ešte jeden test. Budeš si istejšia. No a k tomu gynekológovi choď tak ci tak. Keď si už začala sexuálne žiť /predpokladám na základe tvojho príspevku, že si mladé dievča/ tak prevezmi aj zodpovednosť za svoje telo a daj sa vyšetriť. A takto už raz za rok pravidelne 😉.
No a ďalšia moja otázka znie, ako sú mladé dievčatá poučené o sexuálnej výchove? Čo rodičia, škola? Svedčia o tom takéto a podobné príspevky na tomto fóre vždy keď je čas prázdnin.

liv1
22. aug 2019

@pallacinka29 to je teda naozaj skvely prispevok hodny dospelej zeny voci evidentne mlademu dievcatu. Si neskutocne trapna. Ked neporadis, na co tu strasis.

@vanes_15 ms moze meskat z viacerych dovodov, nielen z tehotenstva. Nebrala si nahodou nejake lieky posledne tyzdne? Ak si este nebola u gynekologa, teraz je isto ten spravny cas ist. Tak ci tak treba chodit preventivne raz za rok. Neboj sa toho, nie je to nic hrozne. Alebo si vyber zenu. Povedz jej/mu ked tam prides to iste, co nam tu. Spravi ti krvne testy a ak by bolo vsetko ok pichne ti akusi injekciu na spustenie ms. O kontrolovani kondomov som uz pocula u kamosa. Mal paranoju z tehotenstva svojej priatelky, tak kazdy kondom vraj po sexe napustal vodou ci nie je deravy 😁😁. Kazdopadne drzim palce a nicoho sa neboj 😉

liv1
22. aug 2019

@dudos prosim ta, taketo otazky tu ma mnoho aj dospelych zien😊, netreba to zvalovat na sexualnu vychovu, proste taka mlada este nemusi vediet co ma robit ak sa chranila a napriek tomu meska...

pallacinka29
22. aug 2019

@liv1 dost si Ty trapna... ked zvlada aktivny sexualny zivot, nieco o nom by mala vediet a nerobit to pudovo ako zviera...

veronikaszabova
22. aug 2019

No dufam, ze tych "15" v tvojom nicku nie je tvoj vek...

korunka1
22. aug 2019

@veronikaszabova jáj, si píš, že je 😀

kataka10
22. aug 2019

@vanes_15 Necitaj clanky na internete a nestresuj, ale chod ku gynekologovi. Uz si tam davno mala ist ak s priatelom sexujete. To ze sa bojis, nie je dovod tam neist, kazda ktora zije sexualne si tym musi prejst, bez toho to jednoducho nejde. Doktorka pozrie ci si OK, mozno da injekciu na vyvolanie ms a budes mat po stresoch. Uz si spravila prve kroky k dospelosti, tak treba prevziat zodpovednost za svoje zdravie a chodit na pravidelnu prehliadku. Pozri aspon uz budes mat gynekologicku, ku ktorej mozes ist hocikedy, ked budes mat nejaky gyn. problem, co ti ako kazda sexualne aktivna zena mozem s istotou povedat, ze este pride a nie len raz...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre