Mám príznaky tehotenstva?

13. sep 2024

Ahojte dnes mám posledný deň ms včera večer mi začalo byť zle na vracanie ale nič som nevyvrátila + bolesť hlavy. Ráno som bola pohode všetko ok prišla som do práce znovu hlava, zle od žalúdku (neviem či nemám teplotu tu si ju bohužiaľ nemám ako odmerať). Môžu to byť nejaké príznaky tehu? Alebo namňa niečo lezie? (priebeh prvého covidu som mala taký že som aj vracala nonstop) neviem aký test si mám teraz skôr spraviť 😄 ďakujem za pomoc

pribinak
13. sep 2024

Mala si menštruáciu, prečo si myslíš že si tehotná?

autor
13. sep 2024

@pribinak pretože viem že prvé mesiace môžeš mat menštruáciu

pribinak
13. sep 2024

Nepoznám nikoho kto bol tehotný a mal kramy, to len tu na koni 1 napíše takú story a vserky to opakujú

Ale teda kľudne si myslí že si tehotná, veľa šťastia

jaskolka
13. sep 2024

Môžeš mať nejakú virozu, to skôr je možné. Ako to, ze by si bola tehotná a mala normálnu menštruáciu.

sisska96
13. sep 2024

Tak si urob test a uvidíš

lenkakravcova
13. sep 2024

Teraz kolujú hore dole rotavírusy. Takže kľudne ti môže byť na vracanie aj ďalšie dni

lilope
13. sep 2024

@pribinak to, že nikoho nepoznáš, znamená len to, že nikoho takého nepoznáš. Nemá to žiadnu výpovednú hodnotu ani relevanciu. Prvý mesiac som menštruáciu mala. Ale je to menej pravdepodobné, nedeje sa to tak často, aby sa niekto touto možnosťou vôbec zaoberal.

pribinak
13. sep 2024

@lilope základ tehotenstva je vynechaná menstruacia, ty si skôr raritný prípad, alebo ideš tvrdiť že tehotné majú bežne kramy? Tak to asi sotva

To že ty si mala kramy autorke tiež niekam nepomôže, tiež úplne irelevantná info.
Ak chce mat istotu tak si musí urobiť test, že?

janababana
13. sep 2024

Nie, menstruaciu dostat ak si tehotna nemozes - ak by sa stielka maternice zacala odlupovat tak s nou vyjde aj oplodnene deliace sa vajicko. Mozes max slabulinko spinit pocas uhniezdenia ale to je slabulinke

zooeynka
13. sep 2024

Tiez sa hlasim k zenam co mali 1. mesiac tehotenstva menstruaciu. Pri oboch tehotenstvach. Nenavyberas si.

deti95060810
13. sep 2024

to bude skôr viróza. alebo dokonca covid - ten tiež vraj naberá na sile a čochvíľa toho tu bude veľa... 😨

lilope
13. sep 2024

@pribinak to, že je niečo zriedkavé neznamená, že sa to nestáva. A to, že nikoho takého nepoznáš tiež neznamená, že sa to nedeje a ženy si vymýšľajú. Bola tu aj diskusia na túto tému, pretože žena išla na preventívku a doktor jej povedal, že je už niekoľko mesiacov tehotná. Zapojilo sa niekoľko žien, ktoré mali vlastnú skúsenosť s menštruáciou počas tehotenstva alebo skúsenosť z rodiny. Takže až taká rarita to nie je.
Neodpovedala som autorke, ale tebe. Keďže si označila prispievateľky ako klamárky, pretože keď sa niečo nestalo tebe alebo tvojim známym, tak sa asi nemôže stať nikomu. Ak by si čítala pozorne, tak v poslednej vete je pre autorku napísané všetko a zomrozumiteľne. Kto chce, pochopí, kto sa chce hádať a vyvyšovať, tak bude pokračovať vo svojej dôležitosti.

pribinak
13. sep 2024

@lilope píšem nikde že sa to nestáva? Nie. Ďalej som tvoj príspevok necitala

janababana
13. sep 2024

@lilope ale krvacanie nie vzdy znamena menstruaciu, toto je dolezite pochopit. Menstruacia je odlupovanie stielky maternice. Ak maju zeny pocas tehu krvacanie moze to mat xy inych pricin. Staci sa ist opytat porodnikov na gyn urgente a potvrdia ti ano, teny v tehotenstve krvacaju a nie je to menstruacia ale skor nezelany stav, ktory moze/nemusi ohrozit plod.

rachel36a
13. sep 2024

@pribinak tak sa zoznamime...ja som v prvom tehu mala pravidelne krvacanie až do 4 mesiaca...

autor
13. sep 2024

Ďakujem všetkým ktorý mi dokázali normálne odpovedať, prídem domov a spravím test na covid a podľa výsledku uvidím či aj tehu test. Pekný deň

zzzza
13. sep 2024

Je to malo pravdepodobne

ani0
13. sep 2024

Ahoj, ak si tehotná, tak menštruáciu mať nemôžeš. Menstruacia a tehotenstvo sa navzájom vylučujú. Môže však dôjsť k stavu, že žena krváca, ale vtedy nehovoríme o menštruácii v pravom slova zmysle. Trochu nerozumiem, na základe Covid testu sa rozhodneš, či si urobíš aj tehotenský ? (Covid môžeš mat aj počas tehotenstva, to sa nevylučuje) každopádne, nech to dopadne tak ako si želáš 🙂😊

simka707
13. sep 2024

ahojte baby 🙂 menstruaciu mam dostat za 4 dni 🙂 vcera som zacala jemne spinit a dnes mam pocit ze to uz skoncilo...uz vyse tyzdna mam citlive prsniky a metalovu chut v ustach , citim sa unevna a pri beznych cinnostiach sa zadychcim....robila som si test ale neukazalo NIC ....spinenie som pred PMS nikdy nemala iba po 🙂 myslite ze je na test este skoro ? mate nejaka take skusenosti ...aby som si nerobila zbytocne nadeje...Dakujem vam

autor
13. sep 2024

Covid test negat. neviem čo to môže byt asi viróza? Stále má boli hlava / tlak aj do oci a ide mi to na nos ale nádchu nemám ani nič, test bol síce už po exp.dobe ale myslím že ten pokazený byt nemôže ukázal jasne negatívny. Pokiaľ mi bude na “vracanie” dlhšie skúsim spraviť test

simka707
13. sep 2024

skus si spravit test za to nic nedas 🙂 drzim palce

autor
13. sep 2024

@simka707 zbehnem kúpiť zajtra 🥹

simka707
17. sep 2024

Akooo to dopadlo som zvedava :*

lussinka309
17. sep 2024

Bolesť hlavy a pocit na vracanie? U mňa sa takto bežne prejavuje migréna a najmä v čase ms

autor
18. sep 2024

@simka707 myslím že to bola migréna, dám vedieť pokial by som nedostala ms 💁🏽‍♀️😄

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre