Menzes mi mešká 10 dní. Som tehotná?

jankachalu
23. dec 2021

Ahojte, som tu úplne nová a idem si k vám s jednou prosbou a radou.
Snažíme sa o bábätko 5.mesiac a teraz mi menzes mešká skoro 10 dní. Vždy som mala pravidelný menzes ale posledný polrok mi to kolýše aj o 3-4 dni. Každopádne dnes už je to 37.den od prvej menštruácie.
Dnes ráno som si spravila 2 testy a oba pozitívne avšak už cca 5 dní veľmi jemne špiním, bolia ma prsia a mam jemné tlaky v podbrušku. Cca týždeň mi robia niektoré jedlá zle, mam kŕče a preháňa ma a dnes mám skoro cely deň rozhádzaný žalúdok. Zajtra sú Vianoce a následne sviatky. Nemôžem sa poradiť so žiadnym lekárom a mám tu jednu otázku. Som určite tehotná alebo je tu stále dáky otáznik? Napadlo ma, že by som dala manželovi test pod stromček. Ale keďže už zajtra sú Vianoce tak nemôžem počkať pár dní a znova sa testovať. Tak teraz neviem či mu to hovoriť alebo ešte počkať ak je to teda len dáky omyl.
Prosím o radu, ďakujem krasne 🙂

vitriolka
23. dec 2021

pockaj do silvestra, to by malo byt uz jasne a bude mat mozno darcek k novemu roku

jankachalu
autor
23. dec 2021

@vitriolka len ma to veľmi trápi a potrebujem sa zároveň s niekym o tom porozprávať z mojich blízkych. Neviem si predstaviť ešte týždeň to držať v sebe :(

juliasb
23. dec 2021

@jankachalu tak sa o tom porozprávaj s manželom ale nedávaj mu to ako darček. Ako darček bytobolo podľa mňa vhodné až po tom, čo to potvrdí gynekológ, čo samozrejme teraz nestíha.
Veľmi ti to prajem, aby si bola tehotná, ale to špinenie môže (nemusí) byť aj zlé znamenie.

nikasmile
23. dec 2021

@jankachalu ahoj. Ja by som to normálne mužovi povedala. Pri oboch pozit. som to môjmu hneď povedala a spoločne sme čakali aj na potvrdenie tehu. Je to vaše dieťatko a obaja spoločne pracujete na vašej rodinke a určite ti bude lepšie sa o tom s ním rozprávať. Držím palce aby bolo všetko ok.

beatrice1111
23. dec 2021

@jankachalu ja by som mu to takisto povedala 🙂

cecilia29
24. dec 2021

Povedala by som mu to a určite skočila s tým spinenim na pohotovosť. Možno predpisu nejaké lieky a zároveň aj potvrdia tehotenstvo.

petamich
24. dec 2021

spinenie casto neznamena nic dobre a mohlo by to byt biochemicke alebo mimomaternicove alebo hematom alebo x veci, urcite necakaj kym skoncia sviatky ale chod na pohotovost, mali by vidiet minimalne gestacny vak a ako pisu baby, tak ti mozu dat progesteron a ine veci na podporu, drzim velmi paste ❤️🤞🏻

skybielicka
24. dec 2021

@jankachalu ahoj, som ti poslala správu, myslím ze všetko je v pohode a povedz aj manželovi,, isto krajší vianočný darček ani dostať nemôže 😍😍

jankachalu
autor
24. dec 2021

A nie je problém ísť na pohotovosť v takomto kvázi začiatku?
Či ma nepošlú kadeľahšie.
Bojím sa čo bude a zároveň aj toho co mi povedia na pohotovosti :(

nikasmile
24. dec 2021

@jankachalu nepošlú ťa a choď čím skôr.

jankachalu
autor
24. dec 2021

@nikasmile takže radšej ísť už dnes? Najlepšie hneď teraz? Uuuf neviem čo povedať manželovi keďže som ho večer chcela prekvapiť

alka234
24. dec 2021

@jankachalu treba ísť na pohotovosť keď sa cítiš divne a máš tlaky, nemusí to byť nič, len tí začína rásť maternica keď si tehotná, ale pre istotu. Takže môžeš ísť kľudne na pohotovosť.

leuska1991
24. dec 2021

@jankachalu pohotovost. Ja som bola takto isto,islo o biochemicke. Drzim palce

gionella
24. dec 2021

@jankachalu súhlasím s babami pohotovost a ešte dnes

jankachalu
autor
24. dec 2021

Ďakujem žienky každej jednej. Akurát som prišla z pohotovosti, zatiaľ na sone nebolo nič vidieť, keďže je to príliš skoro, zobrali mi krv a mam o cca 2 hodiny volať či bude hcg dostatočne vysoké. Podľa toho sa uvidí co ďalej. Tak držte palce, toto čakanie je hrôza.

simbatko
24. dec 2021

@jankachalu držím palce...aby to bolo v poriadku...Daj vedieť ❣️

jennifer007
24. dec 2021

@jankachalu chod na pohotovosť ze si tehotná a ze spinis pozrú ťa 😉

jankachalu
autor
24. dec 2021

@simbatko takže tehotná som, hcg mam 500 niečo ale teda v pondelok mam prísť znova aby sa zistilo či je všetko na správnom mieste, keďže to ešte presnejšie určiť nevedeli. Ale aj všetky ostatné hodnoty sú v poriadku takže verím, že bude všetko na správnom mieste 🥰🥰 a teda manžel sa môže dnes tešiť krásnemu darčeku ❤

simbatko
24. dec 2021

@jankachalu verím že všetko bude v poriadku ❤️ Gratulujem 😘

jankachalu
autor
24. dec 2021

@simbatko ďakujem krásne ❤

nikasmile
24. dec 2021

@jankachalu tak držíme palce a gratulujeme

dedax
24. dec 2021

Tak to ozaj budú pekne vianoce prajem to každej ktorá túži po babatku

janka158
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jankachalu
autor
25. dec 2021

@dedax tak to veru boli a aj sú najkrajšie. Manzel sa neskutočne teší ❤

xiaomi_
25. dec 2021

@jankachalu ale v pondelok už k svojmu gyn, nie znova na pohotovosť

jankachalu
autor
25. dec 2021

@xiaomi_ som objednaná znova na pohotovosť, doktorka si to chce uzavrieť a potom už začnem chodiť normálne. Tak v pondelok idem tam a hneď utorok k mojej 🙂

mamina87
29. dec 2021

Ahoj tak ako si dopadola u svojej lekárky ? A gratulujem 🥰 ja čakám tiež na krámy ...len moje vedia aj meškať ...ale dúfam že sa dostavia 😁

jankachalu
autor
31. dec 2021

@mamina87 no v pondelok keď som šla teda na kontrolu na pohotovosť kde ma chcela vidieť doktorka ktorá má 24.vysetrovala tak po 3,5 hodinách čakania ma zobrala iná doktorka, že ta ku ktorej som mala ísť ma dovolenku a všade je tak plno ze ma musia zobrať mimo ambulancie. Na vyšetrení zistila že vôbec nič stále nevidno, zrazu po čase keď mi už išla vysvetľovať ako ďalej postupovať našla prázdny gestacny vak v rozmeroch 3mm. Upozornila ma ze to stále nič dobré na 100% neznamená a ze sa jej nezdá keď už som skoro v 6.tyzdni ze by to bolo fajn a teda že sa obáva čo z toho bude. Zobrali mi krv a poslali domov, na druhý deň som volala za výsledky a HCG som mala 846. Avšak výsledky mi oznamovala Tretia doktorka ktorá povedala ze keďže nevie co bolo predtým a keďže ma nevysetrovala ona, mam len počkať, ak bude zle mam prísť ale kým je všetko fajn tak mam ísť k svojej gynekologické minimálne o týždeň. Takže som objednaná na 5.1.k mojej a uvidíme co bude tam. Snáď už budem mudrejsia lebo týždeň naťahovačiek, stresu, strachu, to dá zabrať.
Spinim stále, kŕče už nemám žiadne a mam len pocit ze mi ustúpili niektoré príznaky, napriklad to ze mi bývalo ťažko. Teraz len chodím veľa cikať posledné 2 dni a včera som síce večer prvýkrát zvracala ale nie je mi tak ťažko ako pred týždňom. Tak som zvedavá, bojím sa ale verím, veľmi verím ze bude všetko super ❤🤞🤰

mamina87
31. dec 2021

@jankachalu tak ja som tiež spinila v apríli ...mala som prázdny vak ale hcg s krvi som mala cez 25 tis ...čo má hneď upozornila že to je veľa ....tak ma neminula kyretaz ..držím ti prsty len oddychuj ....mne keď neprídu krámy do utorka tak robím test v utorok ráno😁 manžel vraví že nič nebude ....ale chcem si bit istá ...lebo ma už ide stoho trafiť a som nervózna ako pes 🐕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre