Mám pozitívny test kvôli tomu, že mám zápal v moči?

meli399
4. aug 2021

Ahojte , mám takú otázku..v pondelok som si dala poslednú tabletku HAK. V nedeľu a v pondelok som chodila veľmi často na wc..lenže od utorka (včera ) mám hrozne bolesti pri močení ako keby mám zápal močových ciest . Včera som si spravila 2x test a vyšiel pozitívny je to ten obyčajný pepino.
Neskôr som si išla kúpiť celarblue a vyšiel mi negatívny.. myslite že som tak na začiatku tehotenstva že mi to clearblue neukázalo? Alebo je možné že mi vyšli tie dva pozitívne kvôli tomu že mám zápal v moči? Gynekologičku mám na dovolenke do 9ho..menzes som mala dostať včera ale často mi zvykne meškať ..dnes ráno som si spravila tak isto ten pepino test a pozitívny.. budem vďačná za vaše názory ďakujem 😊🙏🏼

kkovacovak
4. aug 2021

@meli399 cleaeblue má nižšiu citlivosť takže je možné že ti neukazuje preto. Nemyslím si že by ti zápal močových ciest mohol skreslovať hcg. Ale radšej hneď pozrieš tie močové cesty. Povedz obvodnej že máš podozrenie že si tehotná tak nech tomu prispôsobí liečbu

julie19
4. aug 2021

fuuu, ty kokso, toto počujem prvý krát, ale ak máš bolesti pri močení, tak by som možno skočila večer na klasickú pohotovosť, povieš im aké máš problémy, určite spomeň aj ten pozitívny test aj tú bolesť a uvidíš, možno ťa oni pošlú na urologiu alebo na gynekologiu... ja som mala raz zápal močových ciest a to teda bola bolesť taká že som nevydržala do pondelka (začalo to v sobotu) a išla som na pohotovosť.. tam ma rovno poslali na urologiu a bum, antibiotiká.. ale teda test som si vtedy nerobila, to ma vôbec nenapadlo

ckatka
4. aug 2021

Hcg môžeš mať v krvi z tehotenstva.
Alebo z rakoviny.
Tak dúfaj, že je to ta prvá možnosť. Gratulujem a určite chod k lekárovi

meli399
autor
4. aug 2021

@julie19 ano je to veľká bolesť , ani mna by to nenapadlo len známa mi hovorila že to môže byť príznak tehotenstva časté močenie.. kým som si spravila test som mala aj bolesti aj pozitívny test 😅

meli399
autor
4. aug 2021

@ckatka fuha, ďakujem . Dufam.

ingrida1127
4. aug 2021

@meli399 ja som mala tiež úplne na začiatku s týmto problém, nechcela som ale antibiotiká našťastie som sa z toho dostala sama pila som veľmi veľa tekutín a suché teplo pomôže najlepšie odpočívať a poriadne sa obliecť hlavne od nôh a zabaliť sa do deky ja som to takto robila a chvála Bohu mi to prešlo.

nevenka
4. aug 2021

@kkovacovak presne, ja som mala mykozu tento cyklus a meskali mi 2 dni. Meskat moze aj zo zapalu, ako som zistila. Ale pozitivny test zo zapalu nebude, test reaguje na HCG a to sa tvori v tehotenstve len. Takze, zapal plus tehotenstvo, smer dr., sla by som aspon k obvodakovi, vysetrit moc a podla toho sa uvidi.

nevenka
4. aug 2021

Ja som pri druhom tehotenstve brala Amoksiklav na zapal priedusiek, test som si robila, ale bol negativny, v case, ked som mala zacat s ATB, az neskor mi vysiel pozitivny. Treba povedat, ze mas pozitivny teh. test a prisposobia liecbu, daju ATB, co sa mozu v tehotenstve.

meli399
autor
4. aug 2021

Dostala som termín u gyn. Ktorá zastupuje o 13:00. Už ma tak veľmi boli na pravej strane ako sú vaječníky že ledva chodím

jaskolka
4. aug 2021

Nie, pozitívny test nemá nič spoločné so zápalom, kamarátka hovorí zle
Ale keď máš také bolesti, tak jednoznačne k lekárovi, to môže byť rozsiahly zápal, kde teba rýchlo dat liečbu
Alebo aj iné dôvody, ako aj mimomaternicove tehotenstvo.

kristin3558
4. aug 2021

@meli399 ja som tiez pocula ze aj toto sa povazuje za priznak tehotenstva cize dobre ze si si robila test 🙂 a ako si dopadla?

meli399
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
meli399
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
meli399
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mimi2567
14. nov 2021

@meli399 ahoj ja som mala tiež zápal, a test som si spravila len tak zo srandy a vyšiel pozitívny 😇🙏hneď som sa objednala k doktorke a žiadne tehotenstvo nevidela 😕a podla krvy 0 hcg takže aj zápal dokáže ukázat na tehotenskom teste 😌

jaskolka
14. nov 2021

@mimi2567 potom bol chybny test. Zápal nemôže "vyrobiť" hcg hormon, na ktorý test reaguje. Ak zareagoval, bol jednoznačne chybny.

mimi2567
14. nov 2021

@jaskolka nebol chybný urobila som si ich najme 10 a všetky pozitívny a každý od inej Značky 💁‍♀️na nete sa dá dočítať že tehotnsky test dokáže určiť aj zápal nie len u žien ale aj u chlapov😇

levandulova111
17. feb 2022

@ckatka viem, že stará diskusia ale aj z rakoviny môže byť tehotenský test pozitívny??? To počujem prvýkrát 😳 akože nie, že by som spochybňovala tvoje tvrdenie, len mi vyskočili obrovské obavy.. Pretože mne sa zdá na teste duch, fotoaparátom nezachytiteľný, aj príznaky nejaké mám, ale keďže u nás rakovina vaječníkov a maternice je už pomaly aj na rodných listoch, tak naozaj sa bojím... Pretože keby je to test pozitívny z tehotenstva, mala by som druhú čiarku pekne viditeľnú, nie ledva s prižmúreným okom, keďže zajtra budú od prvého styku 4 týždne a od druhého 6 týždňov... To už by muselo pekne ukázať a ja sa teraz po tvojom komentári ozaj začínam báť najhoršieho 😢 neobviňujem ťa, to nie, ale nahnalo mi to strach...

ckatka
17. feb 2022

@levandulova111 áno môže sa to stať.
Pravdepodobnejsie je ze si tehotná. Bez k lekárovi.

tulipanicek
17. feb 2022

@levandulova111 Áno, môže. Lebo to interferuje a spôsobí falošnú pozitivitu HCG na tehotenskom teste.
Ty si urob o 2 dni rovnaký test. Ak sa mení intenzita, čiarka bude cca 2x tak silná tak si tehotná.
Duch Alw môže byt aj nekvalitným testom

levandulova111
17. feb 2022

@ckatka
@tulipanicek
Lenže ja som mala aj menštruáciu.. 🙄 aj keď po prvom styku na deň presne (styk 3dni pred menštruáciou), trvala dva dni a po druhom styku (cca v strede cyklu) tiež prišla dvojdňová, ale beriem to tak, že bola, iba že zo stresu (zomrel mi ocino) sa mi zmenila intenzita (oveľa slabšia, než inokedy), alebo z choroby 🙈, lebo brucho nafúknuté, únava, kríže bolia, podbruško tiež... Ale prsia nemám zmenené, aspoň to nie je vidieť, ani nechutenstvo, ani zvracanie, ani teplota, iba sa cítim akokeby som teplotu mala, ale teplomer ukazuje že nemám... zajtra to je tých 4 a 6 týždňov od tých stykov, čiže to by test ukázal si myslím... Čiže ja sa skôr bojím tej rakoviny 😔

levandulova111
17. feb 2022

@ckatka
@tulipanicek
Od prvého styku s partnerom mám tieto stavy, niekedy viac, niekedy menej intenzívne... A cikať chodím tiež stále, raz častejšie a niekedy vydržím aj dlhšie neísť... Preto sa skôr bojím, že budem pokračovať v našej rodinnej "tradícií" s rakovinou 😔

levandulova111
17. feb 2022

Doktorke môžem ísť až prvý marcový týždeň, nakoľko som od svojej musela odísť a nájsť si inú... A keďže sa pacientky odhlasujú až ku koncu mesiaca, musím čakať, ale povedali mi, že môžem prísť hneď 1.3...
A prečo som nešla svojej doktorke zatiaľ? Zostala akási chladná, prevracia oči, rozpráva sa s vami ako s piiiiip, a vyšetrenia?? Tak bolestivé, že žena koľkokrát po nich aj dva dni špinila.... Dlho trvalo, kým som našla inú doktorku, nakoľko buď nebrali nové pacientku, alebo boli zlé recenzie....

levandulova111
17. feb 2022

A áno, partnera mám stáleho, už takmer tri roky... Snáď som spísala všetko...
Len príznaky aké mám, som sa dočítala na internete hlavne pri tých vaječníkoch... 😔

tulipanicek
17. feb 2022

@levandulova111 To časté cikanie, bolesti v podbrušku, atd môže byt obyčajný zápal močových ciest. Držím prsty

levandulova111
18. feb 2022

@tulipanicek tak radšej zápal, ako rakovina 😔 aj keď pálenie, svrbenie, alebo rezanie či niečo iné, nemám vôbec, ani problémy s vymočením... Preto som zápal močových ciest vylúčila už na začiatku... Ale každopádne ďakujem za nádej, že to nemusí byť nič zlé, len ako som spomenula, u nás v rodine je to bieda 😔
Ďakujem ešte raz a prajem pekný víkend 🙏🤗

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre