Menštruácia mi mešká 3 dni a test mi vyšiel krásne pozitívny

alzbeta12399
13. júl 2022

Ahojte, chcem sa poradiť.. včera som si robila test, menstruacia mešká 3 dni, bolesti brucha mám aj pŕs test mi vyšiel krásne pozitív, večer už nie

jjanulienka
13. júl 2022

Treba sa obejdnat k lekárke na krv🤷🏽‍♀️

alzbeta12399
autor
13. júl 2022

@jjanulienka na krv ?? Prečo tam

janai1
13. júl 2022

@alzbeta12399 lebo tehotenstvo sa potvrdzuje z krvi

alzbeta12399
autor
13. júl 2022

@janai1 a u gynekológa nie ?😂

alzbeta12399
autor
13. júl 2022
janai1
13. júl 2022

@alzbeta12399 vsak u gynekológa ti vezmú krv 🤦‍♀️

dori2
13. júl 2022

@alzbeta12399 ak myslis potvrdenie u gynekologa na sone, tam este nebude nic vidno. preto z krvi hladinu hcg

alzbeta12399
autor
13. júl 2022

Okej ďakujem vám

bolarazjedna
13. júl 2022

@alzbeta12399 ráno je najvyššia hladina hcg, lebo je aj moč najkoncentrovanejsi, preto ti večer mohol test vyjsť negatívne. Treba testovať vždy ráno, z prveho ranneho moču.

anjelicek26
13. júl 2022

Rano je moc koncentrovanejsi, teda vyssie hcg... na zaciatku tehu sa ti moze stat, ze vecerny je negativny, nic to neznamena...o dva-tri dni budu pozitivne aj tie vecerne... sprav si termin u gynekologa (o dva-tri tyzdne) na prve sono...

majamat
13. júl 2022

@janai1 vsade neberu krv. tehu sa da potvrdit aj sonom.

saska85
13. júl 2022

Ja by som šla ku gynekologovi hned , aj som sla lebo predtym som mala biochemicke tehotenstvo . Hned mi nasadil Duphaston na zdrzanie plodu

janai1
13. júl 2022

@majamat no sonom určite nie v začiatkoch...
Ešte som nevidela lekára ktorý by nebral krv

mima1
13. júl 2022

@janai1 bola som tehotna dva krat a ani raz mi nebrala krv na potvrdenie. Robila sono. Ale zas objednava az 8-9tt

majamat
13. júl 2022

@janai1 moj nebral. ked som boal tehu 2x, stary dr, bol uz na dochodku a bol tam novy,a n ten nebral.

a aj na co, zeny by chceli vediet prilis skoro, ze su tehu. v pripade, ze ich caka nejake rozikove vysetrenie, tak ano. ma na to byt indikacia, nie len tak, an skore potvrdenie.
na to sluzi sono v neskorsom tyzdni.

petamich
13. júl 2022

@janai1 bezne lekar krv na HCG vobec neberie, standardne sa tehotenstvo potvrdzuje az sonom, krv sa berie ak zena spini alebo mala pred tym nejaky problem alebo je podozrenie na mimomaternicove tehotenstvo a treba sledovat ci HCG klesa alebo stupa alebo ak sa potrebuje tehotenstvo potvrdit/vyvratit kvoli nejakemu zakroku ale rozhodne to nie je standard

autorka ja by som si skusila spravit test o 2-3 dni z ranneho mocu a uvidis, ak bude test pozitivny je to na dobrej ceste a ak negativny, tak to zial zrejme bolo biochemicke tehotenstvo, kedze test HCG zachytil

saska85
13. júl 2022

@saska85 udrzanie*

anavixy
13. júl 2022

@janai1 mne potvrdili sonom v 5-6tt, síce v práci, ale neriesili sme krv, pozitivny test a sono (bilo uz aj srdiecko)

alzbeta12399
autor
13. júl 2022

Ďakujem vám všetkým, pozrela som sa znova na test a mám tam ducha tak aspoň niečo ❤️

nevenka
13. júl 2022

@janai1 cakam stvrte dieta a ani pri jednom mi krv nebral kvoli potvrdeniu tehotenstva. Len sa kazal objednat, ked bude MS meskat 2 tyzdne. Sla som k nemu cca v 7-9tt., to uz videl na sone a vybavene. Pokial nie su problemy, tak na co...testy boli pozitivne, jedine ist skor, ak su nejake problemy, kvoli nutnosti brat lieky alebo nejake vysadit, zmenit. MMT sa aj tak musi vylucit na sone, nie?

hanka555
13. júl 2022

@janai1 moj krv neberie (pokial nie je pacientka riziková) ..jednoducho ked nic nevidi na sone objedná na neskor

jazula
13. júl 2022

@janai1 napríklad mne moj lekar vôbec nebral krv na potvrdenie tehotenstva…že budeme veriť testom (3ks som si urobila) a potom až sonom potvrdíme 🤷🏼‍♀️

alzbeta12399
autor
21. júl 2022

Ahojte, len toľko v nedeľu budem v 6 týždni ❤️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre