Má význam robiť si kontrolný tehotenský test, keď slabo krvácam?

maria898
26. feb 2021

Ahojte, ma vyznam robit si pre upokojenie tehotensky test ked slabo krvacam uz v podstate od zaciatku jak som zistila podla niekolkych testov ze som tehotna? Od doktora tehotenstvo potvrdene nemam kedze som bola u neho v samych zaciatkoch na sone bolo vidiet len vysoku sliznicu, predpisal mi dufaston a kazal mi prist o tyzden na kontrolu, lenze ja som medzi tym zistila ze som covid pozitivna a takze skor ako o dva tyzdne sa k lekarovi nedostanem. A tak som hrozne nervozna,kedze vlastne ani neviem ci je vsetko tak ako ma byt asamozrejme ked krvacam mam velke obavy

petamich
26. feb 2021

@maria898 test moze aj nemusi nieco indikovat, HCG klesa pomaly, cize ak sa nahodou aj udialo nieco nedobre, test ti zial moze stale vyjst pozitivne, zazila som to dvakrat :( v den ked uz som sa zacala cistit a krvacat mi vysli krasne dve ciarky, zial nic to neznamenalo v tomto pripade
skus sa radsej upokojit (viem, ze sa to lahko povie) a mysli pozitivne, kym len spinis (snad), nic nie je stratene, x z nas to tak malo a vsetko dopadlo dobre 🤞🏻🍀 velmi drzim paste!

kiki68
26. feb 2021

Urcite nie, uz to nechaj na prirodu a klidek

monikamama
26. feb 2021

Ja v pripade,ze by mi test ukazal pozitivitu a nasledne by som slabo krvacala, urobim este jeden a ked je negativny uz s tym nic neurobis a keby bol pozitivny isla by som si hned pre tabletky na udrzanie aspon. 🙂

kristina2015
26. feb 2021

Vieš čo dokáže psychika veľa veci myslí pozitívne a oddychuj

maria898
autor
26. feb 2021

@monikamama tabletky mi doktor predpisal 3 balenia dufastonu no ked uz aj slabo krvacam, uvazujem nad tym ci je vobec dobre aby som ich brala a nenechala to radsej na prirodu. Po dietatku velmi tuzim, ale toto je hrozne clovek nevie na com je. Ked by to bol potrat bolo by krvacanie silne? Mala by som bolesti? Mne nic nie je. Vcera a predvcerom mi bolo spatne na vracanie ale len chvilami a preslo to samo.

sense
26. feb 2021

@maria898 ja som pri dcére 2 x krvacala červenú krv žiadne špinenie... Pri ďalšom tehu nič, všetky príznaky a bol zamlknuty potrat z toho... Žiaľ prvý trimester je na prírode....

jadeka
26. feb 2021

Ja som krvacala cca 3 mesiace pri kazdoma mam 3 zdrave deticky

merilyn1234
26. feb 2021

@maria898 tak zavolaj 112, povedz že si covid pozitívna a že čo je vo veci.. Oni by ti mali skôr poradiť ako my na koníku...

andreatytler
26. feb 2021

@maria898 Ja by som si test urobila. Ak bude negativny aspon budes vediet na com si. Ak bude pozitivny aspon mas nadej ze to moze byt aj dobre... ale zase ak nechces mat falosne nadeje tak radsej nerob.
Kazdopadne zelam nech vsetko dobre dopadne, ci uz teraz alebo coskoro.

maria898
autor
26. feb 2021

@jadeka prosim ta normalne si krvacala ci len spinila? Ja som prve tehu nic taketo nemala. Vsetko bolo bez problemu a teraz toto...

maria898
autor
26. feb 2021

@andreatytler este ma teraz napadlo ze co taky digitalny test co ukazuje aj priblizny tyzden... Mohol by mi ten napovedat? Ak hcg uz klesa, ukazal by kratsiu tehotnost?

andreatytler
27. feb 2021

@maria898 Myslim ze moze ukazat kratsiu tehotnost. Kolko bola HCG ked ti ju mrali a v ktorom tyzdni to bolo a v kolkom tyzdni si teraz?

mikasz
27. feb 2021

@maria898 praveze nemusi byt silne krvacanie ani bolesti, ak si v 5.-6.tt a plod sa neudrzal, odide to ako bezna ms. Ja by som teda pre svoj klud vyskusala tehu test, mam super skusenosti s mamatestom, robi krasne ciarky, vyskusaj si 2dni po sebe, pripadne aj ten digi.
Len zase je pravda, ze hcg moze klesat velmi pomaly, takze to moze par dni trvat, kym uvidis rozdiel.
Ak vyslovene silno nervacas, ja by som este pockala,brala nadalej duphaston a uvidis. Ale ak mas vnutorny pocit, ze nie, ze to chces nechat na prirodu, tak ho vysad.
Drzim palce ✊

maria898
autor
27. feb 2021

@mikasz nekrvacam silno nie je to ani ako moj bwzny menzes ale trva to uz takmer 2 tyzdne dnes som 6+1 asi... A pre menzese ja mavam silne bolesti a teraz mi nic absolutne neni, len krvacam je to tak na jednu slipovu vlozku za den

mikasz
27. feb 2021

@maria898 tak potom by som este vydrzala. Chapem, ze je to tazke a si z toho v strese, moze to blokovat aj ten duphaston. Ale vzdy je nadej ze to bude dobre ✊ skus ked tak ten digitalny test

jadeka
27. feb 2021

@maria898 krvacala v case ms i ked nie vela tak slabsie plus spinila

1lucinka123
27. feb 2021

@maria898 neviem ci ti test v tomto pomôže. Mne ešte 25 dní po potrate ukazoval 2 čiarky. Až po prvej menštruácii bol úplne bez ciarok. Potratila som v 6tt

maria898
autor
27. feb 2021

@1lucinka123 no toto som potrebovala pocut... Dakujem a prosim ta ako dlho si krvacala? Ako dlho sa zena cisti?

rubinka
27. feb 2021

@maria898 - určite ber duphaston keď ti ho dali.Urob si test ešte raz ak je pozitívny volala by som 112 pre pokoj duše. Lebo tebe by trebalo aj lieky na zastavenie krvácania. Keby som ja nechala všetko na prírodu, dnes nemám svoje krásne 2 mesačne dievčatko. Určite to nenechaj len tak.

1lucinka123
27. feb 2021

@maria898 prvých 7dni som krvacala silno a mala som aj silné bolesti potom už slabšie až kým som na 26 deň nedostala menštruáciu ta trvala 5dni a ešte ďalšie 2 dni slabé špinenie. Ale to vôbec nemusí byť tvoj prípad pokiaľ je to krvácanie slabé tak ešte nemusí byť nič stratené. Držím palce nech všetko dobre dopadne ❤️

maria898
autor
27. feb 2021

@1lucinka123 no ja krvacam slabo ale prakticky od sameho zaciatku zacalonto spinenim asi tyzden a ked som prisla od lekara uz to bolo krvacanie no stale slabe aj stale slabe je len uz som na nervy, dufaston beriem stale... Uvidim ked pojdem o tyzden k lekarovi. Najviac sa bojim ze ak to nevyslo aby som nemusela ist na cistenie😔

kataleya
27. feb 2021

@maria898 zistila som v 8tt že som tehotná. Bol tam len gestačný vak žiaden plod. Trocha som len špinila, žiadne bolesti. Hcg mi klesalo. Postupne som sa rozkrvácala. Bolesti ako pri menštruácii. Držím palce, dúfam že to nebude tvoj prípad. pomoc by som volala až v prípade silných bolestî.

1lucinka123
27. feb 2021

@maria898 ja si myslím ze ak si aj potratila ten dufastom bráni tomu aby sa krvácanie rozbehlo. Kamoška tak brala od začiatku lieky aj tak potratila a silnejšie krvácanie jej začalo až keď vysadila lieky.

taga
27. feb 2021

@maria898 no ja som prave taky zaciatok mala pri druhom tehotenstve. Ze namiesto ms som mala spinenie, nie dlho ale az potom mi vlastne doplo, ze ved nerozbehla sa mi ms z toho spinenia a bol to prave zaciatok tehotenstva. Naopak, zazila som aj zamlcany potrat a to sa spustilo velmi silne krvacanie, silnejsie nez ms, a tiez som bola len v 7tt. Takze podla mojich skusenosti, na tvojom mieste by som sa skusila trosku skludnit (aj ked chapem ze je to tazke) a pockat. Ak sa spusti masivne krvacanie, pravdepodobne sa uz cistis. Ak by to pokracovala este par dni stale len ako slabucke spinenie, spravila by som si dalsi test

skaredekacatko
27. feb 2021

@maria898 na slabe krvácanie je citrónová voda a mne povedali ascorutin ten je volnopredajny. ono to moze byt len cievka zomna vytiekla aj mala zrazenina a som spinila jeden den viac .

maria898
autor
1. mar 2021

@skaredekacatko citronovu vodu pijem na litre a nic, krvacam slabo uz skoro dva tyzdne, tak neviem no. Asi budem mudrejsia az ked zajdem po karantene k lekarovi. Ale to je az buduci tyzden

skaredekacatko
2. mar 2021

@maria898 ascorutin treba davat

maria898
autor
2. mar 2021

@skaredekacatko dnes som rano mala strasne bolesti vlavo dole ale krvacanie je stale rovnake..u mna je to taky slaby menzes. Bolesti by som opisala ako ovulacne len o dost silnejsie... Mam to brat ze uz je po vsetkom? Mali ste to takto niekto? Ja uz sa idem zblaznit z toho vsetkeho uz ma to fakt nebavi.

sonnenshein
2. mar 2021

Ja som takto spinila/krvacala do asi 15tt. Pri starsej dcere som dokonca mala 3x MS normalne... Kludne moze byt vsetko v poriadku, aj ked uplne chapem, ze si na prasky.

marrilyn
2. mar 2021

@maria898 ja som na zaciatku tehotenstva tiez krvacala a nie malo. Zrazu som len pocitila, ze sa zo mna vyvalila kopa krvi, dokonca aj zrazeniny zo mna isli. Myslela som, ze je po tehotenstve, mala som pri tom aj krce. Bol to zhruba 7 tt. Na kontrole bol plod tam, kde mal, akcia srdiecka este ziadna. Pichli mi vtedy tusim dicynone a v tabletkovej forme som dostala aj na doma. Krvacala som este niekolko tyzdnov, ale vsetko bolo v poriadku. Nakoniec nasli hematom a bolo to vraj z neho.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre