Meškajúca menštruácia a Covid

zuzka1620
5. jan 2021

Ahojte, idem si po radu...možno...nevedela som sa rozhodnúť, kam s príspevkom😊Dúfam, že ma neznesiete...😁Menzes mi mešká 23 dní, čiže posledná bola od 10.11.2020, cyklus mávam 33 dní. Od 16.12. som bola pozitívne testovaná na Covid, priebeh bez komplikácií 1 deň zimnica a nádcha pár dní, strata čuchu, nič vážnejšie. Asi 4 až 5 dní mám stále potrebu chodiť na WC na malú a mam pocit sucha v ústach. Mala som mravčenie v prsiach a bolela ma ľavá strana podbrušku ako pred MS, 2 dni návaly tepla, dnes zas naopak, bola som uzimená. Test negatívny dnes ráno a menzes v nedohľadne, ani sa mi nezdá, žeby mal prísť...Móže to byť coronou??Či hľadať za tým niečo iné?🤔

titla
6. jan 2021

@zuzka1620 Ano, MS Ti moze meskat, pretoze si bola chora. Ci uz covid alebo ine ochorenie, je bezne, ze to ma vplyv na tvoj cyklus.
Mozes mat ovulaciu posunutu, alebo aj anovulacny cyklus. Mas negativny test, takze je nepravdepodobne, ze sa bude jednat o tehotenstvo.

zuzka1620
autor
6. jan 2021

@titla ďakujem za odpoveď, ešte ma trápi 1 vec😁teda, ak smiem...nemeriam bazálnu teplotu dlhodobi, ale ak som tomu dobre porozumela, najvyššia teplota = ovulácia...to by teda mne sedelo podľa kalendára. Je možné nedostať MS, ale ovulácia príde ako má??

titla
6. jan 2021

Je mozne, ze sa Ti vplyvom ochorenia (alebo stresu, ci z inych pricin) posunula ovulacia na neskorsi termin a tym padom aj MS.
S grafom Ti velmi neporadim, ja som si bazalnu teolotu nikdy nesledovala.

betka226
6. jan 2021

Ja som bola pozitiv testovaná 15.12. 2020, MS som čakala 23.12. a tiež som si hovorila, že zrejme vplyvom Covidu a príznakov, ktoré som mala mimochodom na chlp rovnaké ako ty sa mi ms nedostaví. Jeho čerta.....🙈 Aj keďsom zdravá a v pohode nedostanem ms s takou presnosťou švajčiarských hodiniek ako počas choroby.🙄

zuzka1620
autor
6. jan 2021

@betka226 😁😁tak niekedy to zrejme prekvapí, keď to nečakáš🤣🤷‍♀️Ďalší MS mám dostať budúci týždeň, uvidíme, kedy sa uráči😊

fialka13
24. jan 2021

Ahojte baby. Ja mam presne takýto problém ze mi mešká menštruácia 8 dní a tiež som bola pozitívna 7.1.takze je možné že to je kvôli covid? Test mam negatívny

nnikki88
13. feb 2021

@zuzka1620 a dostala si ju?
Ja mám asi podobný problém..mešká mi 11 deň, test negatívny a tiez som po korone. Klasické príznaky pred MŠ už mám, no stále nič..a inak to mám ako švajčiarske hodinky.

zuzka1620
autor
13. feb 2021

@nnikki88 áno, dostala na 60. deň od poslednej MS, tzn., že mi 27 dní meškala😏

nnikki88
13. feb 2021

@zuzka1620 Ach jeeej 🤦‍♀️ A bola si pri lekárovi či si len čakala? Tak ja dúfam že to pride skôr. 🤦‍♀️

zuzka1620
autor
14. feb 2021

@nnikki88 nebola...čakala som a dúfala, že je za tým len korona😉😊Ale ako všeličo mi chodilo po rozume...a tento cyklus mi prišiel dokonca 2 dni skôr...tak už si myslím, že je všetko tak, ako má byť😊

lianna151
9. mar 2021

Je tu niekto kto ma problém s cyklom po korone ? Bola som chorá na covid v januári,vo februári som po 60 dnoch cyklu len splnila...teraz ako keby ďalší cyklus to isté bolesti v podbrušku a krvacannie nikde. Tehotná nie som.

zuzana_l79
11. mar 2021

@lianna151 ahojky, mam podobny problem, tiez som prekonala covid vo februari, menstruacia mi uz meska vyse tyzdna, co inak chodila uplne presne alebo aj skor...

lianna151
11. mar 2021

@zuzana_l79 Nakoniec došla od decembra teraz normálna,ale píla som týždeň alchemilkovy čaj,to ma začalo bolieť podbrušku a nejako sa to rozbehlo....aj ja som mala.presne,niekedy meškala, ale max.zopar dni.

zuzana_l79
12. mar 2021

@lianna151 dakujem za reakciu, no som zvedava, kedy to dorazi u mna, snad tiez čoskoro nabehnem do normalu☺️. Pozriem tiez ten cajik😉

alena68
21. mar 2021

@zuzana_l79 tiež som prekonala covid, nedavno mi skoncila karantena a treti den mi meska menzes a to mne vzdy chodia nacas ba dokonca aj skor, nikdy nemeskaju

zuzana_l79
21. mar 2021

@alena68 vyzera to, ze je to po covide asi dost caste..mne ešte stále nedorazila🙄

alena68
21. mar 2021

@zuzana_l79 hlavne ze o tom nikto nerozprava ani sa nepise ze po prekonani moze meskat. Tebe to kolko uz meska?

lucinika
21. mar 2021

@zuzana_l79 ahojte, ja som na tom takisto. Pred Covidom mi MS chodila ako hodinky +/- 2 dni. Po covide mi meskala 7 dní, čo je po chorobe normálne. Teraz som mala dostať ďalšiu a zasa mešká,uz je to 8 dní a stále nič. Cca už týždeň mam všelijaké nálady, hormóny so mnou lomcuju. Tehotná na 100% nie som.

nnikki88
21. mar 2021

@lucinika ja som tiež ako hodinky.. Dokonca ani po chorobe nemám rozhádzaný cyklus až teraz..po covide prvý mesiac 10 dni meškanie a teraz druhý mesiac meškanie 6 dni..takze asi sa telo spamätáva dlhodobo..

lucinika
21. mar 2021

@nnikki88 keď som sa o tomto bavila so známymi, ktoré Covid prekonali, každá z nich začala mať problém s MS. Moja mamina je v prechode, 2 roky bez MS a teraz po covide ma už druhý cyklus menštruácie, jej kolegyne detto. Kamoška ma od covidu zasa hrozne silné krvavácanie pričom jej menštruácia trvá aj 9 dní. Volala so svojou lekárkou a vravela jej ze to okrem iného patrí medzi postcovidove syndromy...

zuzana_l79
22. mar 2021

@alena68 mne uz meska 15 dni a mam pocit, ze cely cyklus budem mat vynechany, lebo nemam vobec ziadne naznaky, ze by nieco malo vobec prist..Ja som poslednu menstruaciu mala vlastne práve počas covidu, ked som bola v karantene, 14 dni som vtedy krvacala😔. A potom uz vlastne nic..tak som zvedavá ako mi to rozhasi cely cyklus a kolko sa budem z toho davat dokopy🥴.

alena68
22. mar 2021

Dievcata tak mne uz prisli dnes po 3 dnoch

zuzana_l79
22. mar 2021

@alena68 tak to si na tom este celkom dobre😉

petronela919
23. apr 2021

Mne uz meska tyzden, tiez som prekonala covid vo februari, testy som si robila a vsetky negativne, tak dufam, ze je to kvoli korone, doma mam uz troch chrustov tak by bolo riadne prekvapko😲 v utorok idem pre istotu k dr, tak.som zvedava ako to dopadne....

petronela919
23. apr 2021

@zuzana_l79 dosla Vam nakoniec MS?

fialka13
23. apr 2021

Ahojte baby... Hlásim sa s ďalším rozhadzanym cyklom... No ak to bude stále takéto neisté ze kedy mi prídu je to na nervy... Opäť meškali 2 týždne....

alena68
23. apr 2021

@fialka13 mne tento mesiac prisli o 3 dni skor

zuzana_l79
24. apr 2021

@petronela919 Mne nakoniec dorazila az po 22 dnoch meskania, a MS trvala az 24 dni😟 Potom dva dni klud a zase spinenie, krvacanie, ktore sa vlecie az doteraz...no neviem kedy sa to znormalizuje, snad aspon do leta ano🙄

zuzana_l79
24. apr 2021

@fialka13 ja uz ani nemozem povedať, ze by to bol cyklus, tiez som zvedava, do kedy to takto bude😟🙈

fialka13
24. apr 2021

@alena68 to je ten lepší prípad ako keď 2 týždne nič a natlakovana strašne... By som vtedy zjedla aj chladničku od nervozity

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre