Mesiac som nedostala menštruáciu. Čo mi je?

katusik222
14. máj 2009

Ahojte!
Mám taký problém.. Už mesiac som nedostala menštruáciu. S priateľom som mala prerušovaný pohl.styk, tak som si myslela, či sa nepritrafilo. Ešte som čakala a min. týždňa v pondelok som si kúpila tehotenský test. Ten bol negatívny. Na nete som začala pozerať nejaké príznaky tehotenstva. Veľa ich nepociťujem, no je pravda, že u každej ženy je to iné. Ja som schudla 3 kilá, žalúdok som mala pár dní ako na vode. V dňoch, keď som mala mať menštr. ma pobolievalo v podbrušku a krížoch.Tiež mávam už možno vyše týždňa zvýšenú teplotu tak 37,3. Asi 3 dni som min. týždňa trošku špinila. Nedalo mi to a včera som šla k doktorovi. Bála som sa, či nemám nejaké cysty..:(( Ale chválabohu cez sono zistil, že cysty nemám žiadne. Ale vraj na tehotenstvo to tiež nevyzerá. Je možné, že mi tam nič nemohol vidieť v prípade, že je to skoro? Vraj mám niečo s hormónmi.. Myslíte si, že tehotenstvo je v mojom prípade vylúčené pri tom, čo som pociťovala a pociťujem? Doktor mi dal vyvolávačku, tak čakám.. Ale i tak som z toho dosť zmätená. Napíšte mi prosím, čo si o tom myslíte.. 🙂 Ďakujeeem... Vaše skúsenosti mi možno nejako pomôžu sa vo mne zorientovať.. 🙂 🙂

wsmoulinkaa
14. máj 2009

100procentně ti těhotenství potvrdí test z krve....u nás se na krev chodí do nemocnice a nemusíš mít doporučení od lékaře!! tak si tam zajdi a z toho to jedině poznáš!! Jinak mimi bývá prý vidět tak kolem 5-6tt papa

wsmoulinkaa
14. máj 2009

moment ted čtu jsem to přehlédla, že ti dal vyvolávačku?? to tě neposlal na krev teda?? to je blbý-to by měl!!

jahody11
14. máj 2009

ja som mala podobny problem, a tiez to nakoniec boli hormony, daj si u svojho lekara urobit hormonalny profil
ja som mala nejake vysledky zle a preto my menzes vynechaval a mala som aj take stavy ako tehu, doky mi nasadil lieky a menzes zacal chodit ako hodinky a do pol roka som bola tehu 🙂 🙂
dokonca aj ked mi pichol vyvolavacku, vtedy mas dostat menzes do 2 tyzdnov ja som koli tym hormonom dostala az na treti tyzden, bola som uplne z toho hotova...

Tak ti drzim palce nech mas vysledky co najlepsie,pa. 😉

kwetinnka
14. máj 2009

katusik,ak si mala aj teplotu mozno si mala nejaky zapal,infekciu..nebola si v tedy nachladnuta....hormonalny profil ma vyznam ak sa ti taketo vypadky stavaju castesjie

margarita
14. máj 2009

ak Tvoj doktor nic nevidel a mas problemy s hormonmi, tak urcite tehotna nie si, a ani nase skusenosti Ti v tomto nepomozu 😉 doktor by Ti to zistil, ver tomu.

kveta
14. máj 2009

Katusik, neviem, či som to pochopila správne, ale ak si schudla ešte pred termínom menštruácie, tak telo si to mohlo vysvetliť ako silný stres alebo ohrozenie a zrušilo menštruáciu - tak ako napr. nemávajú menštruáciu ženy s anorexiou alebo ako nemávali menštruáciu ženy v koncentračných táboroch.

kwetinnka
14. máj 2009

margarita ma uplnu pravdu,nepichol by ti vyvolavacku bez toho aby si nebol isty...a nie vzdy je nutne zobrat krv

katusik222
autor
14. máj 2009

Ďakujem holky!! 🙂 Ste zlaté!! 🙂
No som zvedavá, čo spraví tá vyvolávačka.. 🙂 Je pravda, že som si myslela, že mi vezme krv, no nič. Predsalen som si chcela byť istejšia.. A hormóny by som už nejako nechcela brať. Len pred vyše pol rokom som ich vysadila, lebo som prekonala mononukleózu, pri kt. som mala zvýšené pečeň.testy.
Kwetinnka, nachladnutá si myslím, že som nebola, dosť si na to dávam pozor..

kveta
14. máj 2009

Tá mononukleóza je určite zažehnaná?

katusik222
autor
14. máj 2009

kveta: Určite áno, každý mesiac som chodila na krvné testy a doktori mi potvrdili, že som za vodou.. 🙂 Preliečila som sa v nemocnici..

kwetinnka
14. máj 2009

lebo mne takto tiez vynechali....skoro dva mesiace ale bola som medzitym chora....ale u mna vypadky neboli nic nove..preto mi doktorka urobila profil....a tie pecenovky uz mas dobre??lebo so zlymy by som sa do tehu nepustala

katusik222
autor
14. máj 2009

kwetinnka: Mne najdlhšie predtým meškala menštr. asi týždeň. A toto ma ozaj prekvapilo.. Nebola som ani v nijakých stresoch.. Pečeňovky vraj sú už úplne v poriadku. Výsledky v norme. Teraz neberiem ani žiadne lieky. Som taká rada, že som sa z toho dostala.. 🙂

kwetinnka
14. máj 2009

tak potom by som si asi nerobila stres....ak by sa to stavalo pravidlom..urcite by som ten profil chcela,,,a ak aj chcete babetko..ale myslim ze to nieje nic strasne,,ten jeden tyzden

katusik222
autor
14. máj 2009

Tak to bude najlepšie..🙂 Doktor mi povedal, že ak do 2 týždňov nedostanem, mám prísť na krv. Ale skôr som sa obávala tých cýst. O tých som veľa čítala.. ☹ Ale cez sono by ich asi videl, že? 😅

kwetinnka
14. máj 2009

samozrejme,,,,tym ze cysty maju inu hustotu tkaniva je ich dost lahko vidiet

katusik222
autor
14. máj 2009

Ďakujem kwetinnka! 😉 To som rada.. 🙂

kwetinnka
14. máj 2009

bud kludna...a keby si bola tehotna? potesilo by?

zuzana581
14. máj 2009

Ahoj. No ja si myslím, že tehotná určite nie si, lebo ak ti lekár dal vyvolávačku, tak tam nič nevidel. Jedine, že by bol slepý alebo mal fakt zlý ult. Minimálne zdúrenú maternicu by si mala a to myslím každý gynekolog rozpozná. A cysty by tiež asi videl. No ale ja samozrejme nie som odborník, tak to je len môj osobný názor.

katusik222
autor
14. máj 2009

Určite áno! 😀 Teraz končím výšku, mám 4 a pol ročný vzťah, deti milujem.. 🙂

kwetinnka
14. máj 2009

tak na vsetko pride....uvidis

wsmoulinkaa
14. máj 2009

doktor by mi nikdy nedal vyvolávačku pokud by mi nezjistil těhotenství z krve!! to vím-už jsem to zažila, že jsem měla spoždění a řekl, že nejdřív mě raději pošle na krev a pak dá vyvolávačku.

Kamarádka takto potratila...může se to stát bohužel!! ☹

kwetinnka
14. máj 2009

tak potom ale neveril sam sebe co vidi...sak je len kratko tehotna ta hladina UCG nemusi byt taka aby dokazovala tehotenstvo

katusik222
autor
14. máj 2009

kwetinnka: už sa na to teším 🙂
wsmoulinkaa: chúďa kamarátka.. ☹ Taký zbytočný potrat. Ako je možné, že sa to môže stať? Čítala som, že vyvolávačka nemôže uškodiť, vraj práve naopak. Ešte pomáha k uhniezdeniu vajíčka.. Teraz som z toho naozaj zmätená. 😖

wsmoulinkaa
14. máj 2009

katu...tak to koukám že to pomáhá...to si prověřím u dokyho raději!!!abych sem nepsala zmatky 😉

ale ten můj mě vážně raději ještě poslal na krev....

hlavně at jsi v pořádku kočko!!!!! 🙂

katusik222
autor
14. máj 2009

ďakujem wsmoulinkaa!!! 🙂 Presalen tá krv je asi istejšia.. 😉

problemi
26. mar 2013

volam sa miska mam 25 rokou stale ma trapia moje zdravotne problemi mam moin na maternici a stale mam nejake pr oblemi uz som bola 2 krat na to operovana asy pred rokom som otehotnela no bohuzial som potratila ale nikto nevie praco zistili mi ze mam zase ten mion maternici a ze mam dve maternice no teras som nedostala moju menstruaciiu a bojim sa aby som nebola zase tehotna neviem co mam robyt poradil by mi niekto som zufala od strachu

111fdw
26. jan 2014

ahojte babenky chcem sa spitat chceme babo ale nedari sa som po endometrioze asi 1rok chcem to velmi snazime sa ale marne vzdi dostanem a cas menstruaciu 28 vecer alebo rano co mama robit a ako nato ist niake radi bi sa nenasli premna

111fdw
26. jan 2014

kedi mam ist nato pred alebo po

lilian23
18. máj 2014

ahojte
chcem sa iba spytat.mozno poradit.
Uz 7den mi meska menstruacia. Tehotenstvo je vylucene. Je pravda ze pred mesiacom mi diagnostikovali Infekcnu mononukleozu a bola som v tom case pod dost vysokym stresom- kazdy tyzden odbery krvi...Pecenove hodnoty sa mi uz zlepsili, tak neviem co moze sposobit ze mi menstruacia meska..Myslite ze to moze byt sposobene tou mononukleozou, a aj pripadnym stresom?
dakujem za rady

vefi89
18. máj 2014

@lilian23 samozrejme, že môže 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre