Malá bodka na sone

chosefina124
30. aug 2024

Ahojte baby chcela som sa opytat
Tento mesiac som mala menzes 9.8 a skoncila mi 11 .8
16.8 Išla som ku gynegologa na prevetivku a doktor mi povedal ze tam je mala bodka ale nevie ci je to plod alebo menzes mala som prave vtedy plodne dni a ze si mam vraj spravit tehotensky test
Tak som si spravila test bol negativny
Tak neviem ci ta mala bodka je tehotenstvo alebo nie co si myslite vy prosim vas dakujem

katariiinkaa
30. aug 2024

@chosefina124 Ahoj, prepáč, ale nejako mi nedáva zmysel čo si sem napísala.. keby to bolo tehotenstvo, musel by tam byť gestačný vak v prvom rade viditeľný a nie že malá bodka a nevie či je to plod. Píšeš, že nevedel či je to plod alebo menzes.. to je čo za hlúposť? určite si ho dobre pochopila? Lebo toto naozaj nedáva vôbec zmysel.

danyelia
30. aug 2024

Ahoj, tak keď ani lekár ešte nevie, odkiaľ to máme vedieť my? 🤷🏼‍♀️ Je to 50:50, urob si ešte jeden test o pár dní, o týždeňa uvidíš...

sisa_s
30. aug 2024

Tyzden po ms tam urcite nebol ako bodka plod...

jaskolka
30. aug 2024

@chosefina124 príspevok mi tiež nedáva zmysel. tirz mi napadlo, ci pochopili ste sa s doktorom správne? Lebo "plod alebo menzes" je nezmysel
Aky menzes? Týždeň po skončení ďalší? Mohol vidieť, ci už prebehla ovulácia, alebo ci rastie folikul, ale ako mohol vidieť bodku, ktorá by bola menzes?

januska12323
30. aug 2024

Určite si ho zle pochopila

anjelicek26
30. aug 2024

Qk by na sone bol plodovy vak, tak by si mala pozitívny test. Ten je vidno od hcg 1000 a testy reagujú od hcg 10 v moci (niečo viac v krvi,ale chápeme sa)

13uzivatelka11
30. aug 2024

Nemyslím si, že by si za 5 dní po skončení menštruácie stihla otehotnieť a už vôbec nie tak, aby niečo videl na Sone.. Zvláštny doktor.

michaela329
30. aug 2024

@anjelicek26 vacok vo forme "malej bodky" vidno už pri nižších hodnotách HCG (u mňa konkrétne 357 na 14. Deň po vklade embryja).
Každopádne treba počkať a pri negatívnych testoch zistiť, čo to je.

anjelicek26
30. aug 2024

@michaela329 Ale 14.den vkladu je priamo potom uhniezdenie takže ako keby meskala žene MS 10 dni... a máloktorý lekar ma take delo sono.. ja myslím,že test by už mala pozitívny ak by je tehotná.. ja som mala jcg 350 na 4.den meškania MS....individuálne veľmi asi..

michaela329
30. aug 2024

@anjelicek26 ja reagujem na informáciu, že vacok vidno pri hcg 1000 - nie, môže ho byť vidno skor. Uhniezdit po vklade sa môže aj dva dni. A sono v CAR zas nie je taký vysoký nadštandard. Netvrdím, že autorka je tehotná, to by už mala pozitívny test. Ale ten útvar isto treba preveriť.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre