Mám zdravotný problém alebo ide o tehotenstvo?

piatok28
16. aug 2019

Ahojte, chcela by som sa spýtať na váš názor. Som 21 DC. Na 12 DC som mala špinenie ktoré trvalo pár hodín. prvýkrát som bola s týmto problémom u doktora v júni, keďže som nevedela o čo ide, vravel o ovulačnom krvácaní a že je to normal. Na tom nie je nič zvláštne len mňa od 16DC bolí podbruško(v 16DC najviac), dokonca sa na to budím, niektoré dni silnejšie niektoré slabšie, sú to také kŕče vo vaječníkoch, maternici, miestami pichanie ako so špendlikom. Chcela by som sa spýtať či ste niektorá nemali niečo podobné v spojení so zdravotným problémom alebo so začínajúcim tehotenstvom. Môj doktor ma dovolenku a keď príde idem na dovolenku zas ja preto sa obraciam na vašu radu. Ďakujem 🙂

lucia851
16. aug 2019

Kup si test a sprav si ho ak ti meska menzes

piatok28
autor
16. aug 2019

@lucia851 práveže nemešká, má prísť za 7 dní, len neviem či to nemôže byť nejaký zdravotný problém ak hej vyhladala by som iného doktora este pred dovolenkou. Iné príznaky okrem tej bolesti nemám, len obyčajné PMS ako vždy. test beriem na dovolenku tak skúsim až neskôr, teraz by to nemalo význam podľa mňa.

domculik24
16. aug 2019

@piatok28 teoreticky to moze byt aj cysta alebo zapal vajecnikov... u mna sa cysta prejavovala takou bodavou bolestou

piatok28
autor
16. aug 2019

@domculik24 fuha myslela som ze zápal je sprevádzany aj nejakým výtokom a podobne. Tak nič budúci týždeň musím nájsť nejakého doktora a pre istotu sa dat pred dovolenkou pozrieť ďakujem za radu 🙂

bojka22
16. aug 2019

@piatok28 ja som mala také problémy asi mesiac. Neviem prečo. Moja gyn mi povedala ze všetko je ôk. Dokonca pichanie v boku. Podbrušku až krce. Zmenila som gyn a nasla som si druhého Gynekológa ktorý mi povedal ze som tehotná. Ale tie bolesti s tým podľa mňa nesuviseli keďže trvali dlhšie a tiež som síce mala špinenie

piatok28
autor
16. aug 2019

@bojka22 a v kolkatom si bola týždni? My sme sa začali snažiť len tento mesiac a vážne neviem ci by to mohlo byt už tehotenstvo a nebodaj tak skoro 😁

bojka22
16. aug 2019

@piatok28 ešte len na začiatku ze len podľa krvy vedeli ze tehotenstvo

piatok28
autor
16. aug 2019

@bojka22 no nič musím navštíviť doktora teda nech si s kľuďom užijem dovolenku. Ďakujem 🙂

mikimi
16. aug 2019

@piatok28 u mňa ešte pred tým ako mi vynechala ms sa to prejavovalo pichanim v podbrušku raz na jednej strašne raz na druhej raz celé potom zase nič mne 11DPO ukázal test slabú druhu čiarku spravil som si ho preto lebo čím ďalej má to bolelo viac a dosť často za deň sa mi to stavalo že má to bolelo čiže môže sa jednať aj o tehu

piatok28
autor
17. aug 2019

@mikimi ďakujem za radu dnes som 22DC to špinenie bolo 12DC čítala som ze to mohla byť ovulácia. Len neviem ci práce v ten deň alebo nie podľa toho špinenia. A dnes som vstala a žiadne bolesti v kľude som sa vyspala len jemne cítim kríže ako pred MS. Tak to asi zápal nebude.

mikimi
17. aug 2019

@piatok28 a keby si skúsila spraviť test ráno ?

piatok28
autor
17. aug 2019

@mikimi takú vecicku doma ani nemám 😁 ale objednala som si z netu mama test a clearblue podľa recenzií. Popri práci cez týždeň nemám čas ísť do lekárne. Tak keď prídu skúsim jeden ale to už počkám do dňa MS 🙂. Ja som sa len bála ze môže ísť o nejaký zdravotný problém a vzhľadom na to ze idem na ďalší týždeň na dovolenku by som to riešila ale keďže bolesti ustúpili a mam len pms je to v poriadku. 🙂 Možno ozaj motyka vystrelila a vyšlo by to na prvý mesiac snaženia 😁😁

eruska16
17. aug 2019

Ahojte, chcem sa opytat na vaše skusenosti. Uz 7 rokov sa snažíme o babätko pred tromi rokmi som potratila v 19+1tt odvtedy som bola na troch IVF a tento mesiac sa mi stala taka vec ktora ma trošku nahlodala... na 20- 22 den cyklu som dostala špinenie (hnede). Mam trochu krče v podbrušku ale inak žiadne priznaky dnes mam 27dc skušala som test ale negativny asi este skoro... myslite ze by som mohla byt tehotna?

piatok28
autor
17. aug 2019

@eruska16 môže to byť ovulácia. Aspoň mne to doktor tak nejako povedal. Prvýkrát som to mala v júni tento mesiac zas. Možno ju máš posunutu. Nie som ale žiaden odborník, najlepšie by bolo ísť s tým doktorovi.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre